Черешні́вка/Chereshnivka, частина 5. Дороги і транспортне сполучення.

1925-2022 гг. | Черешневка, Ровненская область
Дороги і транспортне сполучення.
Село Черешні́вка має досить вигідне транспортне сполучення, адже неподалік від села проходять аж дві жваві траси міждержавного сполучення: Київ — Чоп та Чернівці — Брест.
На південно-східній стороні від села Черешні́вка в межах 6 кілометрів через с. Привільне пролягає важлива автотранспортна артерія країни автошлях М06 — це потужна міжнародна траса Київ — Чоп, автомобільний шлях міжнародного значення на території України, що збігається із частиною Європейського автомобільного маршруту Е40 (Кале-Брюссель-Краків-Київ-Волгоград-Ташкент-Алмати-Ріддер). Автострада М06 Київ — Чоп проходить територією Київської, Житомирської, Рівненської, Львівської та Закарпатської областей і прямує в Угорщину на м. Будапешт через українські міста Львів, Мукачево і Ужгород. Місцями вона збігається із частинами ще двох європейських автомобільних маршрутів і є частиною європейських транспортних коридорів, що з'єднує столицю України м. Київ з угорським кордоном біля Чопа, де цей шлях продовжується далі уже по території Угорщини як головна дорога 4 аж до угорських міст Захоні та Будапешт. Її протяжність по території України — 863,8 (888,8) км.
На північно-західній стороні від села Черешні́вка приблизно на такій самій відстані, повз сусідні села Бортниця і Зелене (прим.авт.: с. Зелене колись називалось Лютхарда) які межують із Черешні́вкою, пролягає інша не менш важлива траса України — це автошлях М19 Чернівці — Брест. Автошлях М19 — це автомобільний шлях міжнародного значення протяжністю 512 кілометрів по території України. В Україні він починається на кордоні з Білоруссю і пролягає від переходу Доманове (примітка: перехід знаходиться біля населеного пункту Доманове Волинської області). Далі, збігаючись із маршрутом міжнародної автомагістралі E85, проходить через Ковель, Луцьк, Дубно, Кременець, Тернопіль, Чортків, Чернівці та прямує до автомобільного прикордонного переходу і закінчується на пропускному пункті «Порубне» в Чернівецькій області на кордоні з Румунією. На території України автошлях М19 Чернівці — Брест є частиною Європейського автомобільного маршруту E85 (примітка: Європейський маршрут E85 — це європейський автошлях, що бере свій початок в литовській Клайпеді і закінчується у грецькому Александруполісі. Загальна довжина E85 складає 2300 кілометрів). В Дубенському районі на перехресті між селами Привільне і Панталія неподалік від м. Дубно дві потужні міжнародні автотраси М06(Е40) Київ — Чоп та М19(Е85) Чернівці — Брест збігаються між собою, оминають м. Дубно і продовжуються в парі на короткому відрізку шляху до с. Тараканів, де на черговому перехресті вони розлучаються і одна з них прямує на м. Львів, а друга звертає в сторону обираючи напрямок на м. Тернопіль.
На північній стороні на відстані приблизно понад 10 кілометрів від села Черешні́вка по території колишнього Млинівського, а тепер уже Дубенського, району проходить автотраса обласного значення Рівне-Млинів. Дотепер цей автошлях жодної вигоди для Черешні́вки не представляв, бо добиратися до нього потрібно грунтовою дорогою через поля (прим.авт.: ця грунтівка є продовженням дороги обласного значення О180408 Черешні́вка-Рачин). Проте в невідомому майбутньому все може докорінно змінитися до кращого, адже в минулому планувалося з”єднати між собою автостраду Київ-Чоп та автошлях Рівне-Млинів і найкоротша дорога між ними пролягає якраз через село Черешні́вка бо саме в цьому місці вони найбільше зближуються одна з другою. Цілком можливо, що колись ці плани все-ж-таки здійсняться і відчутно скорочена Рівненська північно-західна об”їздна дорога як на Львів і так на Тернопіль буде прокладена через Черешні́вку.
Всередині 1970-х років у село Черешні́вка проклали дорогу з твердим покриттям — це є надзвичайно міцна базальтова бруківка по якій ось уже пів століття їздить не тільки легкий транспорт. За часів Союзу рух цією центральною дорогою до села був досить інтенсивний, бруківкою їздили навіть трактори на гусеничному ходу, а нині особливо у період жнив і аж до закінчення збирання щедрих врожаїв кукурудзи (а це зазвичай кінець листопада - початок грудня кожного року) нею безперебійно курсують багатотонні важкогрузи з причепами. І тут неодмінно треба сказати ще й про те, що цю базальтову дорогу можна вважати вічною бо вона збереглася дотепер, ну, майже в ідеальному стані. Хоча, на сором місцевій владі, останні 30 років цією дорогою взагалі ніхто не опікується. Ніхто її не доглядає, не підсипає піском підмите дощовими і талими водами каміння, не вирівнює й не піднімає узбіччя до рівня висоти дороги які провалилися вниз і їх глибина місцями сягає колін і т.д.. На превеликий жаль на даний час така прикрість у нас є. Але одночасно є для села обнадійливі і втішні перспективи, так в близькому майбутньому планується по базальтовій бруківці зробити асфальтне покриття.
На рівні області заплановано провести капітальний ремонт дорожнього покриття автомобільної дороги обласного значення О180408 Черешні́вка-Рачин Дубенського району Рівненської області. Автошля́х О180408 — це автомобільний шлях довжиною 11,3 км, обласна дорога місцевого значення у Рівненській області. Пролягає по Дубенському районі від села Черешні́вка до села Рачин. Починається дорога в селі Черешні́вка, проходить через село Привільне і перетинає міжнародну трасу М06 Київ-Чоп, в селі Рачин перетинає річку Липка і закінчується на перетині з дорогою районного значення Т 1801. У 2020 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт цієї дороги і проведено тендер, у 2021 році його було тимчасово призупинено. Отже покриття асфальтом дороги у Черешні́вку поки-що відкрите і це лише питання часу.
Восени 2011 року в селі Черешні́вка було збудовано автобусну зупинку у центрі села, яку згодом пофарбували в салатовий колір. Поряд з обох боків від неї посадили кілька маленьких ялинових саджанців котрі за 10 років перетворилися в гарненькі ошатні ялиночки. Приміщення першої автобусної зупинки було збудоване у 1982 році на останній сільській вулиці і пофарбоване в білий колір. Тоді в село чотири рази на день курсував рейсовий автобус “Дубно-Черешнівка”, а тепер у Черешні́вку вранці і ввечері їздить шкільний автобус, який возить дошкільняток у дитячий садочок та школярів до школи й назад.
Влітку 2013 року на вулиці Широкій в селі Черешні́вка було відновлено дорогу, так як при складних погодніх умовах по цій дорозі важко було проїжджати легковому автотранспорту. Також це значно покращило рух для шкільного автобуса і всіх проживаючих на цій вулиці. На даний час вулиця висипана шутером і знаходиться в хорошому стані.
Відстань від села Черешні́вка до найважливіших населених пунктів орієнтовно складає:
до села Привільне — 3-3,5 км, (сусіднє село, центральна садиба територіальної громади);
до міста Дубно — 12 км, (найближче місто, районний центр, місто обласного значення);
до міста Рівне — 34 км, (обласний центр Рівненської області);
до міста Луцьк — 45 км, (обласний центр Волинської області);
до міста Тернопіль — 106 км, (обласний центр Тернопільської області);
до міста Львів — 145 км, (обласний центр Львівської області);
до міста Київ — 333 км, (столиця України).
Зважаючи на хороше транспортне сполучення місцева молодь нерідко обирає для себе навчальні заклади що знаходяться у найближчих від дому відносно великих містах, таких як Рівне, Луцьк, Тернопіль, Львів. Іноді селяни їздять туди на базар чи за важливими покупками.
Найближча зупинка громадського транспорту приміського сполучення знаходиться за три кілометри, туди шість разів у день приїжджає рейсовий автобус “Привільне—Дитиничі” маршрут якого пролягає через місто Дубно. Також у разі нагальної потреби в місто Дубно чи у місто Рівне можна легко добратися автобусами міжміського сполучення які проходять по трасі Київ-Чоп через кожні 20-30 хвилин.
31.05.2022 13:46
История села Черешневка
eyJxbyI6InV2ZmciLCJxbmduIjp7IjAiOiI3NTMiLCIxIjoiNzU1IiwiMiI6Ijc2NiIsIjMiOiI3NjEiLCI1IjoiNzY1IiwiNiI6Ijc2NCIsIjciOiI3NjAiLCI4IjoiNzU5IiwiOSI6Ijc2MiIsIjEwIjoiNzU2IiwiMTEiOiI3NTciLCIxMiI6Ijc2MyJ9fV8jJF9TRUdIKyQkJDUyNmUyYTU5ZWUyNGY3MWI0YjEzOWE3YmMwNjZjY2Vj
История ближайших населенных пунктов
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