Черешні́вка/Chereshnivka, частина 4. Водяні русла, водоймища і річки.

1925-2022 рр. | Черешнівка, Рівненська область
Водяні русла, водоймища і річки.
Географічне положення і рельєф місцевості на якій розкинулось село Черешні́вка повідомляють про те, що розташоване воно на відносно середній височині і на цій території взагалі немає ніяких боліт і природних водоймищ. Звісно, що в Черешні́вці ніколи не буває повіней, підтоплень грунтовими водами, тут немає плавунів, сєлі і не траплялося жодних зсувів грунту пов’язаних з природними катаклізмами характерними для низин чи гірських районів.
Відповідно і глибина криниць у селі коливається від 20 до 70 метрів й вона відчутно різниться іноді навіть по-сусідству, місцями трапляються відхилення на декілька десятків метрів. А як-то буває заманливо зазирнути в глибочезну криницю, викопану колись звичайнісіньким заступом руками якогось тямущого та працелюбного сільського дядька, де на самісінькому денці, завбільшки здається приблизно як колишніх 5 копійок, із нутрощів земної глибочіні некліпно блимає до неба своїм сріблястим оком студена водиця. Інколи, зазираючи до криниці в особливо яскраві сонячні дні, можна побачити дивне і рідкісне явище як у глибокій водній гладі криниці відбиваються високі небесні зорі. Я достеменно не знаю, можливо то були власне й не зовсім зорі, а “сонячні зайчики” чи якісь так цікаво заломлені під якимось певним кутом сонячні промені, або може це був хто-зна’-що за природний спецефект, але оце неймовірне видовище насправді є неперевершено казковим. Таке захопливе чарівне видиво хочеться побачити хоча б один раз, проте абсолютно невідомо як підгадати місце і час коли в криниці віддзеркалюються зірки, або може так буває й досить часто от тільки не всі люди мають змогу це бачити, я про те не відаю.
Одночасно тут обов’язково варто сказати ще й про таке: вода в Черешні́вці справді смачна-пресмачна і надзвичайно студена аж зуби ломить і це через те, що зазвичай майже у всіх місцевих криницях крейдяне дно бо в основному село Черешні́вка розташоване на крейдяних мергелях. Нині більшість криниць у селі обладнані водяними насосними станціями і деякі місцеві жителі проклали водогони до своїх хат.
А от найближче порибалити можна на ставку у сусідньому селі Привільне приблизно за 4-4,5 кілометри від Черешні́вки. На даний час цей ставок ще ніким не прихватизований (ой, даруйте, мається на увазі не “приватизований”), отже це ще є для всіх вільно доступний водний об’єкт. Місцеві любителі рибалки доглядають за водяним плесом, запускають мальок, неподалік ставка стоїть невелика дерев’яна бесідка для відпочинку.
Десь так у 90-х роках минулого століття в с. Привільне за ініціативи тодішнього голови колгоспу розкопали бізню (прим.авт.: бізня — це найбільше та найчистіше на цій території джерело, його діаметр був більшим за 15-літрове відро) і на її місці викопали штучне водоймище — ставок, до якого окрім бізні увійшли ще два трохи менших за розміром джерела.
На прохання місцевого батюшки о. Віталія (щоправда, тепер уже колишнього) прихожани розчистили і зуміли відновити на території села неподалік ставка четверте маленьке джерельце котре не ввійшло в цю водойму, щоб живити її. Відповідно до експертного висновку Львівської лабораторії питна вода з цього джерела збагачена сріблом та іншими рідкісними і корисними мікроелементами, а згідно з проведеними замірами температура джерельної води, яка виходить на поверхню, становить + 6 градусів за Цельсієм і є стабільною незалежно від пори року. Надихнувшись тим, що прохолодна, свіжа, чиста й ідеально прозора джерельна вода виявилася цілющою о. Віталій планував поряд із місцем, де нуртує це джерельце, спорудити купальню з красивим архітектурним комплексом і парком для відпочинку біля ставка куди на дозвіллі змогли б приходити миряни разом зі своїми сім’ями де можна було б гарно погуляти з діточками, а заодно ще й безкоштовно відновити свої душевні і тілесні сили, досхочу попити цілющої джерельної водички і при бажанні вдячно помолитися Богу за це.
У 2012 році о. Віталій провів обряд освячення води в місцевому джерелі. Також поряд було освячено і встановлено біля джерела пам’ятний базальтовий знак з написом про цей унікальний природний об’єкт. Відтак щорічно у свято Хрещення Господнього селяни з хоругвами хресним ходом йдуть до джерела, освячують воду і при бажанні занурюються у водохрещенську купіль.
Найближча від села Черешні́вка річка — це Іква. Вона бере свій початок у Кременьких горах що на Тернопільщині, несе свої води в напрямку з півдня на північ і протікає через місто Дубно. Річка Іква відноситься до басейну Дніпра. Попід селом Рачин тече малесенька схожа на струмок річечка Липка яка є притокою Ікви.
31.05.2022 13:42
Історія села Черешнівка
eyJxbyI6InV2ZmciLCJxbmduIjp7IjAiOiI3NTMiLCIxIjoiNzU1IiwiMiI6Ijc2NiIsIjMiOiI3NjEiLCI0IjoiNzU4IiwiNSI6Ijc2NSIsIjYiOiI3NjQiLCI3IjoiNzYwIiwiOCI6Ijc1OSIsIjkiOiI3NjIiLCIxMCI6Ijc1NiIsIjEyIjoiNzYzIn19XyMkX1NFR0grJCQkOGJlNzg3NmU4Mjg4M2U1OThjYTI5NWI4NTc1OWRhMjY=
Історія найближчих населених пунктів
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