Сайт села Воля-Ковельская

карта Воля-Ковельская
Область: Волынская область
Район: Ковельский район
Село: Воля-Ковельская
Население: 792 чел.
Плотность населения: 318 чел./кв. км.
Почтовый индекс: 45004
Телефонный код: +380 3352
Координаты: 51°11'39″ с. ш. 24°42'11″ в. д.
Высота над уровнем моря: 171 м.
Площадь: 2.49 кв. км.
Река, озеро (море): р. Турия
Год основания: 1551 г.

Сельский совет

Адрес: с. Зелена, вул. Ковельська, 43
Телефон: 58-6-37, 58-7-01
Факс: 58-7-10

Воля-Ковельська – одне із сіл Ковельського району Волинської області, розташоване неподалік околиці м. Ковеля. Перша частина назви вказує на колись вільний статус поселення. Серед назв населених пунктів України подібні назви широко поширені. Друга частина, звичайно, вказує на географічне положення поселення – неподалік Ковеля. За польських часів офіційно прийнятою назвою села була Вулька Ковельська.

В письмових джерелах Воля-Ковельська вперше згадана в 1551 р. Тоді королева Бона відписала село костелу Святої Анни. Звичайно, що воно існувало раніше цієї дати. Селяни вимушені були відробляти панщину на користь костелу, нести всілякі інші повинності. Хоча, в порівнянні з тими селами, де власниками були поміщики життя у Волі-Ковельській було дещо кращим.

За польських часів с. Вулька Ковельська належало до ґміни Старі Кошари. В 1933 р. із території Вульки в склад м. Ковеля було прилучено колонію Міліновщину та осаду Юридику.

Під час трагічних подій «Волинської різні» польське населення села загинуло на місці або було знищене в Ковелі, де переховувалось. Лише одиницям вдалося втекти і вижити.

Завдяки своєму вигідному географічному положенню Воля-Ковельська зараз село, як активно і динамічно розвивається. Тут є ряд невеликих промислових підприємств. Також село активно розбудовується, в основному тут поселяються заможніші ковельчани, які не бажають жити в місті.

З давніх часів у Волі-Ковельській не було ні церкви, ні костелу. Римо-католики належали до парафії Св. Анни в Ковелі. Православні ж ходили до церкви на околиці міста. З часом була побудована церква в с. Зеленому і Волю-Ковельську приписали до неї.  В часи Незалежності, коли вже можна було вільно висловлювати свої релігійні переконання мова зайшла про будівництво власного храму. В 2007 р. було побудовано Свято-Михайлівську церкву, а в 2013  р. ще й дзвіницю. 

История активности
Марішка
Регистрация
Опубликовано 1 год назад
-
Регистрация
Опубликовано 1 год назад
Воля-Ковельская
Опубликовано 1 год назад
посещал(а)
Воля-Ковельская
Опубликовано 2 года назад
посещал(а)