Сайт села Великі Сорочинці

карта Великі Сорочинці
Область: Полтавська область
Район: Миргородський район
Село: Великі Сорочинці
Населення: 4050 осіб
Поштовий індекс: 37645
Телефонний код: +380 5355
Координати: 50°01'21″ пн. ш. 33°56'27″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 99 м.
Річка, озеро (море): р. Псел
Рік заснування: 1660 р.
Колишня назва: Краснопіль > Сорочинці > Великі Сорочинці > 1925: Нероновичі > 1931: Великі Сорочинці

Сільська рада

Адреса: пл.Леніна, 10
Телефон: 3-15–93
Великі Сорочинці

Великі Сорочинці - село Миргородського району, центр сільської Ради, розташоване на р. Псел, за 25 км від районного центру, за 18 км від залізничної ст. Гоголеве Багачанського району, за 100 км від обласного центру - м. Полтави та за 247 км від найбільших міст України - Києва, Харкова, Дніпропетровська. Стародавнє мальовниче село Великі Сорочинці на Полтавщині назавжди пов'язане з ім'ям всесвітньовідомого письменника-гуманіста Миколи Васильовича Гоголя. У Великих Сорочинцях М. В. Гоголь народився, був охрещений у Спасо-Преображенській церкві, а згодом прославив село повістю "Сорочинський ярмарок". Завдяки великому М. Гоголю на його батьківщині щорічно проводиться традиційний Сорочинський ярмарок, який з 1999 року мас статус Національного.

Довгий історичний шлях пройшли Сорочинці: від давнього козацького поселення кінця XVI - початку XVII століть під назвою Краснопіль до сучасних Великих Сорочинців XXI століття. Поселення під назвою Краснопіль на річці Псел згадується на картах французького Інженера Боплана в кінці XVI ст., а вже в офіційних документах, серед захоплених шляхетською Польщею володінь, в 20-х роках XVII століття вказується Миргородський округ, в якому значилося поселення Сорочинці.

З кінця XVIII століття Сорочинці стають волосним містечком Миргородського повіту Полтавської губернії.

Шириться слава села як центра торгівлі, адже щорічно 5 разів на рік тут проходили ярмарки, присвячені різним релігійним святам, на які приїжджали люди з багатьох міст і сіл Полтавщини. Саме один з таких ярмарків описав у своєму безсмертному творі славетний уродженець Великих Сорочинців М. В. Гоголь.

Із впровадженням реформи 1861 року село росте, збільшується кількість приватних підприємств, цегелень, олійниць, млинів, з'являється завод мінеральних вод, дві винокурні, три селітрових заводи. З цього часу село називається вже Великі Сорочинці.

Початок XX століття для Великих Сорочинців ознаменувався відкриттям у 1904 році Великосорочинської чоловічої учительської семінарії та подіями, що ввійшли в Історію як Сорочинська трагедія - тут у грудні 1905 року спалахнуло одне з найбільших селянських повстань на Полтавщині.

20-ті роки XX ст. стали новою віхою у розвитку села. З 1920 року розвинулась і розширилась дільнична лікарня. У1923 році була заснована Великосорочинська фабрика художніх виробів. В1925 році семінарію було реорганізовано в педагогічний технікум, який продовжив її традиції, був сіячем освіти і культури нашого краю, кузнею педагогічних кадрів.

У1927 році у Великих Сорочинцях споруджено перший в Україні сільський водогін, проведено електрику, радіо, побудовано лазню, будинок культури, школу, бібліотеку.

На початку 30-х років XX ст. створюється 7 сільгоспартілей, які у 60-х роках реорганізувались у потужне колективне господарство ім. М. Гоголя.

Перенесло село і випробування другою світовою війною 1941 -1945 років. До діючої армії пішло з села 1300 чоловік, на фронтах війни загинуло близько 800 сорочинчан, 500 чоловік сільської молоді було відправлено на примусові роботи в Німеччину, 89 чоловік по-звірячому закатовано. 18 вересня 1943 року Великі Сорочинці були визволені військами 373-ї та 93-ї Миргородських дивізій.

Сучасні Великі Сорочинці - одне з найбільших сіл на Полтавщині. Його населення складає 3 тис. 620 чол. Тут діє аграрне орендно-приватне підприємство "Великосорочинське", Гоголівське лісництво, дільнична лікарня, кістково-туберкульозний санаторій, середня школа, санаторна школа - інтернат ім. М. Гоголя, музична, спортивна та школа мистецтв музей М. В. Гоголя та Миргородський районний істерико - краєзнавчий музей, сільська бібліотека та будинок культури.

Великі Сорочинці є пантеоном слави таких відомих українців як Д. Апостол, М. Трохимовський, М. Гоголь, В. Самійленко, М. Кравченко Я. Шутько, О. Донченко, П. Тенянка, Л. Тома, З. Кундіренко, В. Козедуб, Н. Кір'ян, Г. Ручко, Л. Мєшкової.

Історія активності
Krupairina
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Владимир
Реєстрація
Опубліковано 5 місяців тому
Андрій
Реєстрація
Опубліковано 6 місяців тому
Великі Сорочинці
Опубліковано 7 місяців тому
відвідував(-ла)
Makargalaxy
Реєстрація
Опубліковано 8 місяців тому
Marinagub
Реєстрація
Опубліковано 11 місяців тому
Алина
Опубліковано 11 місяців тому
подобається
Вера
Опубліковано 11 місяців тому
«Познайомимось ,красуня?»
Вера
Реєстрація
Опубліковано 12 місяців тому
Спасо-Преображенська церкваСпасо-Преображенська церква
Опубліковано 1 рік тому
«Коли буде великодня служба і освята пасок?»
Світлана
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Solomkoandrej
Опубліковано 1 рік тому: Solomkoandrej
Алина
Опубліковано 1 рік тому
подобається
Solomkoandrej
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Великі Сорочинці
Опубліковано 1 рік тому
відвідував(-ла)
Янина
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Людмила
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Alexandrgooglcom
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Друг
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Валентина
Опубліковано 1 рік тому
«https://...olx.ua/d/obyavlenie/dom-velik-sorochints-IDNyHT9.html?bs=siren_ad_posted_successfully&...»
Chornayvika
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Валентина
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Олеся
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Тетяна
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Алина
Опубліковано 1 рік тому
 
bnBndml2Z2wucHZnbD0xMTY2XyMkX1NFR0grJCQkOWRiZjc5NjgyZTQxZjEwMjgzNTU4ZDU4M2E1YjgxYTc=
Як думаєте, сусідом наділяє Бог чи чорт??!

Почну з того, що в околицях Великих Сорочинців маю кілька гектарів землі Перші роки сіяв і збирав лікарські трави аж поки не втрутився загребущий і не в міру жадібний сусіда - пан Мелащенко ,господарство якого розміщене поблизу. Він великий Господар, має величезну кількість землі, техніку, , сади, городи, корови, вівці, коні та безліч іншого товару. То ж цей Великий Господар без зайвих балачок загнав на мою землю техніку і викосив мою траву своїм овечкам . - затюкував чуже майно в кількасот тюків і ні мур - мур... Намагався я достукатись до Його совісті але... пан Мелащенко, схоже, бувший начальник і партієць тож звик запускати руки в чуже ..
Рік тому я, як кажуть змінив "сівозміну" і почав свою землю засаджувати горіхами, березами, черемхою та іншими декоративними деревами і медоносами(...) А любий сусіда за звичкою почав на тих насадженнях випасати своїх овечок... А вівця це така "скотиняка" (як каже відомий депутат Ляшко) яка вигризає все до чорнозему.
... Вчора пустили транспорт на В. Сорочинці (після пандемії) і я заїхав на свої гектари. Бля-я-я! Берізок і інших насаджень нема... залишилося лише кілька сотено недогризених горіхів і все..(!) А кругом по всій моїй землі овечі какашки начальника і партійця - мого любого сусіди Мелашенка валяються(...)
Я не знаю у якому середовищі виріс мій сусіда (чи ж серед людей?) Чи вчили його батько-мати по совісті жити(?!) І взагалі... слів бракує...

Анатолій Сазанський, власник земельного наділу біля В. Сорочинців, пенсіонер
відповісти (0)
Здам житло на період Сорочинського ярмарку, тел 8239988660.
відповісти (0)
Надам житло на період Сорочинського ярмарку. Якщо потрібні подробиці-дзвоніть 8950946660,9634866360.))
відповісти (0)