Сайт села Годи-Добровідка

карта Годи-Добровідка
Область: Івано-Франківська область
Район: Коломийський район
Село: Годи-Добровідка
Населення: 967 осіб
Поштовий індекс: 78244
Телефонний код: +380 3433
Координати: 48°36'05″ пн. ш. 25°04'30″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 335 м.
Річка, озеро (море): р. Турка, р. Добровідка
Рік заснування: 1939 р.

Сільська рада

Адреса: вул. Ольги Кобилянської, 1
Телефон: 97-4-52

Село Годи-Добровідка лежить в оточенні лісів на Покутті. Раніше це були два окремі села – Годи і Добровідка. Пояснення першої частини сучасної назви села досить спірна. Вона могла утворитися від хорватського чоловічого імені Год. Однак, не слід також відкидати походження і від українських слів «годити» чи «годитися» (вести перемовини). Друга частина назва утворилась від словосполучення «добра вода». Через село тече річка Добровідка. Обидва села об’єднано в одне в 1939 р.  

Життя на території села існувало ще за часів бронзи. Під час розкопок було виявлено знаряддя праці давніх землеробів.

Як село Добровідка вперше згадується в історичних джерелах під 1451 р. Годи утворилися значно пізніше, село вперше зафіксоване в ХІХ ст. Жителі обох сіл століттями займалися веденням дрібного господарства. В 20-30-х рр в Добровідці існувала читальня товариства «Просвіти». Коштом місцевого населення для розміщення бібліотеки в 1937 р. побудували добротне приміщення. В радянській час  в цій будівлі ромістили початкову школу, в якому вона й перебуває й дотепер. Також тут діяли осередки «Рідної школи», «Каменяра», молодіжних організацій.

За радянських часів в с. Годи-Добровідка працював колгосп, було покращено інфраструктуру села: побудовано просторе приміщення школи, фельдшерсько-акушерського пункту, магазинів.

Оскільки Годи і Добровідка були окремими селами, тому в кожному була своя церва. Побудова добровідської церкви Святого Дмитрія Миротворця датується 1923 р., а церква Святого Юрія Побідоносця в Годах 1926 р. Храми побудовані на місцях існуючих старих церков. Зараз обидві діючі та належать греко-католикам. На території села також знаходяться 3 каплички, одна з яких побудована ще 1916 р. В 1914 р. встановлено хрест за померлими від холери.

Один з видатних уродженців села Ярослав Бенеш. Після закінчення семінарії в Станиславові був священником в с. Тудорів на Тернопіллі. З приходом радянської влади виемігрував до Канади. В діаспорі Ярослав Бенеш окрім того, що був священником, також провадив активне громадське життя, друкувався в періодиці та писав спогади.

В Добровідці народився Василь Мілянчук – видатний фізик-теоретик, один із засновників фундаментальної української  фізики. Ще в студентські роки Василь Степанович опублікував 2 перші дослідження з квантової фізики в спеціалізованому часописі «Zeitschrift für Physik». Окрім Львова також навчався у Варшаві, Вільно та Лейпцигу. Від 1945 р. і до смерті займався науковою і викладацькою діяльністю в Львівському Університеті. 

Історія активності
Юра
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Виктор
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Артур
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Ivan
Реєстрація
Опубліковано 5 років тому
Мельничук Петро ДмитровичМельничук Петро Дмитрович
Опубліковано 7 років тому: Bogdan
Годи-Добровідка
Опубліковано 7 років тому
відвідував(-ла)
Юля
Реєстрація
Опубліковано 7 років тому
Годи-Добровідка
Опубліковано 10 років тому
відвідував(-ла)