Сайт міста Корець

карта Корець
Область: Рівненська область
Район: Рівненський район
Місто: Корець
Населення: 8446 осіб
Щільність населення: 1305 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 34700-34704
Телефонний код: +380 3651
Координати: 50°37'01″ пн. ш. 27°09'39″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 223 м.
Площа: 6.47 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Корчик
Рік заснування: 1150 р.
День міста: 29 серпня (2023 р.)
Колишня назва: Корчеськ

Міська рада

Адреса: вул. Київська, 69
Телефон: 2-18-43
Факс: 2-26-45
Корець

Корець – невелике місто та районний центр Рівненської області. Розташоване майже на самій межі Рівненської та Житомирської областей. Назва населеного пункту в перших письмових джерелах зафіксована як Корчеськ. На думку більшості дослідніків вона походить  від слова «корч». Однак, в давньослов’янській молі воно мало два значення або пень, або ж вільне, очищене від лісу місце. Зважаючи на те, що зазвичай нові міста закладали на вирубаних ділянках, остання версія найбільш ймовірніша. Деякі історики схиляються до версії, назву місту дала річка Корчик, на якій воно розташоване. Що ж стосується появи назви Корця від слова «корець», тобто міри виміру зерна чи інших сипучих речовин, то така не має підґрунтя. Це слово почало вживатись в добу Середньовіччя, а на той момент Корець вже давно існував.

На території теперішнього Корця життя існувало ще в глибоку давнину. Дані археологічних розкопок виявили поселення пізнього палеоліту.

Як населений пункт Корець вперше згадується під  1150 р. в Київському літописі. З 1380 р. місто перебувало у володінні родини Острозьких, яким належало багато маєтностей на Волині. Наступними власниками Корця стали представники русько-литовського роду Корецьких. Швидше за все своє прізвище вони отримали від назви міста, яким володіли.

Вже на початок XVII ст. Корець перетворився на одне з найрозвинутіших в економічному і торгівельному відношеннях міст Волині.  Та найактивніший розвиток міста припав на  XVIII ст., коли в Корці були засновані мануфактури: шкіряна, з  виготовлення полотна та сукна. Найбільшої ж слави та потужності набула закладена Юзефом Чарторийським порцелянова. Підприємство стало до ладу в 1784 р., це було перше виробництво на Україні виробів з фарфору та фаянсу. Для праці на мануфактурі Юзеф Чарторийський запросив іноземних фахівців. Порцелянове виробництво проіснувало в Корці до 30-х рр. ХІХ ст. Після великої пожежі фабрика не відбудовувалась, а фахівці перебралися до інших міст, зокрема, до Баранівки, де також заклали фарфоровий завод.

Попри занепад, який спостерігався з приходом на терени Рівненщини Російської Імперії, Корець зберіг свій економічний потенціал. З великих промислових підприємств в ХІХ-ХХ ст. тут працювало декілька млинів, пивоварний завод, засновані Юзеф Чарторийським мануфактури, в 1898 р. почав давати солодку продукцію  цукровий завод. Торгівельний розвиток відбувався завдяки 12 ярмаркам на рік.

У міжвоєнний період Корець мав статус міста та водночас був центром ґміни. В цей час по межі сучасних Рівненської та Житомирської областей проходив кордон між Польщею та СРСР, а Корець був прикордонним містечком. Тут мешкало багато військових, які забезпечували охорону кордону.

Трагічними в житті Корця були події Другої світової війни. В місті на той момент проживало майже 5000 євреїв, більше 3000 з них було розстріляно. Навколо Корця в роки війни і в перші роки повоєнного часу діяли загони УПА. 20-го березня 1944 р. на шляху Корець-Гоща було смертельно поранено одного з провідних командирів Червної Армії Миколу Ватутіна.

Корець відомий своїми численними архітектурними пам’ятками. В місті з населенням в 7500 жителів аж 10 храмів, тому його ще називають християнською Меккою. З сакральних споруд міста насамперед це Свято-Троїцький монастир, побудований 1620 р. як францисканський кляштор. Бароковий костел та монаші келії зазнали суттєвих перебудов, коли святиню передали під православний монастир.

Парафіяльний костел Святого Антонія – один з найдавніших на Волині. Його побудовано ше в 1533 р.

Вцілілі руїни Корецького замку походять якщо не з часів Середньовіччя, то з часу останньої перебудови в 1780-х рр. Після пожежі в середині ХІХ ст. замок і палац не відбудовувались.

З Корцем пов’язане життя відомого мовознавця, педагога та релігійного діяча Лаврентія Зизанія. Тут він впродовж1612-1618 рр. був священником. Є відомості, що Лаврентій Зизаній помер у Корці і був тут похований.

Після смерті свого чоловіка Федора Андро Анна Андро (Оленіна) поселилася в Корецькому монастирі, де й померла та була похована. Відома як жінка, в яку був закоханий Олександр Пушкін.

Історія активності
Шукаю гадалку
Опубліковано 4 тижня тому
«Звертайтесь , спробую допомогти»
Руслан
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Ewell
Реєстрація
Опубліковано 3 місяці тому
Vudmisa
Реєстрація
Опубліковано 4 місяці тому
Шукаю гадалку
Опубліковано 4 місяці тому
«Выкачивает яйцами, отливает воском , свинцом. Принимает в Хмельницком. Телефон 3102571... Елена.»
Гнидин
Реєстрація
Опубліковано 6 місяців тому
735509
Реєстрація
Опубліковано 6 місяців тому
Eryk
Реєстрація
Опубліковано 7 місяців тому
Дарина
Реєстрація
Опубліковано 7 місяців тому
Іван
Реєстрація
Опубліковано 8 місяців тому
Саня
Реєстрація
Опубліковано 8 місяців тому
Roman
Опубліковано 9 місяців тому: Roman
Roman
Реєстрація
Опубліковано 9 місяців тому
Корець
Опубліковано 9 місяців тому
відвідував(-ла)
Vika
Реєстрація
Опубліковано 9 місяців тому
Ольга
Реєстрація
Опубліковано 10 місяців тому
Іван
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Людмила
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Артем
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Наталя
Опубліковано 1 рік тому
 
Наталя
Опубліковано 1 рік тому
подобається
Sdopngl
Опубліковано 1 рік тому: Sdopngl
Lyudmila
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Наталя
Опубліковано 1 рік тому
подобається
Наталя
Опубліковано 1 рік тому
 
bnBndml2Z2wucHZnbD05MjBfIyRfU0VHSCskJCRlNmIzODZjOGFlNWU0NDQ5NDYyNmUxOWI3NmMxNjRjYw==
більше ▼
Безпроводовий швидкісний 4G iнтернет Freshtel .Приймаю заявки на підключення до мережі Freshtel 4G . Вся інформація за телефоном . 08-02-085-36083+ або 01-08-088-76083+ - Андрій .
відповісти (0)
УВАГА БАЙКЕРАМ!!!!!!! На травневі свята залишаємо вдома свої "супер байки", "спорти", та виїжаємо на мото рядянських часів (ЯВА, ИЖ, МТ, МИНСК, УРАЛ, ДНЕПР, ВОСХОД, ЧЕЗЕТ..) покажемо місту Рівне, що старе "в моді",і що нічим не гірше за нове, нехай житилі міста будуть в приємному захопленні від побаченого, та коли НАС побачать наші батьки, знайомі чи просто рокери, які колись також "жили мото",щоб вони нами пишались, що ми не забули ЇХНЮ культуру "РОКЕРІВ",запустимо "синій дим вихлопу" по місту Рівне, приєднуйсь до нас! деталі за номером
656 05 49 790
653 65 17 360
Веб-сайт:
http://vk.com/alcatras777
http://vk.com/rivnemotoua
відповісти (0)