Сайт селища Соснове

карта Соснове
Область: Рівненська область
Район: Рівненський район
Селище міського типу: Соснове
Населення: 2074 осіб
Щільність населення: 1461 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 34652
Телефонний код: +380 3653
Координати: 50°49'28″ пн. ш. 26°59'58″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 173 м.
Площа: 1.42 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Случ, р. Стави
Рік заснування: 1708 р.
Колишня назва: Людвипіль > 1946: Соснове

Селищна рада

Адреса: вул. Шевченка, 5
Телефон: 27222

Соснове – одне з селищ міського типу Березнівського району на Рівненщині. До 1946 р. мало назву Людвипіль. Таку назву отримало одразу ж із заснуванням на честь дідички поселення – Людвіки Любомирської. В роки радянської влади, в епоху боротьби з «буржуазними пережитками минулого» селище отримало нейтральну назву – Соснове. Сучасна назва була надана виходячи із географічних особливостей, Соснове лежить серед величезних соснових лісів. Статус селища міського типу надано в 1959 р.

Як населений пункт Людвипіль був заснований жителями Губкова, який лежав по інший берег Случа. Після російсько-шведської війни і наступних епідемій населення містечка Губкова майже повністю зникло, вцілілі жителі вирішили покинути місце, де загинули їхні рідні і заснувати на новому зручному місці нове поселення.

Довгий час новозасноване поселення мало характер звичайного села. В ХІХ ст. воно переживало періоди піднесення і занепаду. Після 1812 р. в селі було 114 дворів, проживало близько 700 жителів.

Розвиток промислових технологій виробництва і багаті природні ресурси навколо Людвиполя сприяли тому, що в поселенні почало розвиватись мануфактурне виробництво. Відтак виникли суконна і паперові фабрики, пізніше був заснований винокурний завод. Судноплавність Случа сприяла розвитку торгівлі, частина товарів перевозилась сухопутними шляхами – в той час Людвипіль лежав на шляху з Полісся на Волинь. Тричі на рік в поселенні проводились ярмарки, щотижня збирався ринок, куди приїжджали селяни і купці з інших міст.

З 1866 р. Людвипіль отримав офіційний статус містечка. В адміністративному відношенні він став волосним центром. Водночас в промисловому відношенні під кінець ХІХ ст. Людвипіль дещо втратив свої позиції. Це пов’язано з тим, що на той момент згоріли дві найбільші фабрики – суконна та паперова. В 1884 р. в містечку працював пивоварний завод, декілька десятків дрібних ремісничих майстерень та крамниць.

За часів міжвоєнної Польщі Людвипіль був одним з найменших містечок Волинського воєводства, тут проживало трохи більше 1200 жителів. Водночас Людвипільська ґміна була дуже великою, до неї входило 73 населені пункти.

З приходом радянської влади Людвипіль був центром Соснівського району. З укрупненням районів Соснівський район було розформовано в 1962 р., а всі населені пункти увійшли до складу Березнівського. З 1940 по 1959 рр. Соснове мало статус села.

Біля Соснового по обидва береги Случа лежить унікальний природний об’єкт – Соколині гори. На площі в 510 га тут діє заказник. Ця місцина являє собою високі, до 25 метрів гранітні скелі, вкриті лісами або поодинокими деревами. З рідкісних рослин тут росте азалія понтійська, ковила пірчаста та смілка литовська.

Найвідоміша уроджениця Соснового Ірина Баковецька – молода  поетеса, журналістка та громадська діячка. Ірина Володимирівна видала декілька поетичних збірок, частину власних поезій поклала на музику, які й виконує. Декілька років Ірина Баковецька займалася пошуком архівних джерел про церкви Березнівщини, а в 2013 р. видала на цю тему власне дослідження. 

Історія активності
Юрий
Опубліковано 1 місяць тому
 
Юрий
Опубліковано 1 місяць тому
подобається
Юрий
Опубліковано 7 місяців тому: Юрий
Юрий
Реєстрація
Опубліковано 7 місяців тому
Микола
Реєстрація
Опубліковано 11 місяців тому
Viktor
Реєстрація
Опубліковано 1 рік тому
Соснове
Опубліковано 1 рік тому
відвідував(-ла)
Мирося
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Іван
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Krvolodya
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Виталий
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Маша
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Влад
Реєстрація
Опубліковано 2 роки тому
Наталія
Реєстрація
Опубліковано 3 роки тому
Valentina
Реєстрація
Опубліковано 3 роки тому
Вова
Реєстрація
Опубліковано 3 роки тому
Микола Максимчук
Реєстрація
Опубліковано 4 роки тому
Вікторія
Реєстрація
Опубліковано 5 років тому
bnBndml2Z2wucHZnbD0xNDQwXyMkX1NFR0grJCQkMmI3OWEwZjA2OTM3MmI5YmJkMzFjOGY3OGNlNmE2MTY=