Сайт села Малинск

карта Малинск
Область: Ровненская область
Район: Ровненский район
Село: Малинск
Население: 1700 чел.
Плотность населения: 1049 чел./кв. км.
Почтовый индекс: 34610
Телефонный код: +380 3653
Координаты: 51°05'36″ с. ш. 26°33'09″ в. д.
Высота над уровнем моря: 172 м.
Площадь: 1.62 кв. км.
Год основания: 1907 г.

Сельский совет

Адрес: вул. Центральна, 72
Телефон: 3-54-44

Малинськ – одне із сіл Березнівського району Рівненської області. Також це однойменна станція на залізниці Рівне-Сарни. Щодо назви населеного пункту існує красива легенда і реальний факт. За легендою в селі колись жив дід, де він проходив, там зацвітали запашні квіти і виростали смачні ягоди. Коли ж він торкався долонею кущів, то на них виростала малина. З тих пір село й почали називати Малинськом. Насправді ж назва села пов’язана з прізвищем поміщиків Малинських, яким належали великі маєтності і землі в межах теперішнього Березнівського району.

Малинськ належить до порівняно «молодих» сіл. Свій відлік воно розпочинає   з кінця ХІХ ст. Тоді на зілізниці Рівне-Лунінець було побудовано відвантажувальний майданчик, який отримав назву роз’їзд Яринівський. В основному його використовували Малинські для транспортування деревини, якою торгували. З часом станція розширилась до чотирьох колій. Сюди ж також було прокладено вузькоколійку Малинськ-Бобер.

В 1906 р. Малинські продали лісові угіддя купцю Галлеру. Цей підприємливий чоловік розвинув ще більший лісовий промисел. Для значних робіт потрібна була дешева робоча сила. В основному набирались люди з Росії, які раніше відбували покарання на спецпоселеннях в Сибірі. Для них були побудовані бараки при станції. З часом тут почали будувати й звичайні сільські хати. Так виникло село Малинськ. В 1907 р. воно офіційно отримало свою теперішню назву.

Інтенсивний розвиток Малинська  почався за польських часів. Тоді село набуло міських рис, тут виникли дрібні фабрики – суконна та круп’яна. В Малинську звели школу, Народний Дім. Пізніше тут побудували військову частину, в якій перебували солдати Корпусу охорони прикордоння. За національним складом переважали поляки.

Малинськ зазнав значних руйнувань під час Другої світової війни. На 66 % село було спалено, розбомблено дощенту хутір Карачун. В радянський час село не лише було відбудовано, але й тут з’явилися нові підприємства, заводи. Працював дитячий садок та пологове відділення від районної лікарні.

Малинськ – сучасне і впорядковане село. Тут працює 8 закладів торгівлі і громадського харчування, школа, ряд підприємств, є залізнична станція. Відомий на всю Рівненську область сільський футбольний клуб «Малинськ». 

История активности
Anatolii
Регистрация
Опубликовано 1 год назад
Саша
Регистрация
Опубликовано 1 год назад
Малинск
Опубликовано 1 год назад
посещал(а)
Малинск
Опубликовано 2 года назад
посещал(а)
Сергій
Регистрация
Опубликовано 2 года назад
Малинск
Опубликовано 3 года назад
посещал(а)
Людмила
Регистрация
Опубликовано 3 года назад
Віталій
Регистрация
Опубликовано 4 года назад
Тарас
Регистрация
Опубликовано 4 года назад
Тарас
Регистрация
Опубликовано 4 года назад