Земельний пай знаходиться у спільній частковій власності, чи можливе розпоряджання своєю часткою без згоди інших співвласників?

26 сентября 2022 17:48 | Горишние Плавни, Полтавская область
Під час спадкування земельного паю декількома спадкоємцями, земельна ділянка переходить у спільну часткову власність. Часто у нових власників виникає питання користування та розпоряджання такою землею, як, наприклад, можливість розірвання договору оренди одним із кількох власників без згоди на такі дії другого співвласника.
Статтею 88 Кодексу передбачено порядок володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності:
1. Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку.
2. Договір про спільну часткову власність на земельну ділянку укладається в письмовій формі і посвідчується нотаріально.
3. Учасник спільної часткової власності має право вимагати виділення належної йому частки із складу земельної ділянки як окремо, так і разом з іншими учасниками, які вимагають виділення, а у разі неможливості виділення частки - вимагати відповідної компенсації.
4. Учасник спільної часткової власності на земельну ділянку має право на отримання в його володіння, користування частини спільної земельної ділянки, що відповідає розміру належної йому частки.
5. Учасник спільної часткової власності відповідно до розміру своєї частки має право на доходи від використання спільної земельної ділянки, відповідає перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільною земельною ділянкою, і повинен брати участь у сплаті податків, зборів і платежів, а також у витратах по утриманню і зберіганню спільної земельної ділянки.
6. При продажу учасником належної йому частки у спільній частковій власності на земельну ділянку інші учасники мають переважне право купівлі частки відповідно до закону.
Отже, аналізуючи законодавство приходимо до висновку, що розірвати договір оренди паю можливе лише за згодою усіх співвласників або, в разі відсутності останньої, – в судовому порядку. У той же час, важливим є момент виділення частки в натурі. Коли відповідна частка буде виділена – власник зможе нею розпоряджатись на власний розсуд.
26.09.2022 17:48
Последние новости «Недвижимость» ближайших населенных пунктов
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