карта Суми
Область: Сумська область
Місто: Суми
Населення: 292139 осіб
Щільність населення: 3063 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 40000-40489
Телефонний код: +380 542
Координати: 50°54'39″ пн. ш. 34°48'10″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 138 м.
Площа: 95.38 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Псел, р. Сумка, р. Стрілка, оз. Чеха, Блакитні озера
Рік заснування: 1652 р.
День міста: 07 вересня (2024 р.)

Міська рада

Адреса: пл. Незалежності, 2
Телефон: 700-560
Факс: 700-560
Офіційний сайт: http://meria.sumy.ua
Суми

Суми - адміністративний центр Сумської області, Сумського району та Сумської міської ради. Суми мають 2 міські райони: Ковпаківський та Зарічний.

Свою назву місто отримало від річок Сума і Сумка, які омивали його з двох сторін. До наших днів дійшла легенда, що на місці, де стоять Суми, були знайдені 3 мисливські сумки з золотом. Це знайшло відображення в гербі міста, затвердженому в 1781 році: три чорні сумки з перев'язами і золотими ґудзиками на щиті прямокутної форми. Деякі дослідники схильні виводити назву міста від дієслова «сумувати», апелюючи до почуттів переселенців - засновників міста, що опинилися далеко від рідних земель.

Люди дуже давно почали селитися по обох берегах Псла. Вже в II—VI сторіччях нашої ери тут жили слов'янські племена, залишки їх поселень і могильників виявлені в південно-західній частині міста, на вулиці Павлова. Однією з причин виникнення міста Суми - поразка козаків під проводом Богдана Хмельницького під Берестечком, наслідком якого стало посилення експлуатації і національного гніту українського народу польськими магнатами. Після цієї поразки Богдан Хмельницький дозволив людям переселятися з правобережжя на Полтавщину і на прикордонні землі з Росією (тепер Слобожанщина), які були перед тим практично не заселені. Протягом десятиліття 1651—1660 років на території сучасної Слобожанщини з'явилася велика кількість нових поселень, тоді окрім Сум були засновані такі міста як: Харків, Тростянець, Лебедин та багато інших. Про рік заснування міста Суми у істориків і краєзнавців єдиної думки немає - називаються роки 1652 і 1655. Засновником Сум вважається полковник Герасим Кондратьєв, який прийшов сюди в 1655 році з групою козаків-переселенців з містечка Ставище Білоцерківського полку. Москва дозволила козакам тут влаштуватися, і вони протягом 1656-1658 років під керівництвом російського воєводи К. Ю. Арсеньєва будували фортецю, що стала однією з найбільших і надійно укріплених фортець Слобожанщини.

У 1658 році Суми стали центром Слобідського козацького полку, який захищав південні кордони Росії від нападів кримських татар. У 1659, 1663, 1668 роках місто піддавалося нападам кримських татар. Незважаючи на облогу, татарам жодного разу не вдалося захопити місто. Під час Північної війни 1700-1721 років місто відігравало важливу стратегічну роль. 26 грудня 1708 сюди з Лебедина перевів свою ставку Петро I, де й провів всю зиму та керував зміцненням фортеці.

Відбувалися зміни і в адміністративному статусі міста. До 1732 року він був центром полку, в 1732-1734 роках підпорядковувалося канцелярії комісії Слобідських полків, яка перебувала у Сумах. З 1743 року і до ліквідації полкового устрою Слобожанщини Суми - центр полку. У 1780 році Суми отримали статус міста. До 20-х років XX століття - центр повіту, потім центр округу і району, з 1930 року - місто республіканського підпорядкування, з 1939 року - центр області.

У смутні часи революційних подій і громадянської війни 1917-1919 рр. місто Суми втратило майже всю промисловість, а в 1920-30-ті роки - ряд визначних архітектурних пам'яток. Радянська влада остаточно утвердилася в листопаді 1919 року після вигнання білогвардійських військ Денікіна. Під час Великої Вітчизняної війни 10 жовтня 1941 місто був окупований німецько-фашистськими військами. 2 вересня 1943 з міста фашисти були вигнані, а салют у Москві, в цей же день, на честь визволення міста Суми став другим салютом в історії Великої Вітчизняної війни, після першого в честь перемоги у битві на Курській дузі.

До кінця 1940-х років місто було відновлено, в 1948 році був відкритий новий залізничний вокзал. Після війни виникла хімічна індустрія, точне приладобудування, розвивалося машинобудування. У 1966 році був розроблений генеральний план розвитку міста Суми, розрахований на термін до 2000 року. Найбільший пік будівництва міста припав на 1980-і роки. У 1959-1991 роки місто Суми було одним з провідних промислових центрів Української РСР, найбільш розвиненими галузями були машинобудівна, металообробна і хімічна.

У Сумах народилися промисловець і банкір Олексій Алчевський, радянська актриса Феодосія Барвінська, радянський мовознавець-славіст Микола Грунський, письменник Антін Шабленко, естонський архітектор Карл Бурман, заслужений тренер України Олег Євграфов. У місті проживали український класик Олександр Олесь, російські класики А. П. Чехов та О. І. Купрін, російський юрист і громадський діяч А.Ф. Коні. У Сумах бували український філософ і поет Г. С. Сковорода, живописці К. О. Трутовський, В. Є. Маковський, російський поет О. М. Плещеєв, композитор П. І. Чайковський, письменник В. Г. Короленко.

Історія активності
Юрій
Реєстрація
Опубліковано 3 години тому
Саня Іванович
Опубліковано 19 годин тому: Саня
Саня
Реєстрація
Опубліковано 19 годин тому
Алексей
Опубліковано 19 годин тому: Алексей
Алексей
Реєстрація
Опубліковано 19 годин тому
Alegbelyj
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Naziknoss
Опубліковано 1 день тому: Naziknoss
Naziknoss
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Центр допомоги врятованим
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
Symugrek
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
Артем
Опубліковано 2 дні тому: Артем
Артем
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
ЮлияЮлия
Опубліковано 2 дні тому
 
Аня Сергеевна
Опубліковано 2 дні тому
подобається
СергейСергей
Опубліковано 2 дні тому: Сергей
Larisa
Опубліковано 3 дні тому
подобається
Андрей
Реєстрація
Опубліковано 4 дні тому
Igor
Опубліковано 4 дні тому: Igor
Igor
Реєстрація
Опубліковано 4 дні тому
КсюшаКсюша
Опубліковано 4 дні тому
подобається
КсюшаКсюша
Опубліковано 4 дні тому
 
КсюшаКсюша
Опубліковано 4 дні тому
подобається
КсюшаКсюша
Опубліковано 4 дні тому
 
Musiencko
Опубліковано 4 дні тому
 
Сергей
Опубліковано 4 дні тому: Сергей
Сергей
Реєстрація
Опубліковано 4 дні тому
BujhmBujhm
Опубліковано 4 дні тому: Bujhm
Дмитрий
Реєстрація
Опубліковано 5 днів тому
bnBndml2Z2wucHZnbD03ODVfIyRfU0VHSCskJCQwMzhiMTdlNzc2Mjc5ZGJhNDQyODA5M2NiNWU2YTk3NA==
Под Киевом пьяный судья Усатов Дмитро совершил крупное ДТП https://rian.com.ua/kiev/20180103/1030976040/sudya... https://ru.narodna-pravda.ua/2018/01/03/pod-kyevom... Українцям показали вражаючі статки судді, що влаштував п’яну ДТП https://politeka.net/ua/news/563472-ukrayintsyam-p... та багато інших новин на цю тему 03.01.2018 року. Усатов Дмитро Дмитрович суддя Києво-Святошинського районного суду активно приймає незаконні рішення на користь олігархічній будівельній мафії. Зокрема в 2006-2017 роках він узаконив всі незаконно побудованні багатоповерхівки в селі Софіївська Борщагівка. в 2012-2016 роках він фактично узаконив нечинний генеральний план села Софіївська Борщагівка справа 369/11549/14а, який прийнятий 21.12.2013 з грубими порушенннями Конституції України Закону України "Про місцеве самоврядування в України" Закону України "Про містобудівну діяльність" Закону України "Про інформацію" без проплати та на підставі СФАЛЬЦИФІКОВАНОГО ПІДРОБНОГО рішення №21 від 14.01.2011 року ЯКЕ БУЛО СКАСОВАНЕ справа №369/6712/15-а за позовом Денисенка Ю. М. Тепер ХОЛОДНИЦЬКИЙ Н, І. ЗНОВУ ВІДМАЖЕ УСАТОВА бо він дуже цінний кадр для узаконенння безаконня.
відповісти (0)
Расстрел Майдана: Парасюк сдал Луценко https://elise.com.ua/2017/11/27/rasstrel-majdana-p... Активист Майдана, а ныне депутат Верховной Рады Украины Владимир Парасюк начал косвенно говорить о расстрелах на Майдане.

Так Парасюк напомнил украинцам, что именно нынешний фейковый «Генеральный прокурор» Юра Луценко призывал украинцев громить склады с оружием и расстреливать Беркут.

Люди по всей стране взяли оружие, как велел им Юра Луценко. Последствия стали катастрофическими.

Парасюк прямо намекнул, что он не готов рассказывать правду пока у власти находится Порошенко. По его словам это слишком опасно для его жизни и жизни активистов Майдана которые вопреки всему еще остались в живых.

Далее фрагмент телепередачи:

Как сообщалось ранее, итальянский телеканал обвинил Пашинского и Парубия в расстреле протестующих. По словам автора сюжета именно Пашинский и Парубий спровоцировали хаотичный огонь в центре Киева с целью создать бойню, а в последствии совершить гос. переворот.

План оборотней удался. Майдан превратили в кровавую кашу, а власть досталась майданным оборотням которые уже третий год грабят и убивают собственный народ.

Далее репортаж:

По словам ответственного прокурора по расследованию преступлений на Майдане, они обязательно допросят фигурантов данного сюжета, ибо в фильме есть правда:

Как отметила вчера гражданская активистка и публицистка Лиза Богуцкая все указывает на то, что снайперами на Майдане руководили майданные оборотни которые впоследствии захватили власть:

Давно думаю об этом, но сейчас увидела очень близкий по смыслу пост и поняла, что я не одна.
відповісти (0)
Як Ляшко виграє мільйони, або гроші за рахунок земель територіальної громади села Софіївська Борщагівка бізнес, угіддя і яхти радикала Скуратовського https://bihus.info/za-spinou-u-laska-biznes-ugidda... Народний депутат від Радикальної партії О. Ляшка Сергій Скуратовський три роки поспіль забував декларувати будівельний бізнес дружини й прописав у родинній квартирі власника яхт-клубу та мисливських угідь. За спиною у Ляшка: бізнес, угіддя і яхти радикала СкуратовськогоФірма володіє земельною ділянкою та будівлею на Софіївській Борщагівці, на вулиці Гагаріна, 28. За цією адресою зареєстроване не лише саме підприємство, ...
Корупція по українські, або Софіївсько-Борщагівська сільська рада Кудрик О. Т. роздають олігархам землі у приватну власність у селі Софіївська Борщагівка https://sofiivka.wordpress.com/2016/02/18/%D0%BA%D...
відповісти (0)
Участники АТО могут оказаться в Гаагском трибунале - депутат https://zn.ua/UKRAINE/uchastniki-ato-mogut-okazats. ... Военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения. по общепризнанным международно-правовым нормам, военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения, с разрешения парламента и согласно Женевской конвенции о защите жертв войны от 12 августа 1949 г. и Дополнительного протокола к Женевским конвенциям от 12 августа 1949 г., что касается защиты жертв вооруженных конфликтов немеждународного характера (Протокол II), от 8 июня 1977 г.

"При этом не имеет значения, объявлялась война или не объявлялась, — статья 1 Протокола ІІ четко определяет, что он применяется ко всем вооруженным конфликтам, которые происходят на территории любой страны, присоединившейся к Женевской конвенции, между ее вооруженными силами или другими организованными вооруженными группами, которые, находясь под ответственным командованием, контролируют часть ее территории. А значит то, что происходит на востоке Украины в условиях правового режима мирного времени под названием АТО, это — сознательное грубое нарушение законов и обычаев войны. Для наказания нарушителей именно и существует Международный уголовный суд",
відповісти (0)
Робота в Польщі та Німеччині. Легально.
За потреби оформимо пакет документів для відкриття візи.
В наявності вакансії на будівництво та ремонт, ферми, фабрики, склади та готелі.
5169151760
6187503990
відповісти (0)
Autopride – это не только интернет магазин и оптово-розничный склад c более чем 2000000 позиций товара, а и сообщество небезразличных людей которые с душой подойдут к решению потребности каждого клиента-автолюбителя
http://autopride.in.ua/
5502-765 990
3225-796 690
0333-298 390
відповісти (0)
Продам запчасти к автомобилям ВАЗ. Аккумуляторы, ходовая, электрика, трансмиссия, масла, разные комплектующие и аксесуары. В наличии и под заказ. Цены умеренные. 5899411760, 9120746050 Андрей, Сергей
відповісти (0)