Сайт села Мармузовичі

карта Мармузовичі
Область: Львівська область
Район: Золочівський район
Село: Мармузовичі
Населення: 1457 осіб
Щільність населення: 361 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 80563
Телефонний код: +380 3264
Координати: 49°53'05″ пн. ш. 24°38'04″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 223 м.
Площа: 4.04 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Гологірка
Рік заснування: 1470 р.
Колишня назва: Мармузовичі > 1630: Ферлеївка > 1946: Андріївка > 19.05.2016: Мармузовичі

Сільська рада

Телефон: 2-43-37

Андріївка - одне із типових сіл Львівщини. Розташоване воно за три кілометри від станції Красне. В минулому село було містечком. До 1946 р. носило назву Фірлеївка, за прізвищем дідича цієї маєтності. Сучасна назва Андріївка не несе в собі ніякої історичної основи. Перейменування відбулося в честь загиблого, як писалося в радянських книжках «від рук українських буржуазних націоналістів», директора МТС І. М. Андреєва.

Давню історію Андріївки можна відтворити по спогадах, які передавалися від покоління до покоління і за археологічними знахідками.

Під 1470 р. село згадується під назвою Мармузовичі. Воно було спалене татарським набігом. Пізніше уцілілими жителями було закладено два населені пункти: село Марможовичі (злилося з сучасною Андріївкою) і містечко Фірлеївку. В часи середньовіччя містечком володіли Фірлеї. Знахідки на городах селян свідчать, що воно мало муровані будинки, існував тут і костел. Кимось із Фірлеїв тут було поставлено церкву. 13 серпня 1649 р. Фірлеївка знову була спалений татарами. З тих пір до рівня містечка населений пункт не відродився і лишився звичайним селом.

За часів Австро-Угорської імперії селянство Фірлеївки жило бідно, лише зміна кріпацтва на панщину в 1783 р. трохи покращила життя тутешнього люду. Тут досить рано, у порівнянні з іншими селами округи, з’явилася початкова школа. Ця знаменна подія відбулася в 1800 р. На початку ХХ ст. в селі існував фільварок Оскара Шнеля, де був млин, гуральня та цегельня. В пошуках кращої долі багато жителів Фірлеївки покинули рідні домівки і подалися шукати кращої долі за океан – в Канаду, США та Аргентину.

Поблизу села під час радянсько-польської війни 6 вересня 1920 р. відбулася велика битва, де приймав участь Третій батальйон 16 Полку Піхоти, що складався з гімназистів м. Ясла та учнів шкіл Тарнова і Кросно.

За часів Польщі українське населення села зазнавало утисків. В таких непростих умовах у Фірлеївці функціонувала «Просвіта». Молодь займалася самодіяльністю, ставила вистави, у читальні можна було прочитати книги та львівську пресу.

В радянський час в Андріївці діяв колгосп «Авангард», центральна садиба якого була в селищі Красному. Тут вирощували зернові і технічні культури, були тваринницькі ферми. З допоміжних служб існували цегельня та два млини.

Має Андріївка свого Чемпіона Світу. Після втрати лівої ноги Віктор Дідух не покинув занять настінним тенісом. Результатом наполегливих тренувань є перемоги спортсмена на різноманітних українських та міжнародних змаганнях.

Історія активності
Мармузовичі, Андріївка
Опубліковано 1 рік тому
відвідував(-ла)
Андрій
Реєстрація
Опубліковано 3 роки тому
Житловий будинокПродам Житловий будинок
Опубліковано 9 років тому: Олег
Олег
Реєстрація
Опубліковано 9 років тому
Світлана
Реєстрація
Опубліковано 10 років тому