Сайт города Дубно

карта Дубно
Область: Ровненская область
Город: Дубно
Население: 38707 чел.
Плотность населения: 1431 чел./кв. км.
Почтовый индекс: 35608
Телефонный код: +380 3656
Координаты: 50°23'32″ с. ш. 25°44'19″ в. д.
Высота над уровнем моря: 205 м.
Площадь: 27.04 кв. км.
Река, озеро (море): р. Иква
Год основания: 1100 г.
День города: 25 августа (2024 г.)

Городской совет

Адрес: вул.Замкова, 4
Телефон: 4-21-32
Факс: 4-21-32
Дубно

Дубно – одне з найдавніших міст Рівненської області. Магдебурзьке право надано в 1458 р. Народний переказ оповідає про село Дубенка, з часом воно переросло в місто Дубен. Саме під такою назвою воно згадується в Іпатіївському літописі під 1100 р. Дубен згадувався цьому літописі у зв’язку з осліпленням Давидом Ігоровичем іншого руського князя – Василька. Тоді Дубен був власністю згаданого князя Давида. Давні і сучасна назва міста пов’язана із Дубовими лісами, серед яких воно розташоване.

Перша літописна згадка про Дубно розпочинає його офіційний відлік існування. Однак поселення на теренах теперішнього міста існували й раніше. Так було виявлено даньоруське поселення. Можливо, звідси починало своє існування колишнє село Дубенка з народної оповіді. Розкопки ж на Замковій горі виявили місто Х-ХІ ст.

До 1240 р., в якому відбувся руйнівний для місто напад татар Дубно не мало постійного власника. Досить часто воно переходило з рук в руки від одного власника до іншого. З 1340 р. Дубно перебувало у складі Литви. Епоха середньовіччя в житті Дубна була епохою великого культурного розвитку. При тутешніх монастирях існували скрипторії, в яких працювали видатні письменники тієї доби, просвітителі та вчені. Тут робив переклад «Діоптри» отець Віталій, а Арсеній, інший, монах написав знамените «Дубнівське Четвероєвангеліє».

Після підписання Люблінської  унії і входження Дубна до складу Речі Посполитої настав новий етап в його розвитку. Він позначився виникненням цехів, розвитком ремесел і торгівлі. Попри те, що в Дубно існував добре укріплений замок, однак  місто зазнало руйнувань внаслідок нападу татар 1577 р. Цілком міста ворогам взяти не вдалось, але відступаючи вони спалили майже 200 сіл. В наступні роки місто відбудовувалося.

Під час Національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького містяни радо вітали загони Миколи Кривоноса, а деякі з селяни із сусідніх сіл приєднались до козаків і боролися проти шляхти. В самому місті повстанці розгромили польських вояків, які охороняли табір, котрий рухався до Сокаля. Козаки захопили коней, вози та інші цінності.

В XVIII ст. Дубно сиає відомим не лише в Речі Посполитій, але й в інших країнах завдяки відомим дубенським  контрактам. На ці масштабні торги приїжджало до 3000 купців, в самому місті тоді проживало майже в 6 разів менше мешканців. Контракти були місцем вирішення важливих торгівельних операцій, окрім того тут відбувалися різноманітні забави, саме тут розвивався польський театр.

В міжвоєнний період Дубно було повітовим центром Волинського воєводства. В місті проживало 15000 жителів, половина з них – євреї. Місто було значним промисловим центром регіону, тут розташовувалися 2 гарнізони польської армії.

Під час останніх днів червня 1941 р. поблизу Дубна відбулася найбільша танкова битва початкового етапу війни. Тут воювало більше 3000 танків з радянського і німецького боків. Попри переважаючу кількісну битву радянських військ, битву було програно.

В радянський час Дубно стало великим промисловим центром Рівненської області. Зараз місто  лежить на перетині автошляхів Львів-Рівне та Луцьк-Тернопіль, існує залізничний вокзал. В 1991-1994 та 2002-2010 рр. в Дубно проводився відомий рок-фестиваль «Тарас Бульба».

Дубно дуже багате на історичні та архітектурні пам’ятки. Насамперед це - знаменитий Дубенський замок. Офіційно вважається, що спорудження тепер існуючої твердині розпочалося 1492 р. На території замку розташовані 2 палаци.

З колишніх міських брам в Дубно збереглася Луцька, яка є унікальним зразком  архітектурного будівництва, аналогів якому на Волині нема. Серед давніх сакральних споруд – синагога, бернардинський та кармелітський кляштори, а також Спасо-Преображенська церква.

З Дубном пов’язане життя відомого польського та українського театрального діяча Войцеха Богуславського. Він ставив свої вистави на дубенських контрактах. З Дубно пов’язане життя також двох інших польських діячів: письменника Антонія Мальчевсткого та просвітителя, науковця і освітнього діяча Тадеуша Чацького.    

История активности
LudmilаLudmilа
Опубликовано 9 часов назад
нравится
Сергій
Опубликовано 11 часов назад: Сергій
Сергій
Регистрация
Опубликовано 11 часов назад
Олена
Опубликовано 1 день назад
нравится
Олена
Опубликовано 1 день назад
 
Олена
Опубликовано 2 дня назад: Олена
Олена
Регистрация
Опубликовано 2 дня назад
LudmilаLudmilа
Опубликовано 2 дня назад
нравится
Саша
Регистрация
Опубликовано 4 дня назад
Анна
Регистрация
Опубликовано 6 дней назад
ВіталійВіталій
Опубликовано 6 дней назад
нравится
.юрій
Опубликовано 1 неделю назад
«Ще актуально»
Ольга
Регистрация
Опубликовано 1 неделю назад
Дмитро
Регистрация
Опубликовано 2 недели назад
РоманРоман
Опубликовано 2 недели назад: Роман
Роман
Регистрация
Опубликовано 2 недели назад
Виталий
Регистрация
Опубликовано 3 недели назад
ВіталійВіталій
Опубликовано 3 недели назад
нравится
У  зв'язку  з переїздом терміново продається 3- х кімнатна квартира в 6-ти квартирному будинкуУ зв'язку з переїздом терміново продається 3- х кімнатна квартира в 6-ти квартирному будинку
Опубликовано 3 недели назад
«Добрий день. Чи є можливість зняти в оренду до тих пір поки не продасте кімнату? Дві працюючі сестри...»
Олюся
Регистрация
Опубликовано 3 недели назад
Oleksandr
Регистрация
Опубликовано 3 недели назад
Коля
Опубликовано 3 недели назад: Коля
Vojtukvasil
Регистрация
Опубликовано 4 недели назад
ТаняТаня
Опубликовано 4 недели назад
«Привіт»
ВіталійВіталій
Опубликовано 4 недели назад: Віталій
Slavik
Опубликовано 1 месяц назад: Slavik
bnBndml2Z2wucHZnbD05MTZfIyRfU0VHSCskJCQxMjliOGQ5ZmYwYjU3ZGQ2NGY2ZTI0Mjc0MWM1ZmM4MA==
Запрошуємо промоутерів
Проведення "Свята морозива" - роздача листівок.

Відповідальність, пунктуальність, вміння працювати в команді. т.8050789050, 9513917390
ответить (0)
послуги зіл 130 самоскид:
пісок різного виду (також пісок в мішках)
– щебінь
– відсів
– торфобрикет
– вивіз будівельного сміття
– перевезення різного виду матеріалів
продам пісок цемент щебінь вивезення будівельного сміття продам дрова твердої породи та інші послуги самоскидом
21-27-363-760, 28-24-437-660
ответить (0)
Продам норкового полушубка за деталями дзвоніть 7558919660
ответить (0)
Сім'я зніме квартиру на довготривалий термін. Тел. 4973458390
ответить (0)
Шукаю не шкідливу роботу для 14-ти річного з будь-якою зарплатою.
ответить (0)
Допомагаю стати на чергу та оформити візу до Польщі. Чесність та порядність гарантую!!! тел. 0993151741 0634796476
ответить (0)
поездки 6-ти местным минивеном по Украине
ответить (0)
Проходить т. з. громадське обговорення, щодо перейменування вулиць Дубно. Хочу запитати в чиновників міста, громадських організацій ініціаторів таких обговорень. Скільки коштів буде виділено з міського бюджету для громадян міста, вулиці яких будуть перейменовані? Для виготовлення нових документів (права власності на земельну ділянку та будинок) потрібні певні кошти. Хто понесе фінансові витрати? Мешканці перейменованих вулиць, чи міські чиновники разом з громадськими організаціями ініціаторами перейменувань. Впевнена що в міському бюджеті кошти "знайдуться" лише для виготовлення нових табличок, а всі інші витрати понесуть мешканці перейменованих вулиць. Можливо є люди, котрі мене можуть переконати у протилежному.
ответить (0)
Доброго дня! допоможіть будь ласка, говорять, у вас є приватна лікарня, де лікують псоріаз, підскажіть будь ласка, де саме ця лікарня, і номер лікаря того що лікує, чи тієї лікарні, адже кажуть він не що дня працює, коли краще б приїхати
ответить (0)
УВАГА БАЙКЕРАМ!!!!!!! На травневі свята залишаємо вдома свої "супер байки", "спорти", та виїжаємо на мото рядянських часів (ЯВА, ИЖ, МТ, МИНСК, УРАЛ, ДНЕПР, ВОСХОД, ЧЕЗЕТ..) покажемо місту Рівне, що старе "в моді",і що нічим не гірше за нове, нехай житилі міста будуть в приємному захопленні від побаченого, та коли НАС побачать наші батьки, знайомі чи просто рокери, які колись також "жили мото",щоб вони нами пишались, що ми не забули ЇХНЮ культуру "РОКЕРІВ",запустимо "синій дим вихлопу" по місту Рівне, приєднуйсь до нас! деталі за номером
656 05 49 790
653 65 17 360
Веб-сайт:
http://vk.com/alcatras777
http://vk.com/rivnemotoua
ответить (0)
Доброго дня усім форумчанам, хто читає це повідомлення. Пишу я через крайність, оскільки маю серйозну біду з сестрою, яка уже більше року не може ходити. Проблеми зі здоровям почалися після того, як рік тому вона почала знаходити біля дому такі дивні речі : кості під ковриком дому, повстромлені голки і лезо в ствір дверей, була покришана паска біля воріт, огарки свічок, шпильки сховані під підвіконніком, підлите біля форточки, нитки з копійками у тапках біля віранди, викопала проскурку на клумбі, коли саджала квіти та інші речі. На жаль, брала це все руками, з того часу почалися серйозні проблеми зі здоровям, чого раніше не було. Після повного облідування у лікарні узі нічого не виявило, аналізи є хорошими, жодних ушкоджень, хвороб немає, які могли б спричинити її стан. Лікарі розводять руками, не розуміючи, що відбувається, що не дає здоровій фізично 19річній дівчині ходити. Усі друзі підказують, що то їй "зробили на біду",саме для цього підкидали і закопували описані мною речі. Мені розповіли, що поблизу Дубна є толкова жінка чи бабка, яка розбирається у цьому всьому, вона знімає пороблене, викачує на яйце, виливає віск, але де саме вона живе я точно не знаю, саме тому прошу усіх Вас, хто прочитає моє звернення, будь ласка, підкажіть мені, якщо десь у транспорті, на роботі, при розмові чули людину, яка допомагає в такому плані. Я вірю у Вашу НЕБАЙДУЖІСТЬ
ответить (2)
привіт.
то є село Дубрівка по трасі Київ-Чоп, недоїзджа 15 км до Дубно. а там любу людину запитаєте Вам скажуть.
ответить (0)
Не знаю, актуально ли еще писать Вам, может все Вы уже решили сами, но все-таки дам совет: не ходите к бабкам, не ищите всяких "женщин", что "лечат". Они перекладут болезни на родных и близких, а Вы потеряете Душу. Идите в церковь, на исповеди и причастие, к Святым источникам, заказывайте молебны и ставьте свечи за врагов своих.
ответить (0)