Сайт міста Березне

карта Березне
Область: Рівненська область
Район: Рівненський район
Місто: Березне
Населення: 13444 осіб
Щільність населення: 3841 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 34600-34606
Телефонний код: +380 3653
Координати: 50°59'48″ пн. ш. 26°44'35″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 171 м.
Площа: 3.5 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Случ
Рік заснування: 1584 р.
Колишня назва: Андріїв > Бережанка > Бережне > Березне > Березна > Березне

Міська рада

Адреса: вул. Київська,5
Телефон: 5-50-18
Факс: 5-49-93
Березне

Березне – місто та районний центр Рівненської області. Це – одне з наймолодших міст України, статус міського поселення надано в 2000 р.  В історичних документах назва поселення частіше всього фігурує як «Андріїв або Березне». Більшість істориків сходиться на думці, що назва Андріїв походить від імені одного з власників – Андрія Федеровича Острожецького. Друга назва вказує на березові ліси, в оточенні яких лежить місто. В часи Середньовіччя також вживались назви Бережне або Береженка, але вони не прижились. Вони вказують на розташування поселення на березі Случа. Статус с.м.т Березне мало в 1957-2000 рр.

Цілком можливо, що Березне існувало ще в ХІІІ ст. Цьому є два свідчення. По-перше, ще в ХІХ ст. було відкрите городище, датоване  ХІІ-ХІІІ ст. Можливо, саме з нього й почало свій розвиток Березне. З іншого боку, на Случі в цей період, як повідомляють літописи, були численні укріплені городища. Одним із них могло бути Березне.

Що ж стосується першої письмової згадки про Березне, то вона відноситься до 1445 р. Саме з неї поки що прийнято вести офіційний відлік існування міста. В епоху Середньовіччя Березне перетворилось на містечко та значний ремісничий центр, належало до Хупківської (Губківської) волості. Великий розвиток у Березному мало ковальство, представників цього ремесла налічувалося аж 80. Як і всі тогочасні міста воно мало укріплення з двома фортечними брамами.

Відомо, що великих прикрощей жителям Березного завдавали королівські жовніри. Вони нападали на березнівських міщан з ціллю легкої здобичі. В історичних хроніках зафіксовано декілька таких сутичок.

За перших років Російської імперії Березне було невеликим містечком, з населенням трохи більше 1000 жителів. За майновим станом переважали кріпаки  тому поселення жило досить бідно, хоча й було центром волості. Ситуація покращилась з середини ХІХ ст., коли тут виникла суконна мануфактура,  пізніше – залізоплавильне підприємство, миловарний завод та скляна ґута. З 1843 р. в містечку відбувалося12 ярмарків щороку, що сприяло ще й торгівельному розвитку Березного.

Скасування панщини  і викуп землі в Березному супроводжувався  сутичками. Волосне правління захищало інтереси поміщика, що викликало незадоволення селян. Непокірних людей зупинили козаки, які квартирувалися в будівлі березнівського волосного правління.

В другій половині ХІХ ст. до Березного починає масово з’їжджатися єврейство. Вони тут засновують декілька млинів і тартаків, цегельню, ґуральню та інші дрібні ремісничі підприємства. Значна кількість іудеїв тримала крамнички. В 1881 р. на Ринку в Березному згоріло декілька десятків магазинів.

Велика пожежа в місті, а пізніше прокладання залізниці, яка опинилась далеко від міста призвели до його занепаду. Сільський характер Березне мало аж до міжвоєнного періоду. Лише в ці роки містечко почало знову розвиватись, стало центром ґміни Рівненського, а з 1925 р. – новоствореного Костопільського повіту. Станом на 1939 р. в Березному було не менше 5550 жителів.

За часів німецької окупації в Березному було винищено близько 3000 євреїв. В перші роки радянської влади українці містечка зазнали репресій, багатьох з них  було відправлено до Сибіру.

Сучасне Березне – перспективне місто з населенням більше 13000 жителів. Тут працює єдина в Україні сірникова фабрика, підприємство «Бімол» (молочні продукти), завод «Еверест» (покрівельні матеріали), а також дрібні підприємства харчової промисловості.

Має Березно також і власний вищий навчальний заклад – Надслучанський інститут Національного університету водопостачання та природокорbстування. Навчальний заклад пройшов довгий шлях становлення від технікуму до інституту. За ініціативи першого директора цього закладу в 1974 р. було закладено дендропарк. Зараз на площі в 30 га тут росте понад 900 видів рослин і дерев.

В Березному живе і працює відомий поет, публіцист і перекладач Борис Боровець. Борис Тимофійович також з 1991 р. очолює районну газету «Надслучанський вісник». Нагороджений низкою відзнак за діяльність в сфері журналістики та за громадську діяльність. 

Історія активності
Альонка
Реєстрація
Опубліковано 23 години тому
Марина
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Таня
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Оля
Опубліковано 1 день тому
«Можна номер телефону?»
Надія
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Ia
Реєстрація
Опубліковано 4 дні тому
Алла
Реєстрація
Опубліковано 6 днів тому
Володимир
Реєстрація
Опубліковано 6 днів тому
Віталій
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Діана
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
AresUKR
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
КсюшаКсюша
Опубліковано 1 тиждень тому
подобається
КсюшаКсюша
Опубліковано 1 тиждень тому
подобається
Ксюша
Опубліковано 2 тижня тому
«Скинь свії номер телефону 🌷🌼💞💗💓🥀»
Тарас
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Tarasiukyurii
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Ірина
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Mai
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Саша
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Varolena
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Аленп
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Bulavinanadia
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Надя
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Alonkaosiychukk
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Bogdan
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Микола
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Оля
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Макс
Реєстрація
Опубліковано 4 тижня тому
Катя
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Федір
Опубліковано 1 місяць тому: Федір
bnBndml2Z2wucHZnbD05MTJfIyRfU0VHSCskJCQ3NWE4NTRjMDU1YTJmMGM0ZTViMWYxMmJiNjQ0NDFkMw==
більше ▼
Шановна адміністрація м. Березне, помогите найти информацию о детском доме, который находился именно в м. Березне в 50-60 гг. Ищу человека, которая там жила и училась, выпустилась в 1960 г. Бабыч Антонина Григорьевна 02.11.1944 г. р. Буду Вам вдячна за любую информацию.
відповісти (0)
Дорогие друзья! Пожалуйста найдите мне в вашем городе жителя КОПЕЦЬ МИХАЙЛО. Пусть напишет мне по e-mai moc.liamg@51voprako или по скайпу okarp15 Или если не сложно напишите сами по этому адресу. Знаю, что он верующий и посещает какую-либо церковь в вашем городе. Благословит Вас Господь Бог!
відповісти (0)
здравствуйте. скажите пожалуйста можно ли отправить на електронную почту справку о не судимости. так как я приписана в Березн. районе но живу в Киеве. серокопию паспорта и код отправлю. срочно нужна справка по роботе за границей
відповісти (0)
Шановна адміністраціє м. Березне, просимо звернути вашу увагу на Орлівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, а особливо на вчителя англійської мови Лазарець Тамару Каленіківну, яка некомпетентна, упереджена та необ'єктивна, неодноразово підвищувала голос на учнів, вживала образливі узагальнення. Вона не виконує належним чином свої обов'язки, оскільки, порушує права дитини, здійснюючи фізичне насилля, та стоїть назаваді отримання знань, адже не допускає учнів до занять без поважної причини. Дана особа не дотримується правил навчального процесу, оскільки, не веде основного шкільного документа ( журналу), який засвічує рівень знань учнів. Попри постійні скарги в Березнівський відділ освіти батьків та учнів - ніхто так і не зміг належним чином вирішити проблему. Тамара Каленіківна ще досі працює в школі незважаючи на нестабіільність її психічного стану, про що свідчать вище сказані нами аргументи.
Надіємося, що ви зможете вирішити нашу проблему!
З повагою батьківський колектив Орлівської ЗОШ.
відповісти (1)
Просто всі вже так хочуть її вигнать що пробують різні методи!
А по суті вона чудовий викладач і вчитель!
відповісти (0)
Продам будинок з присадибною ділянкою в центрі м. Березне. Чудове місце для проживання чи для розбудовування нового бізнесу. Розміщення - район вулиці Шевченка. Заг. територія: понад 6 соток. Будинок дерев'яний площею 41 м. кв. Два дерев'яні гаражі. На території сад з фруктових дерев (вишні, яблуні, абрикоси, грецький горіх). Вигоди на вулиці. Водяне постачання - водяний кран на подвір'ї. Опалення - пічне, на твердому паливі. Зручний проїзд на територію. 3-5 хв ходу до центральної вулиці міста - Андріївської.
21000$
Богдан
5919323760
відповісти (0)