Сайт міста Дубно

карта Дубно
Область: Рівненська область
Місто: Дубно
Населення: 38707 осіб
Щільність населення: 1431 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 35608
Телефонний код: +380 3656
Координати: 50°23'32″ пн. ш. 25°44'19″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 205 м.
Площа: 27.04 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Іква
Рік заснування: 1100 р.
День міста: 25 серпня (2024 р.)

Міська рада

Адреса: вул.Замкова, 4
Телефон: 4-21-32
Факс: 4-21-32
Дубно

Дубно – одне з найдавніших міст Рівненської області. Магдебурзьке право надано в 1458 р. Народний переказ оповідає про село Дубенка, з часом воно переросло в місто Дубен. Саме під такою назвою воно згадується в Іпатіївському літописі під 1100 р. Дубен згадувався цьому літописі у зв’язку з осліпленням Давидом Ігоровичем іншого руського князя – Василька. Тоді Дубен був власністю згаданого князя Давида. Давні і сучасна назва міста пов’язана із Дубовими лісами, серед яких воно розташоване.

Перша літописна згадка про Дубно розпочинає його офіційний відлік існування. Однак поселення на теренах теперішнього міста існували й раніше. Так було виявлено даньоруське поселення. Можливо, звідси починало своє існування колишнє село Дубенка з народної оповіді. Розкопки ж на Замковій горі виявили місто Х-ХІ ст.

До 1240 р., в якому відбувся руйнівний для місто напад татар Дубно не мало постійного власника. Досить часто воно переходило з рук в руки від одного власника до іншого. З 1340 р. Дубно перебувало у складі Литви. Епоха середньовіччя в житті Дубна була епохою великого культурного розвитку. При тутешніх монастирях існували скрипторії, в яких працювали видатні письменники тієї доби, просвітителі та вчені. Тут робив переклад «Діоптри» отець Віталій, а Арсеній, інший, монах написав знамените «Дубнівське Четвероєвангеліє».

Після підписання Люблінської  унії і входження Дубна до складу Речі Посполитої настав новий етап в його розвитку. Він позначився виникненням цехів, розвитком ремесел і торгівлі. Попри те, що в Дубно існував добре укріплений замок, однак  місто зазнало руйнувань внаслідок нападу татар 1577 р. Цілком міста ворогам взяти не вдалось, але відступаючи вони спалили майже 200 сіл. В наступні роки місто відбудовувалося.

Під час Національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького містяни радо вітали загони Миколи Кривоноса, а деякі з селяни із сусідніх сіл приєднались до козаків і боролися проти шляхти. В самому місті повстанці розгромили польських вояків, які охороняли табір, котрий рухався до Сокаля. Козаки захопили коней, вози та інші цінності.

В XVIII ст. Дубно сиає відомим не лише в Речі Посполитій, але й в інших країнах завдяки відомим дубенським  контрактам. На ці масштабні торги приїжджало до 3000 купців, в самому місті тоді проживало майже в 6 разів менше мешканців. Контракти були місцем вирішення важливих торгівельних операцій, окрім того тут відбувалися різноманітні забави, саме тут розвивався польський театр.

В міжвоєнний період Дубно було повітовим центром Волинського воєводства. В місті проживало 15000 жителів, половина з них – євреї. Місто було значним промисловим центром регіону, тут розташовувалися 2 гарнізони польської армії.

Під час останніх днів червня 1941 р. поблизу Дубна відбулася найбільша танкова битва початкового етапу війни. Тут воювало більше 3000 танків з радянського і німецького боків. Попри переважаючу кількісну битву радянських військ, битву було програно.

В радянський час Дубно стало великим промисловим центром Рівненської області. Зараз місто  лежить на перетині автошляхів Львів-Рівне та Луцьк-Тернопіль, існує залізничний вокзал. В 1991-1994 та 2002-2010 рр. в Дубно проводився відомий рок-фестиваль «Тарас Бульба».

Дубно дуже багате на історичні та архітектурні пам’ятки. Насамперед це - знаменитий Дубенський замок. Офіційно вважається, що спорудження тепер існуючої твердині розпочалося 1492 р. На території замку розташовані 2 палаци.

З колишніх міських брам в Дубно збереглася Луцька, яка є унікальним зразком  архітектурного будівництва, аналогів якому на Волині нема. Серед давніх сакральних споруд – синагога, бернардинський та кармелітський кляштори, а також Спасо-Преображенська церква.

З Дубном пов’язане життя відомого польського та українського театрального діяча Войцеха Богуславського. Він ставив свої вистави на дубенських контрактах. З Дубно пов’язане життя також двох інших польських діячів: письменника Антонія Мальчевсткого та просвітителя, науковця і освітнього діяча Тадеуша Чацького.    

Історія активності
ТаняТаня
Опубліковано 10 годин тому
подобається
Софія
Опубліковано 12 годин тому
 
Тимур
Опубліковано 3 дні тому: Тимур
Юля
Реєстрація
Опубліковано 4 дні тому
Noname
Реєстрація
Опубліковано 5 днів тому
Lozovukmaria
Реєстрація
Опубліковано 5 днів тому
Mixkonovalchuk
Реєстрація
Опубліковано 6 днів тому
B8837416
Опубліковано 1 тиждень тому: B8837416
B8837416
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Будинок с. ВарковичіБудинок с. Варковичі
Опубліковано 1 тиждень тому
«ВАШ БУДИНОК ПРОДАНИЙ?»
Олександр
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Валентина
Опубліковано 1 тиждень тому
«Привіт»
Pritylapetro
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
LudmilаLudmilа
Опубліковано 1 тиждень тому
 
Любов
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Миша
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Tsarukmukola
Опубліковано 1 тиждень тому: Tsarukmukola
Tsarukmukola
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
LudmilаLudmilа
Опубліковано 1 тиждень тому
 
Валентина
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Камелія
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Марчук
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Bohdankacmar
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
LudmilаLudmilа
Опубліковано 3 тижня тому
 
Максим
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Олена
Опубліковано 3 тижня тому
«Buongiorno ☀️»
bnBndml2Z2wucHZnbD05MTZfIyRfU0VHSCskJCQxMjliOGQ5ZmYwYjU3ZGQ2NGY2ZTI0Mjc0MWM1ZmM4MA==
Запрошуємо промоутерів
Проведення "Свята морозива" - роздача листівок.

Відповідальність, пунктуальність, вміння працювати в команді. т.8050789050, 9513917390
відповісти (0)
послуги зіл 130 самоскид:
пісок різного виду (також пісок в мішках)
– щебінь
– відсів
– торфобрикет
– вивіз будівельного сміття
– перевезення різного виду матеріалів
продам пісок цемент щебінь вивезення будівельного сміття продам дрова твердої породи та інші послуги самоскидом
21-27-363-760, 28-24-437-660
відповісти (0)
Продам норкового полушубка за деталями дзвоніть 7558919660
відповісти (0)
Сім'я зніме квартиру на довготривалий термін. Тел. 4973458390
відповісти (0)
Шукаю не шкідливу роботу для 14-ти річного з будь-якою зарплатою.
відповісти (0)
Допомагаю стати на чергу та оформити візу до Польщі. Чесність та порядність гарантую!!! тел. 0993151741 0634796476
відповісти (0)
поездки 6-ти местным минивеном по Украине
відповісти (0)
Проходить т. з. громадське обговорення, щодо перейменування вулиць Дубно. Хочу запитати в чиновників міста, громадських організацій ініціаторів таких обговорень. Скільки коштів буде виділено з міського бюджету для громадян міста, вулиці яких будуть перейменовані? Для виготовлення нових документів (права власності на земельну ділянку та будинок) потрібні певні кошти. Хто понесе фінансові витрати? Мешканці перейменованих вулиць, чи міські чиновники разом з громадськими організаціями ініціаторами перейменувань. Впевнена що в міському бюджеті кошти "знайдуться" лише для виготовлення нових табличок, а всі інші витрати понесуть мешканці перейменованих вулиць. Можливо є люди, котрі мене можуть переконати у протилежному.
відповісти (0)
Доброго дня! допоможіть будь ласка, говорять, у вас є приватна лікарня, де лікують псоріаз, підскажіть будь ласка, де саме ця лікарня, і номер лікаря того що лікує, чи тієї лікарні, адже кажуть він не що дня працює, коли краще б приїхати
відповісти (0)
УВАГА БАЙКЕРАМ!!!!!!! На травневі свята залишаємо вдома свої "супер байки", "спорти", та виїжаємо на мото рядянських часів (ЯВА, ИЖ, МТ, МИНСК, УРАЛ, ДНЕПР, ВОСХОД, ЧЕЗЕТ..) покажемо місту Рівне, що старе "в моді",і що нічим не гірше за нове, нехай житилі міста будуть в приємному захопленні від побаченого, та коли НАС побачать наші батьки, знайомі чи просто рокери, які колись також "жили мото",щоб вони нами пишались, що ми не забули ЇХНЮ культуру "РОКЕРІВ",запустимо "синій дим вихлопу" по місту Рівне, приєднуйсь до нас! деталі за номером
656 05 49 790
653 65 17 360
Веб-сайт:
http://vk.com/alcatras777
http://vk.com/rivnemotoua
відповісти (0)
Доброго дня усім форумчанам, хто читає це повідомлення. Пишу я через крайність, оскільки маю серйозну біду з сестрою, яка уже більше року не може ходити. Проблеми зі здоровям почалися після того, як рік тому вона почала знаходити біля дому такі дивні речі : кості під ковриком дому, повстромлені голки і лезо в ствір дверей, була покришана паска біля воріт, огарки свічок, шпильки сховані під підвіконніком, підлите біля форточки, нитки з копійками у тапках біля віранди, викопала проскурку на клумбі, коли саджала квіти та інші речі. На жаль, брала це все руками, з того часу почалися серйозні проблеми зі здоровям, чого раніше не було. Після повного облідування у лікарні узі нічого не виявило, аналізи є хорошими, жодних ушкоджень, хвороб немає, які могли б спричинити її стан. Лікарі розводять руками, не розуміючи, що відбувається, що не дає здоровій фізично 19річній дівчині ходити. Усі друзі підказують, що то їй "зробили на біду",саме для цього підкидали і закопували описані мною речі. Мені розповіли, що поблизу Дубна є толкова жінка чи бабка, яка розбирається у цьому всьому, вона знімає пороблене, викачує на яйце, виливає віск, але де саме вона живе я точно не знаю, саме тому прошу усіх Вас, хто прочитає моє звернення, будь ласка, підкажіть мені, якщо десь у транспорті, на роботі, при розмові чули людину, яка допомагає в такому плані. Я вірю у Вашу НЕБАЙДУЖІСТЬ
відповісти (2)
привіт.
то є село Дубрівка по трасі Київ-Чоп, недоїзджа 15 км до Дубно. а там любу людину запитаєте Вам скажуть.
відповісти (0)
Не знаю, актуально ли еще писать Вам, может все Вы уже решили сами, но все-таки дам совет: не ходите к бабкам, не ищите всяких "женщин", что "лечат". Они перекладут болезни на родных и близких, а Вы потеряете Душу. Идите в церковь, на исповеди и причастие, к Святым источникам, заказывайте молебны и ставьте свечи за врагов своих.
відповісти (0)