Сайт міста Вараш

карта Вараш
Область: Рівненська область
Місто: Вараш
Населення: 39643 осіб
Щільність населення: 3505 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 34499
Телефонний код: +380 3636
Координати: 51°20'37″ пн. ш. 25°50'57″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 168 м.
Площа: 11.31 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Стир
Рік заснування: 1776 р.
День міста: 08 вересня (2024 р.)
Колишня назва: Вараш > 1973: Кузнецовск > 19.05.2016: Вараш

Міська рада

Адреса: майдан Незалежності, 1
Телефон: 2-18-18
Офіційний сайт: http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/

Вараш – наймолодше місто Рівненської області. Міський статус надано в 1984 р. Раніше на місці Вараша існувало однойменнее село. До 2016 р. місто мало назву Кузнецовськ,  на честь М. Кузнецова – радянського партизана, ставлення до діяльності якого в Україні досить неоднозначне. Назва Вараш має давнє походжння, ще цікавіші можливі її пояснення. Впершу чергу відчувається співзвучність із назвою села Варяж на Львівщині. Обидва поселення могли раніше бути на шляху прямування угорських племен із Приуралля через територію України і далі через Карпати, де вони заклали власну державу – Угорщину. З угорської мови назва міста може буквально перекладатися як укріплена залога. Цьому підтвердженням є й інші згадки. На думку В. Рожка назва міста має стосунок до слов’янських волхів «варяжбів». Менш малоймовірно, що назва якось пов’язана з варягами.

Найраніші достовірні дані про давнє минуле Вараша є в працях видатного українського археолога Володимира Антоновича. Досліджуючи Полісся він виявив давньоруське городище неподалік села Бабка (пізніше хутір Вараша). Місцеві жителі цю місцевість називали Замковою горою. Неподалік в Стиру були виявлені рештки затонулого човна, який міг відноситись до руських часів.

Під назвою Вараш (Вараж) село відоме в письмових джерелах з 1776 р. Звичайно, що воно існувало набагато раніше. Вже з 1799 р. відомі церковно-метричні книги, а церкви існували в тих селах, де була достатня кількість парафіян. Тому село виникло як мінімум за декілька десятків років від часу першої згадки про нього.

Впродовж ХІХ-ХХ ст. Вараш не відігравав ніякої важливої ролі в житті поліського краю. На початку ХХ ст. тут проживало трохи більше 700 жителів, до села були приписані 4 хутори.

За розповідями старожилів ще до Другої світової війни між Варашем та Старою Рафалівкою стояв кам’яний пам’ятник з написом Ян  Конарі. Саме це місце називають місцем розташування давнього угорського поселення.

В радянський час в селі, як і всюди на Західній Україні було створено колгосп. Як село Вараш припинив своє існування з початком будівництва Рівненнської АЕС.

25 травня 1973 р. в житті Рівненської області сталася важлива подія – було забито перпшу палю під будівництво атомної електростанції. Поруч з грандіозним будівництвом почали зводити житлові будинки. Вже за якихось 5 років виникло селище атомників – Кузнецовськ. Перші три енергоблоки на Рівненській АЕС було введено в експлуатацію ще в 1980-х рр., останній – в 2004 р. Електростанція виготовляє близько 14 % енергії усіх атомних електростанцій в Україні.

Зараз Вараш динамічно розвивається, спостерігається постійний приріст населення. Окрім Рівненської АЕС в місті за часів Незележності виникло багато нових підприємств, які працюють в деревообробній, легкій та харчовій галузях.

Раніше перлиною села Вараша була церква Св. Архистратига Михаїла. Її було зведено з дерева на гроші князів Чарторийських. Храм мав типову для цього регіону хрестово-купольну схему. На місці, де раніше стояла ця церква за часів Незалежності зведено такий же храм.

Заслуговує на увагу міський герб Вараша. Він один з небагатьох в світі, де зображено атомну електростанцію.

У Вараші народився український футболіст Олег Голодюк. Починав свою футбольну кар’єру Олег Юрійович в місцевій команді «Ізотоп». З 1997 по червень 2016 р. виступав за львівські футбольні команди, зокрема, за «Карпати-2» та «Карпати». Зараз Олег Голодюк грає в складі команди «Ворскла» (Полтава).  

Історія активності
Mitriakhinivan
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Films
Реєстрація
Опубліковано 6 днів тому
Noname
Реєстрація
Опубліковано 6 днів тому
Руслан "старый"
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Светлана
Опубліковано 1 тиждень тому: Светлана
Альона
Опубліковано 1 тиждень тому
подобається
@@@
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
Васік
Реєстрація
Опубліковано 2 тижня тому
SergiySergiy
Опубліковано 2 тижня тому: Sergiy
Альона
Опубліковано 3 тижня тому
«Привіт»
Horse
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Yurii@
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Інна
Опубліковано 1 місяць тому
«Привіт»
Лена
Опубліковано 1 місяць тому
«Льоша 0966553...»
Альона
Опубліковано 1 місяць тому
 
Ksagan
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Тетяна
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Володимир
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Альона
Опубліковано 1 місяць тому
«Доброго вечора»
Альона
Опубліковано 1 місяць тому
 
Антон
Опубліковано 1 місяць тому: Антон
Антон
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Roman
Опубліковано 1 місяць тому: Roman
Roman
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Ступенько Надя ВолодимирівнаСтупенько Надя Володимирівна
Опубліковано 1 місяць тому
«Ти ще знайомися»
bnBndml2Z2wucHZnbD0xMTU4XyMkX1NFR0grJCQkYzAwYzg0NTk5NTJmM2NjYTcxNzYwN2M1YzA0N2VmMjE=
Компанія “ДомоДар” запрошує відвідати виставку-продаж прикрас з натурального каміння! Яка пройде в Центрі дозвілля “Лісова пісня” (мікрорайон Будівельників 2 А, м. Кузнецовськ), з 19 по 22 січня. Години роботи - з 10.00 до 19.00 год.

На Вас чекає фантастичний вибір вишуканих прикрас — намиста, кольє, браслети, кулони, сережки, фігурки з натурального каміння! А також авторські прикраси закрпатських майстрів !
відповісти (0)
Терміново! Фірмова мережа магазинів та маркетів запрошує на роботу продавців продовольчих товарів
Відділ персоналу: 30 32 433 760, 38 18 333 760
відповісти (0)