Сайт міста Львів

карта Львів
Область: Львівська область
Місто: Львів
Населення: 725202 осіб
Щільність населення: 4533 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 79000
Телефонний код: +380 32
Координати: 49°50'31″ пн. ш. 24°01'53″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 284 м.
Площа: 160 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Полтва
Рік заснування: 1256 р.
День міста: 04 травня (2024 р.)

Міська рада

Адреса: пл.Ринок,1
Телефон: 297-59-00
Факс: 297-57-47
Офіційний сайт: www.city-adm.lviv.ua
Львів

Львів – обласний центр Львівської області та західноукраїнське місто з багатовіковою історією, яке справедливо вважається головним духовним осередком культури, мистецтва та туризму нашої країни.

Після заснування міста у XIII столітті руським князем (згодом королем Русі) Данилом з династії Романовичів, воно було назване на честь його сина Лева Даниловича. Відтоді і дотепер Львів зберіг і жодного разу протягом століть не змінював своєї назви та статусу міста.

Перша в історії згадка у Галицько-Волинському літописі датується 1256 роком. Видатною подією тих часів стало надання місту статусу столиці Галицько-Волинської держави в 1272 році, що стало потужним поштовхом до розвитку Львова як центру книговидання, ремесел і мистецтв. Вже тоді центром міста була сучасна площа Ринок. У 1356 році місто Львів отримало «маґдебурзьке» право самоврядування. Ще однією передумовою розквіту стає унікальне розташування міста на перетині головних торгових шляхів Сходу та Заходу. Завдяки цьому в XV-XVII століттях Львів перетворюється на провідний торгівельний центр Східної Європи та найбільше місто України. У XVIII-XX століттях Львів здобуває популярність, як місто технічних інновацій, де вперше у всьому світі винаходять гас, запускають повітряну кулю на рідкому паливі та споруджують перший залізобетонний міст у Європі. З другої половини XIX століття починається видобування нафтового родовища біля Бориславу; закінчується будування залізничних шляхів до столиці Австро-Угорської імперії, а згодом і європейських міст. Архітектурна перлина розбудовує церкви, театри та нові квартали, виникають розкішні готелі, громадські установи та банки. В той же час місто освітили – спочатку гасом, а потім і електрикою, з`явилась перша трамвайна колія.

Після Першої світової війни Львів окупувала Російська Імперія. У 1918 році він перетворюється на столицю офіційно проголошеної Західноукраїнської Народної Республіки, а пізніше цього ж року опиняється під владою Польщі. Під час Другої світової війни з 1941 до 1944 року Львовом керувала нацистська Німеччина, доки він не був звільнений Червоною Армією. В результаті місто потрапило під владу СРСР, де залишалось до здобуття Україною незалежності. Варто також зазначити, що кінець XIX – початок XX століття ознаменувались національним піднесенням серед українців Галичини і місто Лева було центром національного відродження. А в 1998 році сучасний Львів внесли до списку світових пам'яток архітектури, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Протягом 750-річної історії міста його прославили багато видатних діячів – акторів, письменників, вчених та науковців. Серед них можна виділити, по-перше, Івана Франка, поета, публіциста, громадського та політичного діяча, номінанта до Нобелівської премії з літератури. Також місто дало світові письменника-фантаста, футуриста Станіслава Лема, найпопулярнішого польського письменника за кількістю мов, на які перекладено його твори. Однією з найвизначніших постатей львівської історії була Соломія Крушельницька, ще за життя визнана найвидатнішою оперною співачкою світу з численними нагородами та відзнаками, зокрема, зі званням "Вагнерівська примадонна" ХХ століття. Її успіхи на оперних сценах світу були визнанням музики й мистецтва всієї країни. Навчання у Львівському університеті спонукало майбутнього актора театру і кіно, лауреата Шевченківської премії Ступку Богдана Сильвестровича на продовження та поширення української культури у світі. У 1991 році він був визнаний народним артистом СРСР, а у 2011 Героєм України за визначний особистий внесок у збагачення національної культурно-мистецької спадщини, багаторічну плідну творчу діяльність та високу професійну майстерність. Сьогодні місто продовжує пишатися своїми городянами. Засновник та лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук навчався у Львівській Лінгвістичній Гімназії, згодом на фізичному факультеті Львівського університету, і нині його пісні надихають до збереження мови та творчих традицій нашої країни.

Львів – це місто, де в культурних традиціях і архітектурі гармонійно сплітається старовина та сучасність. Його неповторна атмосфера в кожному куточку, містика середньовіччя та відчуття свята в будь-яку пору року змушують повертатись сюди знову і знову.

Історія активності
Marichka
Опубліковано 1 годину тому
«Пишаюся тим що в нас в Україні є такі красиві дівчата.»
Marichka
Опубліковано 1 годину тому
«Привіт сонечко. Дуже класно вийшла на фото неміг прогорнути!!!»
Андрій
Опубліковано 1 годину тому: Андрій
Андрій
Реєстрація
Опубліковано 1 годину тому
Серго
Реєстрація
Опубліковано 1 годину тому
ОксанаОксана
Опубліковано 2 години тому
подобається
ОксанаОксана
Опубліковано 2 години тому
 
Iryna
Опубліковано 2 години тому
 
Мар'янаМар'яна
Опубліковано 3 години тому
подобається
Volodymyr💞Volodymyr💞
Опубліковано 5 годин тому
подобається
Володя
Реєстрація
Опубліковано 5 годин тому
ГалинаГалина
Опубліковано 10 годин тому
подобається
Bander
Опубліковано 10 годин тому: Bander
Bander
Реєстрація
Опубліковано 10 годин тому
ОксанаОксана
Опубліковано 11 годин тому
подобається
ОксанаОксана
Опубліковано 11 годин тому
 
Андрій
Опубліковано 12 годин тому: Андрій
Андрій
Реєстрація
Опубліковано 12 годин тому
ОльгаОльга
Опубліковано 13 годин тому
подобається
Iryna
Опубліковано 13 годин тому
подобається
ElenaElena
Опубліковано 13 годин тому
 
Anna
Опубліковано 14 годин тому
подобається
Василь
Опубліковано 16 годин тому: Василь
Василь
Реєстрація
Опубліковано 16 годин тому
ГалинаГалина
Опубліковано 17 годин тому
подобається
Denn
Опубліковано 20 годин тому: Denn
Denn
Реєстрація
Опубліковано 20 годин тому
Дмитро
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
ІринаІрина
Опубліковано 1 день тому
подобається
Doc
Опубліковано 1 день тому: Doc
Doc
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
ОксанаОксана
Опубліковано 1 день тому
подобається
Nelya
Опубліковано 1 день тому
подобається
bnBndml2Z2wucHZnbD01NDVfIyRfU0VHSCskJCQyMWI5ZWNkZTU0ZWI5YjNjYThmMmQ1MzY3Y2M3MmI0Ng==
Індивідуальні заняття з англійської для початківців.Базова програма. Тел.56 14 362 (890)83+
відповісти (0)
Допоможу по господарству в місті Львів або навколишніх селах в основному легка робота прибрати сходити по ліки продукти харчування постояти в черзі так як маю інвалідність порядність гарантую. Оплату можу приняти продуктами харчування Шановний адмін будьте добрі дайте інваліду можливість заробити на прожиття Вам то повернеться добром а я можливо щось зароблю. Дякую за любу надану можливість всім добрим людям.
відповісти (0)
Под Киевом пьяный судья Усатов Дмитро совершил крупное ДТП https://rian.com.ua/kiev/20180103/1030976040/sudya... https://ru.narodna-pravda.ua/2018/01/03/pod-kyevom... Українцям показали вражаючі статки судді, що влаштував п’яну ДТП https://politeka.net/ua/news/563472-ukrayintsyam-p... та багато інших новин на цю тему 03.01.2018 року. Усатов Дмитро Дмитрович суддя Києво-Святошинського районного суду активно приймає незаконні рішення на користь олігархічній будівельній мафії. Зокрема в 2006-2017 роках він узаконив всі незаконно побудованні багатоповерхівки в селі Софіївська Борщагівка. в 2012-2016 роках він фактично узаконив нечинний генеральний план села Софіївська Борщагівка, який прийнятий 21.12.2013 з грубими порушенннями Конституції України Закону України "Про місцеве самоврядування в України" Закону України "Про містобудівну діяльність" Закону України "Про інформацію" без проплати та на підставі СФАЛЬЦИФІКОВАНОГО ПІДРОБНОГО рішення №21 від 14.01.2011 року ЯКЕ БУЛО СКАСОВАНЕ за позовом Денисенка Ю. М. Тепер ХОЛОДНИЦЬКИЙ Н, І. ЗНОВУ ВІДМАЖЕ УСАТОВА бо він дуже цінний кадр для узаконенння безаконня.
відповісти (0)
Фірмові зимові жіночі черевики Adidas з натуральної замші, коричневого кольору з хутром всередині. Ціна - 1000 грн. Розмір - 38-39. Країна виробник - Німеччина. 870195886083 Олеся
відповісти (0)
Пропоную роботу водію-далекобійнику
Вимоги:
- досвід роботи від 1 року на вантажних автомобілях; - категорії водійських прав СЕ. Обов'язки: -Здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень за напрямком Україна-Білорусія; -Бажання працювати. Умови роботи: -Робота по тахометру; -Офіційне працевлаштування; -Прозоре нарахування заробітної плати; -Парк, гараж автомобілів знаходиться в місті Сарни, Рівненська обл. Заробітна плата від 15 000 грн (залежить від кілометражу). Контакти: Наталія Іванівна 4031880660/6891346690
відповісти (0)
Расстрел Майдана: Парасюк сдал Луценко https://elise.com.ua/2017/11/27/rasstrel-majdana-p... Активист Майдана, а ныне депутат Верховной Рады Украины Владимир Парасюк начал косвенно говорить о расстрелах на Майдане.

Так Парасюк напомнил украинцам, что именно нынешний фейковый «Генеральный прокурор» Юра Луценко призывал украинцев громить склады с оружием и расстреливать Беркут.

Люди по всей стране взяли оружие, как велел им Юра Луценко. Последствия стали катастрофическими.

Парасюк прямо намекнул, что он не готов рассказывать правду пока у власти находится Порошенко. По его словам это слишком опасно для его жизни и жизни активистов Майдана которые вопреки всему еще остались в живых.

Далее фрагмент телепередачи:

Как сообщалось ранее, итальянский телеканал обвинил Пашинского и Парубия в расстреле протестующих. По словам автора сюжета именно Пашинский и Парубий спровоцировали хаотичный огонь в центре Киева с целью создать бойню, а в последствии совершить гос. переворот.

План оборотней удался. Майдан превратили в кровавую кашу, а власть досталась майданным оборотням которые уже третий год грабят и убивают собственный народ.

Далее репортаж:

По словам ответственного прокурора по расследованию преступлений на Майдане, они обязательно допросят фигурантов данного сюжета, ибо в фильме есть правда:

Как отметила вчера гражданская активистка и публицистка Лиза Богуцкая все указывает на то, что снайперами на Майдане руководили майданные оборотни которые впоследствии захватили власть:

Давно думаю об этом, но сейчас увидела очень близкий по смыслу пост и поняла, что я не одна.
відповісти (0)
Нардеп Олег Ляшко побывал в Израиле, а также «зачистил» свою охрану от людей, которые передавали информацию о его поездках генералу из «свиты» Левочкина. https://oligarh.media/2017/11/03/pered-poletom-v-i... Правда, упомянутый политиком сайт «Страна» после появления этого поста продемонстрировал, что владеет информацией о перемещениях «радикала» и сообщил, что «Ляшко и Сухин летели бизнес-классом, заплатив за каждый билет по 20 791 гривне. Номера билетов — 566 5917778478 Л и 566 2410574061 С. Кумовья вылетели из Киева в Тель-Авив рейсом PS779 в 11:15 31 октября. И в Израиле сели в 14:05 того же дня. Назад возвращаются рейсом PS780 3 ноября. Приземлится самолет в 18-40 (если прилетит по расписанию)».

Как сообщалось ранее, Олег Ляшко выиграл 571 тысячу в лотерею
Напечатать
Павел Полтавченко
«ОЛИГАРХ»
відповісти (0)
Генпрокуратура расследует дело о подделке Гройсманом диплома о высшем образовании http://www.2000.ua/novosti/ukraina_novosti/genprok...& utm_content=5783820 Генеральная прокуратура Украины открыла уголовное производство по запросу внефракционного народного депутата Виталия Куприя о якобы подделке диплома о высшем образовании премьер-министром Владимиром Гройсманом.

Об этом Куприй сообщил на своей странице в Facebook.

«Совершенно неожиданно для меня ГПУ внесла эти сведения в единый реестр досудебных расследований по факту подделки документа об образовании Владимира Гройсмана. Надеюсь на всестороннее, эффективное и непредвзятое расследование и скорое увольнение Гройсмана с поста премьер-министра Украины», — написал Куприй.

Народный депутат также опубликовал письмо ГПУ за подписью замгенпрокурора Юрия Столярчука.

«По приведенным фактам 25.10.2017 внесены сведения в Единый реестр досудебных расследований за № 42017000000003376 по признакам уголовного правонарушения, предусмотренного ч. 1 ст. 358 УК Украины», — ответил Столярчук на запрос нардепа.
відповісти (0)
Де і як, Ляшко і інші політики виграють гроші. Або чому Софіївська Борщагівка стала кормушкою для політиків України, США, Англії, Росії, Австрії усіх кольорів і віросповідань https://sofiivka.wordpress.com/
Где и как, Ляшко и другие политики выигрывают деньги. Или почему Софиевская Борщаговка стала кормушкой для политиков Украины, США, Англии, России, Австрии всех цветов и вероисповеданий https://sofiivka.wordpress.com/ Олег Ляшко. Лідер радикалів розповів, що виграв півмільйона гривень не у лотерею, а завдяки ставкам на футбольні матчі Ліги чемпіонів ксперти та розслідувані вважають, що даний випадок став однією з форм політичної корупції, зважаючи на те власниками цієї лотереє є, за даними розслідувань, секретар РНБО Олександр Турчинов та політики Олександр Третьяков і Віктор Пензеник. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/10/25/skandalnyy_vygrash_u...
відповісти (0)
Як Ляшко виграє мільйони, або гроші за рахунок земель територіальної громади села Софіївська Борщагівка бізнес, угіддя і яхти радикала Скуратовського https://bihus.info/za-spinou-u-laska-biznes-ugidda... Народний депутат від Радикальної партії О. Ляшка Сергій Скуратовський три роки поспіль забував декларувати будівельний бізнес дружини й прописав у родинній квартирі власника яхт-клубу та мисливських угідь.
відповісти (0)
Участники АТО могут оказаться в Гаагском трибунале - депутат https://zn.ua/UKRAINE/uchastniki-ato-mogut-okazats. ... Военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения. по общепризнанным международно-правовым нормам, военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения, с разрешения парламента и согласно Женевской конвенции о защите жертв войны от 12 августа 1949 г. и Дополнительного протокола к Женевским конвенциям от 12 августа 1949 г., что касается защиты жертв вооруженных конфликтов немеждународного характера (Протокол II), от 8 июня 1977 г.

"При этом не имеет значения, объявлялась война или не объявлялась, — статья 1 Протокола ІІ четко определяет, что он применяется ко всем вооруженным конфликтам, которые происходят на территории любой страны, присоединившейся к Женевской конвенции, между ее вооруженными силами или другими организованными вооруженными группами, которые, находясь под ответственным командованием, контролируют часть ее территории. А значит то, что происходит на востоке Украины в условиях правового режима мирного времени под названием АТО, это — сознательное грубое нарушение законов и обычаев войны. Для наказания нарушителей именно и существует Международный уголовный суд",
відповісти (0)
Познайомлюся з жінкою до 45 років
відповісти (0)
продаеться 2-х кімнатна квартира в м. сокаль по вул. ГЕРОЇВ УПА 28. кімнати не прохідні. зроблено косметичний ремонт. житловий стан. тел.5314151760 іван
відповісти (0)
Було загублено портмоне в автобусі 3А або біля Ашану із студентським та банківською карточкою на ім*я Яремка Івана Михайловича. Хто знайшов будь ласка поверніть за певну винагороду.
відповісти (0)
Для охорони промислових підприємств в м. Ужгороді, Калуші, Стрию та Рівному, Києві та області, київська охоронна фірма "Експосервіс" набирає охоронників: чоловіки, жінки. Робота вахтовим методом, Вахта 14/14 днів. Житлом на час вахти забезпечуємо безкоштовно. Можливий кар'єрний ріст, Офіційне працевлаштування. тел 6313622760, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 212 каб.204
відповісти (0)
Кому потрібні тканини для оббивки меблів??? Маю багато і доброї якості! Ціни різні і доступні!!!
7219144(790), вул. Антоновича 138б, оф.35,studiadt.com
відповісти (0)
Граніт, мармур. Вироби з натурального каменю тел. 07-21-149 760
http://granmar.etov.com.ua
відповісти (0)
рекомендую книги від ВСЛ http://starylev.com.ua

відповісти (0)
Курси краси у навчальному центрі Beautiful Life
відповісти (0)
квартира подобово львів 8772532050
відповісти (0)
Виробництво теплоефективних будівельних стінових блоків. теплоефективні будівельні блоки не треба штукатурити та додатково утеплювати. можна вибрати колір та зовнішній вигляд фактури блоку. За додатковою інформацією та замовленням звертайтеся через сайт http://teploblok.pro або на електронну скриньку orp.kolbolpet@selas
Запрошуємо до співпраці підприємста-забудовники
відповісти (0)
Екскурсії Львовом та Львівщиною.
5686377890 Тарас
відповісти (0)

Даю приватні уроки з англійської мови дітям. Професійно. Недорого. Якісно. 4 407 107 790; 00 651 73 390. Мілана

відповісти (0)