Сайт міста Броди

карта Броди
Область: Львівська область
Район: Золочівський район
Місто: Броди
Населення: 23206 осіб
Щільність населення: 2578 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 80606
Телефонний код: +380 3266
Координати: 50°04'39″ пн. ш. 25°09'24″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 227 м.
Площа: 9 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Суховілка
Рік заснування: 1084 р.
День міста: 08 вересня (2024 р.)

Міська рада

Адреса: пл. Ринок,20
Телефон: 2-59-90
Факс: 4-15-63
Броди

Місто Броди лежить на межі Галичини і Волині, в серці Західної України – звідси приблизно по 100 км. до Тернополя, Львова, Рівного та Луцька. Зараз це районний центр на Львівщині з населенням майже 24000 жителів. Назва міста походить ще з часів Київської Русі і пов’язана з тим, що поселення оточували болота, котрі можна було пройти лише вбрід. З моменту свого заснування в 1584 р. Броди мають статус міста. В момент свого заснування поселення було назване Любичем, від назви гербу родини Жолкевських. Назва Любиче (Любич) не прижилася і з часом місто почало всюди фігурувати як Броди.

У «Повісті минулих літ» під 1084 р. згадано село Броди. З цієї дати прийнято починати літопис існування населеного пункту. Очевидно, що в цей час Броди лежали на важливому торгівельному шляху Пліснеськ-Володимир-Київ. В часи Галицько-Волинської держави Броди належали до Олеського ключа.

Нова сторінка в історії Бродів пов’язана з наданням Станіславу Жолкевському можливості побудувати в цих околицях нове місто. В 1584 р. на острові Лагодівського ставу було розпочато спорудження Любича. Новозбудованим містом керувала міська рада, на чолі якої були два райці. Одного райцю призначав сам С. Жолкевський, іншого обирала громада. Поруч з такими великими містами Речі Посполитої як Краків, Львів, Торунь і Люблін, Броди мали широкі повноваження в місцевому самоуправлінні. У місті двічі на рік відбувалися щорічні ярмарки, а всі купці, що ним проїздили були зобов’язані зупинятися тут торгувати на 3 дні. В часи середньовіччя Броди були так званим «ідеальним містом», де всі вулиці утворювали прямокутні квартали.

З 1772 р. і до Першої світової війни Броди були прикордонним містом Австро-Угорської держави. Вигідне економічне положення сприяло розвитку торгівлі, місто було свого роду вільною економічною зоною.

В часи Другої світової війни під Бродами відбулася масштабна битва поміж армією Вермахту, куди увійшла дивізія СС «Галичина» та радянськими військами. Ця битва відома під назвою «бродівський котел». Німецькі війська були тут розгромлені, завдяки цьому радянська армія отримала сприятливі умови для наступу на Львів. Самі Броди під час війни дуже постраждали, у місті було знищено більше 2000 будинків, особливо в середринковому кварталі.

З Бродами пов’язане життя багатьох видатних діячів. Так, книгарську справу тут провадив Фелікс Вест. Розпочинав свою кар’єру він у самбірській і бродівських книгарнях Яна Розенгейма. Одружившись з донькою книгаря Феліцією, Фелікс Вест поступово перебрав друкарню та книгарні тестя. Лише за 1888-1914 рр. видавництво Ф. Веста видало понад 600 найменувань книг. Репертуар цих друків надзвичайно широкий: художня література, літературознавство, філософія історія, тощо. Пізніше справу батька продовжили діти. Видавничий концерн Вестів проіснував до 1939 р.

У сім’ї Вінцентія і Клари Коженьовських 19 березня 1797 р. народився син Юзеф, в майбутньому один з найвидатніших польських драматургів та письменників. Працював в Кременецькому ліцеї та Харківській гімназії. У Харкові Юзеф Коженьовський написав свій найвидатніший твір – «Карпатські ґуралі». Під назвою «Верховинці» вистава з успіхом йшла на українській сцені.

Броди відомі своїми пам’ятками. В першу чергу це знаменита бродівська фортеця, від якої залишився оборонний вал та частково бастіони. У дворі фортеці розташований досить скромний в архітектурних оздобах двохповерховий палац Потоцький.

Оборонну функцію в Бродах окрім фортеці відігравала синагога. На жаль споруда після останньої пожежі перебуває в жахливому стані і потребує негайної реставрації.

Велику історичну і архітектурну цінність також мають: середмістя Бродів з кам’яницями XVII-ХІХ, церква св. Юра, парафіяльний костел, єврейський кіркут (один з найбільших в Україні), будинки гімназії, «Сокола», староства, Празького банку, повітового суду та міські вілли.

Історія активності
Sasha
Опубліковано 1 день тому: Sasha
Sasha
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Анна
Опубліковано 1 день тому
«А де фото і інша інформація? На що дивитися?»
Тетяна
Опубліковано 1 день тому
«Доброго дня. Дайте більше інформації, фотографій і номер щоб з вами звязатися. Дякую.»
БудинокБудинок
Опубліковано 1 день тому
«Доброго дня. Можна більше інформації, фотографій і номер по якому можна з вами звязатися. Дякую.»
Ярик
Опубліковано 1 день тому
«Доброго дня. Де саме в Бродах знаходиться будинок? Дайте більше інформації, фотографій і номер щоб з...»
Ігор
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Andriy
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
Аня
Опубліковано 1 тиждень тому
«Привіт?»
Олена
Опубліковано 1 місяць тому
«0993157...»
Пупсик
Опубліковано 1 місяць тому
подобається
Оксана
Опубліковано 1 місяць тому
подобається
Oleh
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Василь
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Music
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Продається прицеп 2ПТС.4
Опубліковано 2 місяці тому
 
Людмила
Опубліковано 2 місяці тому
«Доброго вечора продається прицеп»
Юра
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
Anna
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
Петро
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
БеговелПродам Беговел
Опубліковано 2 місяці тому: Oxsagubar
Oxsagubar
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
Оксана
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
Оксана
Опубліковано 2 місяці тому
подобається
Оксана
Опубліковано 2 місяці тому
подобається
Оксана
Опубліковано 2 місяці тому
 
Вікторія
Реєстрація
Опубліковано 3 місяці тому
bnBndml2Z2wucHZnbD01MzNfIyRfU0VHSCskJCRlNjU1MzFjNTVhMTE2YTBkODlhMDZjM2FjODUxNWFjYQ==
Агропідприємство запрошує на роботу (село Конюшків, Бродівський район)
- керівників
- електриків
- трактористів
- охоронців
- бригадирів
- різноробочих
Студенти, старші люди, можливо без досвіду роботи, всього навчимо! Ми пропонуємо:
* офіційне працевлаштування
* зручний графік
* погодинну оплату праці від 28грн/год.
відповісти (0)
Пропонуємо мінеральні добрива: Селітра аміачна- 9400 грн/т., Нітроаммофоска 16:16:16 – 9700 грн/т., Карбамід(мочевина)- 10400 грн/т. Знаходяться на складі в с. Пониковиця. Можливий обмін на зерно( пшениця, кукурудза, ячмінь) Всі питання по телефону: 17-01-665-860 Мар’яна
відповісти (0)
Здам в Оренду двухповерховий будинок, дім у центрі міста Броди, по вул. Лесі Українки. Будинок новий, жилий, е вся необхідна мебель, ліжка, дивани, кухня плита, та іню. Заходь та живи. Дуже зручне розташування. біля будинку є гараж, кладові, літня кухня, Хлів, курник, клітки для кролів. Можна заводити господарство. Є також город на Червоних Казармах. Є біля будинку городець та садок. Туалет є в будинку і на вулиці. Можна сміло знімати як великою родиною, так і двома сімЯми. прекрасні сусіди. здаю дім без посередників.
відповісти (1)
знімлю квартиру на довготривалий термін м. Броди 586935539083
відповісти (0)
Бажаєте щось продати або купити? Хочете щось запропонувати? Приходьте до нас та подайте своє оголошення або рекламу в новий випуск "Прометей Інфо"!

Ми раді Вам допомогти!

Оголошення та рекламу приймаємо за адресою:

м. Броди, вул. Шевченка 9а, ТОВ "БІЗНЕС ЦЕНТР "ПРОМЕТЕЙ"
тел./факс: 25-26-2 (66230):

- виготовлення технічних паспортів
- експертна оцінка
- агенство нерухомості
- газета та дошка оголошень
відповісти (0)
Сім'я ТЕРМІНОВО винайме 2-х кімнатну квартиру на довготривалий період. Порядність і своєчасну оплату гарантуєм.
відповісти (0)

Компенсуємо комунальні! Партнерська програма Укрпошти і Фідобанку! Розмісти депозит на 3 три місяці під 29% річних на відділенні Укрпошти на отримай гарантовану компенсацію комунальних послуг від 200 до 1200 грн. Деталі за телефоном 81 87 208 390
відповісти (0)
Гарненьке місто
відповісти (0)