Сайт міста Луцьк

карта Луцьк
Область: Волинська область
Місто: Луцьк
Населення: 205585 осіб
Щільність населення: 4895 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 43000-43499
Телефонний код: +380 32(2)
Координати: 50°45'22″ пн. ш. 25°20'30″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 181 м.
Площа: 42 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Стир
Рік заснування: 1085 р.
День міста: 23 серпня (2024 р.)
Колишня назва: Лучеськ

Міська рада

Адреса: вул.Б.Хмельницького, 19
Телефон: 77-79-01
Факс: 77-79-01
Офіційний сайт: http://www.lutsk.ua/
Луцьк

Луцьк – місто та обласний центр Волинської області, одне з найдревніших історичних міст України. Довгий час назва міста звучала як «Лучеськ».  Існує декілька версій походжень назви міста. Найбільш достовірніша пов’язана з тим, що в Луцьку  Стир робить вигин (луку). Легенди про лідера слов’янського племені лучан – Луку поки що немає документального підтвердження. Ще одна легенда пропонує дуже красиву оповідь. Пастух по імені Лука знайшов в бочці на Стиру грамоту на заснування Перемиля. Коли юнак віддав документ законним власникам, то вони назвали на його честь нове місто. Луцьк має міські права з 1085 р.

Виникнення Луцька пов’язане з приєднанням Волині до Київської держави. У зв’язку з цим, з метою укріплення західних околиць Русі тут було споруджено фортецю. Заснування міста таким чином датується приблизно 1000 р. Довгий час фортеця в Лучеську відігравала важливе військове значення, декілька століть її не могли взяти ні польські королі, ні татаро-монгольські ординці.

Вже на XІII ст. Лучеськ окрім всього іншого стає великим торгівельним і ремісничим центром Волині. З 1340 р. укріплюється статус міста, як державного та адміністративного центру Галицько-Волинської держави. Русько-литовський князь Любарт будує тут знову добре укріплений замок. На щастя замок вцілів до нашого часу і зараз є однією з найкращих споруд ґотичного стилю на Україні. В середині замкових укріплень був кафедральний собор, храм відіграв важливу роль в розвитку української духовності.

На  початку встановлення польської державності Луцьк не здає своїх позицій. Розвиток міста в економічному плані пришвидшило поселення тут вірмен, які всюди відзначались хорошими здібностями до ведення торгівлі. В цей час в Луцьк вони починають споруджувати перші муровані споруди. Луцьк за часів Речі Посполитої багатонаціональне – тут живуть українці, поляки, вірмени, євреї та представники такого малопоширеного народу, як караїми.

В XVII-XVIII ст. Луцьк переживає період занепаду. Мова йде не лише про економічний занепад,  спричинений політичними змінами, частими пожежами та епідеміями, але й занепад, як центр українського духовного і культурного життя.

Наступне століття нічого позитивного в життя Луцька не принесло. Губернським містом став Житомир, хоча були плани влаштування адміністративного центру в Луцьку або в Заславлі. Влітку 1890 р. під час відвідування міста російським  імператором Олександром ІІ він дуже здивувався, що повітовий центр Луцьк немає залізничного сполучення. За якийсь місяць-другий недолік було усунено і з Ківерців, найближчого населеного пункту, де була залізниця проклали окрему гілку.

Інтенсивний розвиток Луцька розпочався в часи відновленої Польської держави. За якихось 20 років вдалося зробити в рази більше того,чого не вдавалося  за більше століття російського панування. Тоді місто стає воєводським центром, у місті виникають перші значні промислові підприємства, брукуються вулиці. Поруч з цим в місті почали працювати численні школи, лікарні, театри.

Розвиток Луцька продовжився і в радянський час, інтенсивна розбудова міста відбувався в 60-70-ті роки ХХ ст. Сучасний Луцьк – одне з найкращих міст для проживаня, воно переживає процеси відновлення темпів розбудови, має великий економічний, культурний і туристичний потенціал.

Луцьк багатий на давні архітектурні пам’ятки, в першу чергу мова йде про окрему частину міста, яка називається Старим Луцьком. Заслуговують на увагу передусім: замок Любарта, численні православні і католицькі святині, будівля синагоги та комплекс будівель Луцького братства.

З Луцьком пов’язане життя не лише окремих видатних особистостей, але й цілих родин. Впродовж декількох років тут проживала родина Косачів. Олена Пчілка та Петро Косач приймали активну участь в житті міста, а Леся Українка черпала тут натхнення для свої  майбутніх видатних творів та написала свій перший вірш «Надія». Зараз в будинку, де проживала родина відтворено музейну кімнату – «Лесина вітальня». 

Історія активності
Taras
Опубліковано 5 хвилин тому: Taras
LenaLena
Опубліковано 33 хвилини тому
подобається
LenaLena
Опубліковано 33 хвилини тому
 
LenaLena
Опубліковано 1 годину тому: Lena
JuliaJulia
Опубліковано 2 години тому
подобається
ЛарисаЛариса
Опубліковано 6 годин тому
 
JuliaJulia
Опубліковано 6 годин тому
подобається
ЛюдмилаЛюдмила
Опубліковано 7 годин тому
подобається
ЛюдмилаЛюдмила
Опубліковано 7 годин тому
 
DarekDarek
Опубліковано 8 годин тому
подобається
Oksana
Опубліковано 10 годин тому
подобається
Free
Реєстрація
Опубліковано 12 годин тому
DarekDarek
Опубліковано 13 годин тому
подобається
ОксанаОксана
Опубліковано 16 годин тому
«Гарно виглядаєш молодець. У тебе є Вайбер напиши поспілкуємось»
КатяКатя
Опубліковано 17 годин тому
подобається
AnnaAnna
Опубліковано 22 години тому
«Привіт у тебе є Вайбер напиши поспілкуємось»
JuliaJulia
Опубліковано 22 години тому
«Привіт у тебе є Вайбер напиши поспілкуємось»
JuliaJulia
Опубліковано 1 день тому
подобається
НаталіяНаталія
Опубліковано 1 день тому
подобається
IgorIgor
Опубліковано 1 день тому: Igor
Igor
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
JuliaJulia
Опубліковано 1 день тому
 
ОльгаОльга
Опубліковано 1 день тому
«Гарно виглядаєш молодець»
JuliaJulia
Опубліковано 1 день тому
«Гарно виглядаєш молодець»
AnnaAnna
Опубліковано 1 день тому
«Гарно виглядаєш молодець»
ЛюдмилаЛюдмила
Опубліковано 1 день тому
«Гарно виглядаєш молодець»
Marinasnitko
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Юзер
Опубліковано 1 день тому: Юзер
Юзер
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Roch
Опубліковано 1 день тому: Roch
Roch
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Джон
Опубліковано 1 день тому: Джон
Валя
Опубліковано 2 дні тому
подобається
Maruna
Опубліковано 2 дні тому
подобається
Гарнюня
Опубліковано 2 дні тому
подобається
bnBndml2Z2wucHZnbD04ODZfIyRfU0VHSCskJCQwYjg1Njg3YmE5ZmQzZDJjZTYxNTU2YTI4ZGI2YzcwZg==
ковані вироби метало конструкції детальніше за телефоном робимо все з металу
відповісти (0)
Хочете активно провести вихідні дні?
відповісти (0)
Інвалід-колясочник шукає опікуна (бажано зі знанням масажу) у Луцьку. Проживання і харчування безплатно. Зарплата від 6000 до 10000 грн. За подробицями звертайтесь за номером тел. ‭18 51 207 (59) 083+‬; +48 732 600 133 (Viber); email: ur.ay@k1saduyl.
відповісти (0)
Запрошуємо на роботу продавців-консультантів мобільних телефонів та аксесуарів у м. Луцьк.( район ГПЗ). Ми пропонуємо:
- Зручний графік роботи (позмінний);
- Конкурентний рівень заробітної плати;
- Кар'єрний ріст та розвиток; Дружній колектив. Твої обов’язки:
- Професійна консультація Клієнтів;
- Продаж мобільних телефонів, аксесуарів, здійснення налаштувань та поповнення рахунку. Чекаємо на Ваші резюме moc.liamg@libomafni.
Деталі за номером 1236343660 -Анна
відповісти (0)
продам горох жовтий близько 6т, можлива доставка 6222418050
відповісти (0)
Як Ляшко виграє мільйони, або гроші за рахунок земель територіальної громади села Софіївська Борщагівка бізнес, угіддя і яхти радикала Скуратовського https://bihus.info/za-spinou-u-laska-biznes-ugidda... Народний депутат від Радикальної партії О. Ляшка Сергій Скуратовський три роки поспіль забував декларувати будівельний бізнес дружини й прописав у родинній квартирі власника яхт-клубу та мисливських угідь. За спиною у Ляшка: бізнес, угіддя і яхти радикала СкуратовськогоФірма володіє земельною ділянкою та будівлею на Софіївській Борщагівці, на вулиці Гагаріна, 28. За цією адресою зареєстроване не лише саме підприємство, ...
Корупція по українські, або Софіївсько-Борщагівська сільська рада Кудрик О. Т. роздають олігархам землі у приватну власність у селі Софіївська Борщагівка https://sofiivka.wordpress.com/2016/02/18/%D0%BA%D...
відповісти (0)
Участники АТО могут оказаться в Гаагском трибунале - депутат https://zn.ua/UKRAINE/uchastniki-ato-mogut-okazats. ... Военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения. по общепризнанным международно-правовым нормам, военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения, с разрешения парламента и согласно Женевской конвенции о защите жертв войны от 12 августа 1949 г. и Дополнительного протокола к Женевским конвенциям от 12 августа 1949 г., что касается защиты жертв вооруженных конфликтов немеждународного характера (Протокол II), от 8 июня 1977 г.

"При этом не имеет значения, объявлялась война или не объявлялась, — статья 1 Протокола ІІ четко определяет, что он применяется ко всем вооруженным конфликтам, которые происходят на территории любой страны, присоединившейся к Женевской конвенции, между ее вооруженными силами или другими организованными вооруженными группами, которые, находясь под ответственным командованием, контролируют часть ее территории. А значит то, что происходит на востоке Украины в условиях правового режима мирного времени под названием АТО, это — сознательное грубое нарушение законов и обычаев войны. Для наказания нарушителей именно и существует Международный уголовный суд",
відповісти (0)
Віза в США
Для отримання американської візи необхідно звернутися до фахівців, інакше, Вам можуть відмовити у візі в посольстві США, що створить серйозні перешкоди при повторній спробі отримати американську візу. Ми знаємо всі тонкощі і нюанси в роботі з американським посольством.
Допоможемо зібрати всі необхідні для цього документи і ретельно підготуватися до співбесіди в посольстві. Більш того, оплата за наші послуги надається лише за фактом здобуття Вами візи в США, тобто ми безпосередньо зацікавлені в тому, щоб Ви отримали американську візу. Ми допоможемо Вам ефективно підготуватися до подачі документів і в результаті Ви її обов'язково отримаєте.
Наша допомога полягає не лише в консультації, але і в оформленні і заповненні всіх документів і анкет, необхідних для відкриття візи.
Всі типи віз в США: гостьова віза, туристична віза, бізнес-віза, учбова (студентська) віза, релігійна віза, віза по обміну. Бронювання готелів. Допомога з проходженням стажування та пошуку працедавця. Імміграція в США. Отримання статусу біженця
882381779083 Сніжанна
відповісти (0)
Фірму Гарна хата офіційно заснували в 2005р в Україні, а в 2010р. як Ладна хата - в Євросоюзі. Сьогодні ми використовуємо найновіші технології, що представлені на європейських виставках. Протягом багатьох років діяльності удосконалюємо майстерність завдяки нашим партнерам з Німеччини та Франції. Основні наші переваги:
- індивідуальний підхід до замовника;
- якісні матеріали та виконання;
- професійні інструменти ;
- в наявності всі сертифікати;
- допуски на газове обладнання;
- високий професіоналізм співробітників;
- цінова політика;
- терміни виконання робіт;
- гарантія. Головний результат – вдячні клієнти, як в Україні, так і за її межами.

Тел: 790152(2330), моб.: 4067674590, 2371873050
відповісти (0)
Чудова можливість покататись на лижах, поніжитись в термалах Косино та побачити багато цікавого
Виїзд 20.01.2017 р.
Програма туру:

1 день
6.00 Відправлення з м. Луцьк;
12-00 Приїзд в м. Яремче. Обід у Пиріжковій хаті;
14-00 Екскурсія "Скелі Олекси Довбуша", огляд водоспаду Пробій, сувенірного ринку, відвідування вольєрів з оленями та кабанчиками; Поселення на ночівлю у Яремче/Микуличин. Вільний час. Можна приготувати шашлики, замовити вечерю, сходити в баню.
2 день
7.00 Сніданок;
8.00 - 15.00 Виїзд в Буковель. Катаємось на лижах, сноубордах, сноутюбах, канатній дорозі до оглядового майданчику з чарівною панорамою на гору Говерлу та Петроси, можна відвідати клуб «VODA» для купання в басейнах;
20. 00 Переїзд в Мукачево. Поселення на ночівлю в готель. Вечеря.
3 день
8.00 Сніданок. Виселення з готелю.
9.00 Прибуваємо в термальні води Косино, купання 3 години. (Вартість абонемента на 3 години — 250 грн.);
12.30 Безкоштовна дегустація закарпатських вин, можна придбати з собою як сувенір;
13.30 Екскурсія в Замок — Паланок, та виїзд додому (по дорозі зупинка на обід в кафе «Окей»);
23.30 Повернення в Луцьк.
Проїзд комфортабельними автбусами "Мерседес-Спрінтер" або "Сетра". Проживання в готелях зеленого туризму зі зручностями в номері або на на поверсі, розміщення у 2-місних номерах. Вартість туру: 1149 грн. Деталі за тел. 3479507050, 2935547790, 9872450390
відповісти (0)
Пасажирські перевезення Україна - Росія. Зі всіх областей Західної і Центральної України: Рівненська, Тернопільська, Львівська, Івано-Франківська, Житомирська, Волинська, Вінницька, Хмельницька, Київська.

Пасажирські перевезення Україна - Польща. Комфортабельний транспорт на 8,15,22,55 місць (зручні крісла, кондиціонер, телевізор, велике багажне відділення), водії з багаторічним стажем.
Виїзд щоденно, доставляємо до місця призначення

Надійність, безпека, комфорт!!!
Всі деталі та запис за телефоном
03 52 037 690
18 82 746 860
+79 685 249 548
+79 689 847 245
відповісти (0)
Буримо свердловини на воду у Луцьку та по Волинській обл. глибиною до 70 м. та діаметром 125 мм.

(75-56-619 )660, 60-34-381 (050), 17-85-640 (890), 72-61-651 (390)

відповісти (0)
Автовитяжки!! Ціну та наявність уточнюйте за номером тел.36 505 36(360)83+ та 24 22 552(790)83+. Замовляйте товари та послуги на сайті АвтоКомфорт Луцьк.
відповісти (0)
Ексклюзивні Нові та Б/В меблі з Європи (зокрема з Німеччини, Голландії та Англії). Широкий асортимент, висока якість, помірні ціни.

2227927050 Юрій
2283775390
au.i@lebemub
http://bumebel.com.ua

Пропонуємо:
- широкий асортимент нових та Б/В ексклюзивних меблів та предметів інтер’єру на площі понад 1000 м. кв.;
- широкий асортимент Б/В велосипедів;
- доставка по Україні
- реставрація та професійний ремонт меблів;
- прийом на комісію та експертна оцінка меблів;
- оптова купівля та продаж меблів;
- обмін старих меблів на нові.
відповісти (0)
— Зголоднів, але лінь готувати?
— Хочеться смачненького, але не хочеться виходити з дому?

Тоді New York Street Pizza їде до тебе! Смачна доставка піци, млинців, салатів, десертів до тебе додому!

Доставка по місту від 300 грн. — безкоштовно
Подарунки за кожне замовлення!

Телефонуй: 84-24-881 (860) 83+
відповісти (0)
ЦЕГЛА, ЩЕБІНЬ, ПІСОК З ДОСТАВКОЮ ЛУЦЬК! Продаю: Пiсок, щебiнь, вiдсiв, цеглу (рядову М-75; М-100), бутовий камiнь, цемент, бiй цегли бетону. Послуги з вивезення будсмiття. Чорнозем, глину, землю на засипку, торфокрихта, торфобрикет, дрова (твердоï породи), Сирий Жом (з Гнiдавського Цукрового Заводу). З доставкою по Луцьку та областi.
Тел:0948347660
відповісти (0)
Выгодное предложение для студентов и льготников! Кредит наличными под мин % в Украине без залога и поручителей, справки о з-п, обязательной страховки, скрытых комиссий и первоначальных взносов от 18 до59 лет. Кредитуем даже с просрочками, текущими кредитами, черным списком. Для получения от Вас – мин. пакет докум., от нас быстрая выдача. Консультация по тел.: 6672228690, 7876501050.
відповісти (0)
Продаж готових басейнів чаш різних форм і розмірів: скловолоконних, композитних, акрилових, Будівництво бетонних басейнів, ландшафтна архітектура, облаштування басейнів, обладнання для басейнів. Басейни з поліпропілену.

Працюємо по всій Західній Україні. Доставка.

Телефон 03-02-716-760
відповісти (0)
Автоматика для розпашних воріт, автоматика для відкатних воріт, автоматика для гаражних воріт Came, Nice. Доставка по всій Україні. Вигідні ціни. Офіційна гарантія. Тел 8079062760,1877423990 www.bonapart.com.ua
відповісти (0)
Вантажники Луцьк перевезення меблів дешево
Вантажники виконують такі послуги як:
- Переїзд квартири, банку, офісу, складу, магазину (використовують спеціальні ремні).
- Перенесення, доставка з магазину, завантаження - розвантаження, складання-розбирання і розстановка по зазначених місцях: меблів (шафа, диван, ліжко, крісло, комод і ін.) побутової техніки (холодильник, пральна машинка, посудомийка, телевізор та ін.).
- Вивіз будівельного сміття.
- Завантаження - розвантаження будматеріалів, (мішків з піском, пиломатеріалів, цементу, шпаклівку, плитку, клей, паркет) та виніс на будь-який поверх без ліфта.
- Завантаження розвантаження фур, вагонів, контейнерів: Фруктів і Овочів (моркву, буряк, картоплю, цибулю, яблук) Продуктів харчування (цукор, борошно, сіль, макаронні вироби ).
- Наш автопарк (Мерседес, Рено, Зіл, Газель)
http://uavantazhnik.zakupka.com/
0948347660
відповісти (0)