Сайт міста Івано-Франківськ

карта Івано-Франківськ
Область: Івано-Франківська область
Місто: Івано-Франківськ
Населення: 215288 осіб
Щільність населення: 2571 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 76000-76490
Телефонний код: +380 342
Координати: 48°54'38″ пн. ш. 24°43'04″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 260 м.
Площа: 83.73 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Бистриця Надвірнянська, р. Бистриця Солотвинська
Рік заснування: 1662 р.
День міста: 07 травня (2024 р.)
Колишня назва: Станіславів > 1772: Станіслав > 1918: Станіславів > 1939: Станіслав > 9 листопада 1962: Івано-Франківськ

Міська рада

Адреса: вул.Грушевського, 21
Телефон: 55-65-15
Факс: 55-60-20
Офіційний сайт: http://www.mvk.if.ua
Івано-Франківськ

Івано-Франківськ - місто обласного значення однойменної області, економічний, культурний та адміністративний центр Прикарпатського краю, часто званий “східні ворота Карпат”. У 1662 році поселення, яке було сформовано на території двох сел - Заболоття та Княгинин, - отримало магдебурзьке право. Саме тоді, як вважається, було засноване місто. У період з 1662 по 1772 роки офіційною назвою став польський варіант Станіславів. Згідно однієї з версій, місто назвали на честь молодшого сина його засновника, магната Андрія Потоцького. Інша ж теорія стверджує, що ім`я місту дав святий Станіслав Костка, набожний хлопець, померлий від тяжкої хвороби у віці п'ятнадцяти років. В 1772 місто окупували австрійські війська, і воно перетворилось на Станіслав. Після розпаду Австро-Угорщини у 1918 році польська назва повернулася, але ненадовго. З 1939 року радянською владою місто знову перейменували на Станіслав. А в 1962 році з нагоди 300-річчя місто отримало сучасну назву на честь визначного письменника, громадського діяча, поета та вченого Івана Франка, якому подобалось творити у цьому приязному місті.

З моменту заснування місто, сплановане як фортеця для захисту від набігів кримських татар, неодноразово витримувало облогу російських та турецьких військ. Ринкова площа та ратуша були і залишаються центральними частинами міста. Оригінальність архітектури втілена через ідеї Ренесансу і помітна всюди – у храмах, кам'яницях і вулицях - посприяла тому, що місто інколи називають “малим Львовом”. XVIII -XIX століття ознаменувались стрімким розвитком торгівлі та ремісництва. В 1804 місто увійшло до складу Австрійської імперії, а 1867 року влада перейшла до Австро-Угорщини. Друга половина XIX ст. як наслідок швидкого розвитку промислових відносин відзначилась стрімким створенням підприємств. Засновані шкіряна фірма "Плай", лікеро-горілчане об'єднання, локомотиворемонтний завод, а у 1866 році прокладено залізницю. 1884 року започатковано організований жіночий рух установчих зборів "Товариства руських женщин" (згодом “Союз українок”) на чолі з письменницею Н. Кобринською.

В роки Першої Світової Війни в жорстких боях було частково зруйновано історичну забудову міста. У 1918 р. після розпаду Австро-Угорщини створюється Західно-Українська Народна Республіка, столицею якої визнається Станіславів. Період у складі Радянського Союзу 1939-1941 років відзначився суворими репресіями, кульмінацією яких став таємний розстріл місцевих в'язнів на початку Другої Світової Війни. Пізніше в 1989 році після проведення розкопок в урочищі Дем'янів Лаз у спільній могилі віднайшли рештки 586 осіб, які були перепоховані в присутності близько 300 тисяч українців. У збудованому меморіальному комплексі регулярно проводяться поминальні богослужіння і донині.

З 1941 по 1944 роки Станіславів був окупований фашистами. Підпільники Організації Українських Націоналістів (Української Повстанської Армії) очолили боротьбу із загарбниками. Незважаючи на активне протистояння понад 100 тис. мирних громадян загинули у місті та його околицях. Найжорстокішим ударом став прилюдний розстріл 27 патріотів у центрі міста в 1943 р.

У 1990-х роках івано-франківців захопили ідеї демократичних перетворень. І вже в квітні 1990 року над містом майорів жовто-блакитний прапор. Референдум 1991 року став вирішальним моментом, коли місцеві жителі одностайно проголосували за незалежність.

Івано-Франківськ пишається своїми мешканцями. Місто надихало на творчість відомого живописця, правозахисника-шістдесятника Опанаса Заливаху. Заслужений лікар України, нині депутат обласної ради Лідія Дмитрів, яка за все життя зробила більше 15 тисяч операцій, вже багато років працює завідувачкою хірургічного відділення Івано-Франківської міської лікарні. Варто згадати ще одного видатного жителя, Володимира Полєка, науковця-філолога та краєзнавця-енциклопедиста. За сорок років служіння місту та громаді він заклав основи наукового краєзнавства, залишив фундаментальні архіви, а книга-путівник "Майданами та вулицями Івано-Франківська" відкрила всім маловідомі сторінки минулого. Сучасні івано-франківці продовжують славну історію Прикарпаття. «Найсильніша людина світу» (2004), заслужений майстер спорту України Василь Вірастюк та співачка Лама з гордістю відзиваються про рідне місто.

Варто завітати до Івано-Франківська лише раз і стає легко зрозуміти патріотів цього затишного міста. Недарма тихі вулички міста миттєво закохують у себе навіть найвибагливіших туристів.

Історія активності
Мірра
Опубліковано 2 години тому
подобається
TetanaTetana
Опубліковано 3 години тому
подобається
TetanaTetana
Опубліковано 7 годин тому
подобається
NatashaNatasha
Опубліковано 7 годин тому
подобається
NatashaNatasha
Опубліковано 10 годин тому
подобається
NatashaNatasha
Опубліковано 10 годин тому
 
В
Реєстрація
Опубліковано 10 годин тому
Zternopilskij
Опубліковано 11 годин тому: Zternopilskij
Zternopilskij
Реєстрація
Опубліковано 11 годин тому
Люсі
Опубліковано 13 годин тому
подобається
NatashaNatasha
Опубліковано 22 години тому
подобається
ТетянаТетяна
Опубліковано 1 день тому
подобається
ТетянаТетяна
Опубліковано 1 день тому
 
НаталіяНаталія
Опубліковано 1 день тому
подобається
НаталіяНаталія
Опубліковано 1 день тому
 
Світлана
Опубліковано 1 день тому
подобається
Світлана
Опубліковано 1 день тому
 
ТетянаТетяна
Опубліковано 1 день тому: Тетяна
Тетяна
Реєстрація
Опубліковано 1 день тому
Роман МихайловвичРоман Михайловвич
Опубліковано 1 день тому
подобається
Lina
Опубліковано 1 день тому
подобається
ІринаІрина
Опубліковано 1 день тому
подобається
Володимир
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
ДЕН
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
ІринаІрина
Опубліковано 2 дні тому
подобається
ІринаІрина
Опубліковано 2 дні тому
 
Люсі
Опубліковано 2 дні тому: Люсі
Люсі
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
Ivanfranyk
Опубліковано 2 дні тому: Ivanfranyk
Ivanfranyk
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
Ola
Опубліковано 2 дні тому: Ola
Svitlanadaliak
Реєстрація
Опубліковано 2 дні тому
Мірра
Опубліковано 2 дні тому
подобається
bnBndml2Z2wucHZnbD05ODZfIyRfU0VHSCskJCQ5ODU5ODhiZTNhNDc3ZDk4NjU4OTlmZTgxY2I1NzJlYQ==
Дівчата 9499990790
відповісти (0)
Зустріч
відповісти (0)
шукаю дівчину чи жінку бізнесмена для обговорення серйозних пропозицій тел187624259083+
відповісти (0)
Мене звати Вася 38 шукаю дівчину 20-40 подробиці рзкажу при розмові 2013286860 можна маяк є вайбер
відповісти (0)
Привіт мене звати Любомир мені 29років не одружений, шукаю дівчину для серйозних стосунків та створення сімі, проживаю в селі біля Івано Франківська, більше про себе розповім при розмові мій номер 5633570050,6468071790, чекаю твого дзвінка.
відповісти (0)
Познайомлюся з дівчиною 22-ох років для серйозних стосунків
відповісти (0)
Термінове оформлення віз
Відкриємо візу в: Португалію, Францію, Швейцарію, Італію, Бельгію, Німеччину, Грецію, Австрію, Фінляндію, Швецію, Чехію, Польщу. Максимально швидко з присутністю та без присутності у консульстві – залежно від конкретної ситуації.
Відкриття віз дітям для поїздки з батьками за кордон. Реальна допомога у відкритті візи при наявній депортації, анулюванні візи, відмові
882381779083 Сніжанна
відповісти (1)
Робочі в Німеччину робите?
відповісти (0)
Доставка по всій Україні
Доступні ціни
Зручний спосіб оплати
Сервісна підтримка
100% гарантія якості

Основними напрямками діяльності є встановлення та продаж:
— систем відеонагляду будь-якої складності;
— устаткування для систем відеоспостереження (AHD та IP камер відеоспостереження та відеореєстраторів);
— охоронних сигналізацій (gsm - провідних, безпровідних, датчиків та сигналізаторів);
— джерел живлення (акумуляторних батарей, блоків живлення, стабілізаторів напруги);
— супутніх товарів (кабелів, роз'ємів, аксесуарів).

Запорукою нашої успішної роботи є: професійний колектив, досвідчені монтажники, надійні та перевірені постачальники обладнання. Наша компанія існує на ринку систем відеоспостереження з 2010 року. Ми пропонуємо Вам послуги постачання, проектування, монтажу і встановлення систем відеоспостереження, охоронних gsm-сигналізацій, контролю і управління доступом. На сьогоднішній день, ми намагаємось зробити системи безпеки та відеонагляду зрозумілими широкому колу споживачів. Основною ціллю компанії є те, щоб кожен клієнт був впевнений у тому, що купує надійне та високоякісне обладнання.
moc.liamg@anylodkurd
2319145860
i-teh.if.ua
відповісти (0)
Виготовлення металоконструкцій за вашим розмірами з урахуванням індивідуальних бажань)
Кіоски, магазини, торгові ряди, павільони, шиномонтаж, мийки, сто, ангари, міні готелі, переносні сан вузли, мобільні офіси і багато іншого під замовлення з гарнією якості.
На максимально вигідних умовах!!)) телефонуйте 76 000 03 790 Роман. Наш сайт : http://bk-nars.com.ua/index.php
Працюємо по області.)
відповісти (0)
Пасажирські перевезення Україна - Росія. Зі всіх областей Західної і Центральної України: Рівненська, Тернопільська, Львівська, Івано-Франківська, Житомирська, Волинська, Вінницька, Хмельницька, Київська.

Пасажирські перевезення Україна - Польща. Комфортабельний транспорт на 8,15,22,55 місць (зручні крісла, кондиціонер, телевізор, велике багажне відділення), водії з багаторічним стажем.
Виїзд щоденно, доставляємо до місця призначення

Надійність, безпека, комфорт!!!
Всі деталі та запис за телефоном
03 52 037 690
18 82 746 860
+79 685 249 548
+79 689 847 245
відповісти (0)
Дизайнерская одежда по доступным ценам http://lavanafashion.com/ Одевайся стильно и удобно!
відповісти (0)
Перевезення пасажирів по Івано-Франківщині та Україні. комфортабельним мікроавтобусом Мерседес 8-12місьть мікроавтобус обладнаний КОНДИЦІОНЕРОМ З відкидними зручними сидіннями та великим багажним відділенням Пропонуємо: екскурсійні тури; - шкільні екскурсії; - тури вихідного дня; - паломницькі поїздки, релігійні тури; -перевезення колективів на фестивалі; - корпоративні заміські, міжміські поїздки; - перевезення учасників делегацій, конференцій; - обслуговування урочистих подій; - перевезення гостей на весіллі Організуємо трансфергруп: - з аеропорту, залізничних чи автовокзалів; - в готелі, пансіонати; - гірськолижні курорти. ціни помірні Контактна інформація: Телефон:334130359083+,118842286083+,919377639083+. Контактна особа: Віталій НАШ Сайт: http://www.trans-bukovel.com.ua Мікроавтобус з водієм буде поданий в зазначене місце та час!
відповісти (0)
Ведеться набір-співробітників. Для роботи з клієнтами. Вітається спокіність, уміння знайти спільну мову з людьми різного віку. Умови праці: кар'єра, офісна робота. Передбачене навчання за рахунок фірми.
відповісти (0)
Красиве місто, є що подивитись. Дуже розвинута туристична інфраструра, багато різних кафе, ресторанів, готелів, особливо сподобалось замовляти піцу з доставкою на http://azteca.if.ua/pizza/, приівозили навіть в парк і шукали нас там)
відповісти (0)
Пропонуємо бруківку вібропресовану фірми Моноліт_брук, яка виготовляється на німецьких пресах Zenit. Використовуємо барвники та пігменти теж німецького виробництва. Доставка здійснюється транспортом фірми (фури, машини із маніпулятором) чи самовивозом.
Пропонуємо також:
бордюр дорожній; поребрик; квітник; відлив; палісад.
Звертайтеся за номером 237101769083+, 340623999083+
відповісти (0)
СРОЧНО нетбук ASUS automobili Lamborjini VX6 ГАРНИЙ ТОРГ
Тип устройства: нетбук
Серия: Asus Eee Pc
Размеры: 297 (W) х 204 (D) х 28.67(H)mm
Вес, кг: 1.5
Материал корпуса: пластик
Цвета корпуса: белый
Дисплей
12.1 дюймов LED Backlight WXGA Screen HD(1366x768) Операционная система
Windous 10
Характеристики процессор
Intel Atom D525 (Dual Core; 1.8GHz)
Материнская плата
Intel NM10
Оперативная память (ОЗУ)
DDRIII SO-DIMM 1GB/ 2GB / 4GB (Maximum 4GB)
Жесткий диск
250GB / 320GB HDD + 500GB ASUS WebStorage
Устройства ввода
- Клавиатура;
- Тачпад; Аудио карта
Hi-Definition Audio CODEC
Встроенные стерео динамики, высококачественный микрофон
Мультимедиа
Карт-ридер: для карт типа: MMC/SD(SDXC)
Веб-камера: 1.3 Мп
Микрофон
Коммуникационные порты
1 x VGA
1 x HDMI
2 x USB 3.0, & 1 X USB 2.0
1 x LAN RJ-45
2 x Audio Jack (Headphone / Mic-in)
1 x Card Reader: MMC/SD(SDXC)
Проводные и беспроводные технологии
WLAN 802.11b/g/n & b/g 2.4GHz, Bluetooth 3.0. Питание
6-cell Li-ion Battery Pack
6-Cell 2.6Ah (57.72Wh)
відповісти (1)
Ціну напиши?
відповісти (0)
Инвестирование в недвижимость, приобретение квартиры, дома (жилье) Страховая компания «Форте лайф» предлагает возможность приобрести недвижимость, квартиру, дом (жилье) без кредита и переплат, в рассрочку до 30 лет, по фиксированной стоимости. С помощью программы «11» квартира, дом (жилье) становится доступным. Данная услуга - пакетная программа. Эта услуга предоставляется вместе с накопительной программой «Жизнь», «Леди Лайф» или «Детский капитал». Предлагаемая Программа уникальная и не имеет аналогов на территории Украины. Программа «11» по размещению страховых резервов в недвижимость имеет социальную координацию и ориентир. Инструментом для приобретения жилья являются страховые резервы, которые Компания размещает в недвижимость. Возможности предлагаемой программы: - приобретение квартиры, дома (жилья) без оформления кредита; - страхование жизни участника программы «11». - возможность приобретения как жилой, так и коммерческой недвижимости. - стоимость объекта недвижимости погашается ежегодными платежами за 10-30 лет. - недвижимость предоставляется в пользование с момента выполнения начальных условий программы. - недвижимость переходит в собственность застрахованного лица в случае полного внесения платежей по полису страхования. Квалифицированный и опытный консультант компании подробно со всеми нюансами объяснить все условия и преимущества Программы «11». Обращайтесь по телефонам 09-27-503-050 или 00-30-300-690. Ждем ваши вопросы на наш E-mail: ur.liam@87dohcibo
відповісти (0)
Манікюр. М- н Пасічна. Помірні ціни. Стерильність робочих інструментів гарантую
відповісти (0)
Куплю прикраси із бурштину. Дорого!
Фото виробів відсилайте на moc.lamtoh@tesnusftb
відповісти (0)
Здаю подобово нові квартири в центрі. ВСІ умови! Власник
Більш детальна інформація на youtube
відповісти (0)
i-teh.com.ua Інтернет-магазин "Системи відеонагляду" пропонує якісні системи відеоспостереження за низькими цінами! Деталі за номером: 231914986083+
відповісти (0)
Оренда приміщень і офісів в Івано-Франківську від Агентства нерухомості "Грамо" - http://www.agentgramo.info
Продаж квартир в зданих новобудовах міста.
відповісти (0)
Власне житло за ціною квартири! Від 2260 грн/м. кв. тел: 1209196360

P.S. Каркасні будинки - Канадська технологія Івано-Франківськ (вся Україна)

Будівництво будинків за канадською технологією - це головний напрямок нашої діяльності, засноване на досягненні новітніх сучасних технологій.
Досвід:
Побудовано більше 350 об'єктів, що підтверджує бездоганну лідерську позицію на українському ринку; одночасно на різних стадіях реалізації знаходяться від 10 до 20 об'єктів; постійне удосконалення та оновлення існуючих проектів; створення типових та унікальних проектів, які враховують інноваційні тенденції сучасного будівництва.
відповісти (0)
Твій Авто. Економія на АЗС. Компенсація від 30 до 50 коп. за кожен літр палива.
www.tk.if.ua
тел: 79-10-532-660Твій Авто. Економія на АЗС. Компенсація від 30 до 50 коп. за кожен літр палива.
www.tk.if.ua
тел: 79-10-532-660
відповісти (0)
Туристична компанія "Ніколас Тур" – успішна молода креативна команда з досвідом роботи, яка допоможе Вам здійснити подорож в будь-який куточок світу.
Наше завдання: завжди досягати бажаного результату, прислухатись до думки кожного, ідеї перетворювати в реальність. Надаємо якісні туристичні послуги від стабільних, перевірених на власному досвіді туроператорів України та світу. Надаємо всі види туристичних послуг:
-відпочинок на морі (Болгарія, Єгипет, Туреччина, ОАЕ, Греція, Хорватія, Чорногорія, екзотика)
-екскурсійні тури по Україні та Європі -весільні подорожі -паломницькі тури
-візова підтримка: Шенген, Америка, Англія -міжнародний роумінг
-авіаквитки.
Наші переваги:
-при купівлі туру гарантовано подарунок,
-бонусна програма,
-участь у розіграші туру до Європи,
-індивідуальний підхід до кожного туриста,
-тури від найкращих туроператорів.
Контактна інформація:
м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 28, оф. 7 (другий поверх), тел. 763 24 89 660 , 54 34 07
відповісти (0)
Тури за шубами від 11 грн!!! Унікальна пропозиція від туристичної компанії Ніколас тур! Зробіть собі свято придбайте шубу в Греції від всесвітньо відомих грецьких шубних фабрик за цінами виробників
У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ:
● віза (по шоп-туру з зобов’язанням)
● авіапереліт Київ - Салоніки - Київ
● проживання в готелі
● харчування
● медичне страхування
● груповий трансфер а/п - готель - а/п
● послуги російськомовного гіда
● гарантія від невиїзду
● путівник в подарунок
Контакти: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 28, оф. 7, тел. 763 24 89 660, роб. 54 34 07
відповісти (0)
Компютерна допомога, ремонт компютерів і ноутбуків у Івано-Франківську. Телефон: 9481407760, 1067909990.
відповісти (0)
Юридичні послуги та консультації у Івано-Франківську. Адвокат, юрист, захисник, представник. Правовий захист, правова допомога в Івано-Франківську з цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних, трудових, житлових, та інших справ, питань та спорів. Складання заяв, позовних заяв, скарг, апеляційних скарг, касаційних скарг, заперечень на позови, договорів, та інших документів правового характеру. Представляємо інтереси клієнтів у всіх судах. Телефон у Івано-Франківську: 6728633760, 0452257590.
відповісти (0)
Супутникове телебачення в Івано-Франківську, настройка каналів Hot Bird 6/8/9 @ 13° , Astra (Sirius) 1E/4A @ 4.8° East, Amos 2/3 @ 4° West, ABS-1/1B (LMI) @ 75° East, Перепрошивання, перепрограмування супутникових тюнерів ресиверів. Без вихідних. Прошивка, налаштування супутникового тюнера (ресівера). Додавання каналів супутникового телебачення. Показує мало каналів? Бажаєте мати більше супутникових каналів? Зателефонуйте! Швидка допомога в налаштуванні супутникового телебачення у Івано-Франківську. Послуги з прошивки супутникових тюнерів, ресіверів у Івано-Франківську. Встановлення, перевстановлення прошивки на супутникових тюнерах, ресіверах у Івано-Франківську. Настройка супутникових тюнерів, ресіверів в Івано-Франківську. Додавання супутникових каналів. Виклик спеціаліста на дом. Телефон в Івано-Франківську: 0452257590, 9481407760.
відповісти (0)
Високоякісні дипломні, курсові, контрольні роботи чи реферати в Івано-Франківську. Вас цікавить курсова робота, контрольна робота, дипломна робота, реферат, стаття, доповідь, конкурсна, магістерська, бакалаврська (дипломна) робота з предметів: філософія, історія філософії, релігієзнавство, історія релігій, історія України, світова історія, - все це в стислі терміни за приємними цінами у Івано-Франківську! Якщо Ви студент і вирішили замовити високоякісну дипломну, курсову, контрольну роботу чи реферат за помірну ціну, то ви потрапили саме туди. Ми пропонуємо різноманітні і гнучкі схеми співпраці. Чому вигідно співпрацювати з нами? Телефонуйте і ви дізнаєтесь! Тел. в Івано-Франківську: 0742257590.
відповісти (0)
Швидка комп'ютерна допомога у Івано-Франківську. Телефон у Івано-Франківську: 6728633760, 0452257590. Встановлення Windows на комп'ютер, ноутбук. Комп'ютерний сервіс, Івано-Франківськ. Ремонт комп'ютерів, ноутбуків. Переінсталяція, перевстановлення Windows на ваш комп'ютер, ноутбук. Установка, встановлення, інсталяція програм, драйверів, утиліт на комп'ютери, ноутбуки. Налаштування, настройка комп'ютерів, ноутбуків у Івано-Франківську. Комп'ютерний сервіс, обслуговування комп'ютерів, ноутбуків з викликом спеціаліста до вас. Лікування комп'ютерів, ноутбуків від вірусів. Розблокування комп'ютерів, ноутбуків у Івано-Франківську. Працюю без вихідних. Телефон у Івано-Франківську: 6728633760, 0452257590.
відповісти (0)
Комп’ютерна допомога у Івано-Франківську. Встановлення, перевстановлення Windows. Комп’ютерний сервіс в Івано-Франківську. Інсталяція, переінсталяція Windows. Обслуговування комп’ютерів та ноутбуків, Івано-Франківськ. Установка, переустановка Windows. Ремонт комп’ютерів та ноутбуків в Івано-Франківську. Встановлення, інсталяція Windows. Налаштування комп’ютерів та ноутбуків у Івано-Франківську. Установка, переустановлення Windows. Телефонуйте: 9481407760, 0452257590.
відповісти (0)
Супутникове телебачення в Івано-Франківську з викликом спеціаліста до Вас. Без вихідних. Прошивка, налаштування супутникового тюнера (ресівера). Додавання каналів супутникового телебачення. Показує мало каналів? Бажаєте мати більше супутникових каналів? Зателефонуйте! Телефон у Івано-Фанкіську: 1067909990, 6728633760.
відповісти (0)