Петриківський музей етнографії, побуту та народно–прикладного мистецтва

01 вересня 2011 14:21 | Петриківка, Дніпропетровська область

В музеї відтворено експозицію, яка була при фабриці "Дружба", тобто більшість експонатів саме звідти, і в цьому їх цінність. Тут експонується найкраще, що було в розписі за весь час його існування. Представлено зразки розпису Соколенка, родини Панків, Самарської, Глущенка, Нагай, Горбулі, Масюкевич, Пікушів, та інших відомих петриківчан, що творили свої шедеври на фабриці. Загалом, експозиція складається з підлакових виробів (тарілі, шкатулки,ложки, кухонні набори, та інші вироби з дерева, що покриті лаком), які випускала в той період фабрика народних промислів "Дружба", та представлено невелику кількість полотен з петриківським розписом, бо як відомо, за часів фабрики, полотна не були такі актуальні як підлакові речі.

Окремими міні-експозиціями виділено творчість Соколенка та Панка.

Екскурсію проводить директор музею Юхименко Любов Василівна. Вона залюбки розповість Вам історію становлення, розвитку, та сьогодення петриківського розпису. Ви побачите зразки розпису різних часів та різних майстрів, і Ви самі зрозумієте як петриківський розпис еволюціонував за цей проміжок часу. Під час екскурсії Ви відчуєте ту красу, яку було вкладено в розпис її творцями, та побачите чим відрізняється справжній розпис від того, який продають на алеї художників в обласному центрі. Для справжніх поціновувачів українського народного мистецтва це буде надзвичайна знахідка, а для небайдужих відвідувачів це буде відкриття Петриківкі в усій її красі. Адже в музеї представлено всю історію винекнення та розвитку не тільки петриківсього розпису, а й самого селища.

Музей працює кожного буднього дня з 9 до 17 години, вихідний субота та неділя. Але щоб уникнути курйозів та зачинених дверей музею під час Вашої подорожі, раджу завчасно домовитися про день екскурсії з директором.

Телефон музею 49-32-2 (43650)
Мобільний телефон (директор, Юхименко Любов Василівна) 8197706590

Дорослий квиток коштує 10 українських гривень
Дитячий - 5 українських гривень.
Іншу валюту, окрім українських гривень, не приймають, тому візьміть собі це до уваги!
В сумму вартості квитка входить огляд експозиції та виставок, й екскурсійне обслуговування.
Фотографування ходу екскурсії та експонатів - 10 грн.
Відеозйомка - 20 грн.

Також музей надає інші стандартні музейні послуги (оренда експонатів, доступ до фондів, різноманітного роду фільмування, копіювання та інші послуги з якими можна ознайомитися в самому музеї.

Джерело: petrykivkapaint.livejournal.com
Автор: lisny_ihor

Петриківський музей етнографії, побуту та народно–прикладного мистецтва на карті

Зберегти мапу як зображення
01.09.2011 14:21
Огромное спасибо за экскурсию и мастер-класс. Хотя дорога была утомительной, но работники доставили истинное удовольствие обзорами произведений искусств. Отдельное спасибо директору музея - Любовь Васильевне. Она даже в свой выходной приняла нашу группу из Павлограда и показала детям мастерство росписи. Будем рады посетить и новые залы, которые готовятся к открытию.
відповісти (0)
Музеї найближчих населених пунктів
eyJxbyI6InFiZmciLCJxbmduIjpbIjg0NyIsIjg0OSIsIjg2MiIsIjgzMCIsIjgwMyIsIjI1ODkiLCIxMzA5IiwiNjU1IiwiNzA1IiwiNjg4IiwiNjUwIiwiNzE3IiwiNzE0IiwiNjQ1IiwiNzExIiwiMTA4MiIsIjEwMjciLCIxNzY2IiwiNTQ2IiwiNTQyIiwiODk3IiwiMTc3IiwiODk4IiwiMTg3OSIsIjIxNzciLCIyMDYzIiwiMjAzNyIsIjI2NTgiLCIxOTcxIiwiMzQ2IiwiMzQ5IiwiMjE4NyIsIjEzNjIiLCIxMzYxIiwiMTQ4OCIsIjE0NTIiLCIxNDQ5IiwiMTU1NSIsIjE1NzQiLCIxNTcyIiwiNTE3IiwiNTE4IiwiMjA3MSIsIjIwNzIiLCI0NDYiLCI0MjMiLCI0MTkiLCIzOTUiLCI0MjIiLCIyMDc0IiwiMjY5MiIsIjIxMzAiLCIyMjE5IiwiMjM0NiIsIjIwNzYiLCIyODQ4IiwiMzc4IiwiMTc2NCIsIjE3MDMiLCIxNjI0IiwiMTczMCIsIjE3MTQiLCIxMzgwIiwiMTI1MSIsIjExMzkiLCIxMTU1IiwiMTA5NyIsIjExNzkiLCIxMTI3IiwiMTIzNSIsIjEyMTkiLCIyNTI0IiwiMjQ2MyIsIjk1NyIsIjE3ODkiLCIyNDA4IiwiMjQyOCIsIjI0NTgiLCIyNDE2IiwiMjU3OCIsIjI1NjEiLCIxOTE3IiwiMTI5MiIsIjEzNDciLCIyMTIwIiwiMjEyMiIsIjIxMjMiLCI5MDUiLCIyMTAwIiwiMjEzNSIsIjIxMzQiLCIyMDgyIiwiMjEwMSIsIjIxMzIiLCIyMTMxIiwiMjE0MiIsIjIxNDMiLCIyMTQwIiwiMTc1NSIsIjI1NTMiLCI2NDgiLCIyMjA2IiwiOTMyIl19XyMkX1NFR0grJCQkZGE0NTMxZGFhNjlmNWM5ZjQ2OTU2MzI4ZjdiYTQxMTI=
більше ▼