Сайт міста Острог

карта Острог
Область: Рівненська область
Місто: Острог
Населення: 14325 осіб
Щільність населення: 1315 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 35800-35807
Телефонний код: +380 3654
Координати: 50°19'43″ пн. ш. 26°30'47″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 211 м.
Площа: 10.89 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Горинь, р. Вілія
Рік заснування: 1100 р.
День міста: 15 вересня (2024 р.)

Міська рада

Адреса: вул.Ревкомівська,4
Телефон: 2-22-60
Факс: 2-22-33
Офіційний сайт: http://www.ostroh.rv.ua/
Острог

Острог - місто в Рівненській області, районний центр. Від Рівного розташоване за 47 кілометрів. Отримав статус міста у 1795 році, а статус міста обласного значення – у 1995 році.

Назва населеного пункту походить від розміщення його на завороті ріки Вілія, пагорби якої утворюють гострий ріг. Є ще одна думка стосовно походження: розташована у місті Замкова гора була оточена дерев'яним частоколом з загострених колод. Таке укріплення у слов’ян називалося «острог».

Вперше місто Острог згадується в Іпатівському літописі 1100 роком, хоч поселення виникло значно раніше. З 1199 року є частиною Галицько-Волинського князівства. Вже з середини ХІV ст. місто стало резиденцією відомого роду князів Острозьких. В середині 1570-х років стає головним осередком книжності і української освіти, отримує назву «Волинські Афіни». Особлива частина історії – це робота Острозької друкарні, в якій працював відомий Іван Федоров. Разом з колективом Острозької академії, який очолював ректор Герасим Смотрицький, в 1581 р. в світ вийшли Новий і Старий Заповіту на церковнослов’янській мові, які відомі нам, як «Острозька Біблія». На кінець ХVІ століття населення Острога становило біля 5 тисяч. Через півстоліття це число майже подвоїлось. На той час в місто мало 16 ремісничих цехів, кожного року проводили по три ярмарки.

У жовтні 1846 року в Острозі був великий поет і художник Тарас Шевченко, який на той час подорожував по Волині. Відвідали місто і інші відомі особи – це Іван Нечуй-Левицький, Пантелеймон Куліш, Михайло Коцюбинський, Михайло Грушевський, Іван Франко, Микола Костомаров. З 1793 року місто являлося частиною Російської імперії. Протягом 1920–1939 років Острог був у складі Польщі. 17 вересня 1939 р. місто увійшло до складу Радянського Союзу, і цього ж року в грудні стало районним центром Рівненської області. З 3 липня 1941 року по 13 січня 1944 року Острог перебував під німецькою окупацією. В цей період фашисти розстріляли 6400 мирних жителів. В повоєнні роки в місті були знищені старовинні кладовища, храми, вулички давньої забудови.

Проходив час і місто розбудовувалося. В 1963 році відкрили пам‘ятник Т. Г. Шевченку. В Острозі у 1978 році проходили федорівські читання в честь 400-річчя острозького друкарства і відкритий пам’ятний знак. У 1985 році у складі Державного історико-культурного заповідника міста був відкритий Музей книги та друкарства. У 1994 році Указом Президента України у Острозі відкрився Вищий Колегіум, який через 2 роки стали називати «Острозька академія», а ще через 4 роки навчальному закладу присвоєно статус Національного університету. У травні 2012 року у сквері ім. Сагайдачного був відкритий пам’ятник загиблим воїнам-афганцям, який нагадує чорний тюльпан.

В місті народилося чимало відомих особистостей. Це княгиня Гальшка Іллівна Острозька - меценат культури і засновниця відомої Острозької Академії; Спекторський Є. В – український філософ та правознавець; Малиновський І. О. – громадський діяч, історик і правознавець; полковник генштабу Сальський В. П., який очолив командування Запорізької групи Кам'янець-Подільській операції УНР; політичний діяч Дудич В. С. Також в Острозі народився та працював громадський і освітній діяч, історик, краєзнавець Андрухов П. З. Він заснував і очолював краєзнавче товариство «Спадщина». Острожанином є професор Заречнюк О. С, який являється співавтором підручника «Основи загальної хімії».

Сьогодні Острог радує туристів, які мають можливість відвідати багато цікавих пам’яток. Над містом височіє замок князів Острозьких, в склад якого входить чотири споруди: Вежі Нова (Кругла) та Мурована, Богоявленська церква і дзвіниця. Зараз на території замку є Острозький краєзнавчий музей з цікавими цінними експонатами. Але замок не являється єдиною оборонною спорудою, які уціліли до наших днів. Є ще стара Луцька вежа, яку прикрашають ренесансні зубці. Зараз в ній розміщується музей друкарства та книги. Також є Татарська вежа, яка, на жаль, збереглася не надто добре. В Острозі залишилися залишки старого єврейського цвинтаря і руїни синагоги, яку звели у XV ст. В старовинному будинку ХІХ ст. знаходиться музей нумізматики, в якому можна відвідати постійно діючу виставку монет, нагород, цінних паперів.

Історія активності
2-х кімнатний будинок2-х кімнатний будинок
Опубліковано 5 днів тому
«Доброго дня! Можливо маєте під здачу в оренду житло ще?»
Rusyakonoshchuk
Реєстрація
Опубліковано 5 днів тому
Nasvoitovic
Реєстрація
Опубліковано 1 тиждень тому
Саша
Реєстрація
Опубліковано 3 тижня тому
Меблі в дитячуПродам Меблі в дитячу
Опубліковано 4 тижня тому: Torlyuk
Torlyuk
Реєстрація
Опубліковано 4 тижня тому
Yurii
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Олександр
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Taras
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Uliana
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Мілана
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Сектор
Опубліковано 1 місяць тому: Сектор
Пельмешка
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
ОлегОлег
Опубліковано 2 місяці тому: Олег
Svitlana
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
Artempidiprigora
Реєстрація
Опубліковано 3 місяці тому
Роман
Реєстрація
Опубліковано 3 місяці тому
Vetalb
Реєстрація
Опубліковано 3 місяці тому
Мельнік Irisha
Опубліковано 3 місяці тому
подобається
Сергій
Реєстрація
Опубліковано 3 місяці тому
Od
Реєстрація
Опубліковано 4 місяці тому
Gavrul
Реєстрація
Опубліковано 4 місяці тому
Irinamichak
Опубліковано 4 місяці тому
«Привіт зателефонуй😘 0984429...»
Irinamichak
Опубліковано 4 місяці тому
«Ти красуня»
ОлегОлег
Опубліковано 5 місяців тому: Олег
Олексий
Реєстрація
Опубліковано 5 місяців тому
Liyabevz
Реєстрація
Опубліковано 5 місяців тому
bnBndml2Z2wucHZnbD05MjNfIyRfU0VHSCskJCRiM2Q1OWNiYTBkZGIzNWQwNzBjYzliNTM5NzMwZTNkYw==
більше ▼
в1976році Я вчився в воєнній школі проходив курси. ні вулиці. ні частини не пам*ятаю. Школа(будівля) мені нагадувала щось святе істародавнє. Чув про духовну школу можливо це зарас там? Бути там хотілось би но.
відповісти (0)