Сайт міста Ківерці

карта Ківерці
Область: Волинська область
Район: Луцький район
Місто: Ківерці
Населення: 16505 осіб
Щільність населення: 2760 осіб/кв. км.
Поштовий індекс: 45200
Телефонний код: +380 3365
Координати: 50°49'53″ пн. ш. 25°27'43″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 194 м.
Площа: 5.98 кв. км.
Річка, озеро (море): р. Стир, р. Рудка, р. Конопелька, р. Путіловка, р. Кормин
Рік заснування: 1870 р.
День міста: 08 вересня (2024 р.)

Міська рада

Адреса: вул.Шевченка,14
Телефон: 2-26-65
Факс: 2-26-65
Email: info@Kiversi_mr_lusk.ua
Ківерці

Ківерці – місто та районний центр Волинської області, важливий залізничний вузол. Назву міста пов’язують із слов’янським племенем тиверців. Це плем’я в давнину жило в районі Дністра та Дунаю, а на рубежі ХІ-ХІІ почало міграцію на північ. На Волині переселенці осіли і позасновували свою гради. Одним з поселень тиверців стало теперішнє містечко Ківерці. З часом назва поселення видозмінилась до сучасної. Міський статус Ківерцям присвоєно в 1951 р.

Розповідаючи про Ківерці слід сказати, що давнє поселення з такою назвою це – теперішнє село Прилуцьке. Воно в історичних джерелах відоме віддавна, перші згадки про нього датуються 1496 р. Довгий час Ківерці лишались звичайним волинським селом, селяни в основному займалися працею на землі, вирощували домашніх тварин, займалися дрібними ремеслами для задоволення власних потреб. До кінця ХІХ ст. в селі проживало близько 400-500 жителів.

Розвиток власне міста Ківерців розпочався з 1870 р. у зв’язку з прокладанням залізничної колії з Рівного до Ковеля, згодом було прокладено гілку на Луцьк. Новостворені Ківерці мали характер залізничного селища. Головним чином тут проживали зі своїми родинами залізничники.

В міжвоєнний період Ківерці вже стали центром ґміни Лeцького повіту. В містечку проживали поляки, українці та євреї. В цей період тут почали виникати перші промислові підприємства, які потребували значних вантажних перевезень залізницею. Ці фабрики і заводи в радянський час стали основою для розбудови промислового потенціалу повоєнних Ківерців.

На початку Другої світової війни 14-15 вересня 1939 р. в Ківерцях було організовано танкову команду  польського війська.  Складалась вона з французьких танків марки Renault R-35. Вже 19-го вересня ця команда перемістилась через Горохів та Радехів до Буська, а пізніше через Великі Мости до Польщі. На шляху свого просування команда вступала в бої, в ході яких частину танків та іншого озброєння було знищено. Останній танк згорів в селі Філіпівці на Мазовії.

Кровопролитними в житті Ківерців видалися роки Другої світової війни. Ті містяни, що десятиліттями жили поруч, спілкувалися, ходили в гості один до одного раптом стали ворогами. Оскільки на той час в Ківерцях вже проживала значна єврейська громада, тому тут було створено ґетто з майже 300 євреїв. Всіх їх пізніше було розстріляно.

Ківерці стали прихистком для поляків з навколишніх колоній. Неодноразовао виникали збройні сутички між польською поліцією містечка та загонами УПА. Також в Ківерцях був сформаваний загін Армії Крайової і знаходилось його правління. В кінці липня 1943 р. під час спроби взяти Ківерці загоном УПА загинуло близько 30 упівців та капелан.

Впродовж 50-ти років після заснування Ківерці не мали власного православного храму. Богослужіння відбувалися в одному з робітничих бараків. Мова про побудову храму почалась вже за поляків на початку 1920-х рр. Ще декілька років було затрачено на будівництво самого храму. Лише в 1929 р. храм прийняв в своїх стінах перших вірян. Свято-Миколаївський храм був споруджений в характерному волинському стилі дерев’яного церковного будівництва.

Власний храм у Ківерцях мали також і римо-католики. Як і православні вони спочатку не мали власного храму. Для задоволення своїх духовних потреб поляки їздили до Луцька, а в Ківерцях існувала лише невелика капличка. В 1929-1933 рр. в містечку відбувалося будівництво мурованого храму. За радянських часів в цій споруді був спортивний зал. Зараз будівля костелу використовується за  своїм прямим призначенням. Також тут знаходится головний монастир отців мізерікордіанців на Україні.

Видатна уроджениця Ківерців Ольга Бельська (справжнє прізвище Сорокалетів) – польська актриса театру та кіно. Свою професійну кар’єру Ольга Бельська розпочала в 1946 р., а з 1956 р. знімалася в кіно.

Відношення до кіно має ще один уродженець Ківерців -  Збігнєв Залуцький. Окрім праці в якості кіносценариста відомий як публіцист, військовий діяч та посол до Сейму V, VI i VII каденцій. 

Історія активності
Андрій
Реєстрація
Опубліковано 1 місяць тому
Larisakostiuk
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
Valdar
Реєстрація
Опубліковано 2 місяці тому
Ivан
Опубліковано 3 місяці тому: Ivан
Eleanaserbatuk
Реєстрація
Опубліковано 3 місяці тому
Ігор
Реєстрація
Опубліковано 4 місяці тому
Паша
Реєстрація
Опубліковано 4 місяці тому
ПальтоПродам Пальто
Опубліковано 4 місяці тому: Dovgalolga
Dovgalolga
Реєстрація
Опубліковано 4 місяці тому
Andriy
Реєстрація
Опубліковано 4 місяці тому
Володимир
Опубліковано 5 місяців тому: Володимир
Sviridyuk
Реєстрація
Опубліковано 5 місяців тому
Nataliavolodimirivna
Реєстрація
Опубліковано 6 місяців тому
ЮрійЮрій
Опубліковано 6 місяців тому: Юрій
Фиско
Реєстрація
Опубліковано 6 місяців тому
Serjnetua
Реєстрація
Опубліковано 6 місяців тому
Oleksandrzajcenko
Реєстрація
Опубліковано 6 місяців тому
Sen
Реєстрація
Опубліковано 7 місяців тому
Світлана
Реєстрація
Опубліковано 8 місяців тому
Ambra
Реєстрація
Опубліковано 9 місяців тому
Катерина
Реєстрація
Опубліковано 9 місяців тому
Katerina
Реєстрація
Опубліковано 9 місяців тому
Inna
Реєстрація
Опубліковано 10 місяців тому
2х кімнатна квартиру
Опубліковано 10 місяців тому
«Продаж квартири ще актуальний»
Андрій
Реєстрація
Опубліковано 10 місяців тому
Лука
Реєстрація
Опубліковано 10 місяців тому
Korzikandrij
Реєстрація
Опубліковано 10 місяців тому
bnBndml2Z2wucHZnbD04ODJfIyRfU0VHSCskJCQ3NWEzYTU3ZTJjMWM3OGVkMjM4ZGE1ZTQzOGZiNDk2Mw==
Хочете активно провести вихідні дні?
відповісти (0)