Сайт села Князевка

карта Князевка
Область: Ровненская область
Район: Ровненский район
Село: Князевка
Население: 902 чел.
Почтовый индекс: 34621
Телефонный код: +380 3653
Координаты: 51°06'51″ с. ш. 26°47'00″ в. д.
Высота над уровнем моря: 159 м.
Река, озеро (море): р. Случь, р. Бобер, оз. Князь
Год основания: 1789 г.

Сельский совет

Адрес: с. Тишиця, вул. Незалежності, 91а
Телефон: 3-51-37

Князівка – село Березнівського району Рівненської області. З такою ж назвою є десятки сіл в різних областях України. Вона вказує на досить давнє походження цих населених пунктів. Часто такі найменування супроводжуються місцевими легендами. У випадку з Князівькою на Березнівщині побутує така оповідь. Колись в селі був власником якийсь князь. Він дуже жорстоко ставився до своїх людей, змушуючи їх працювати навіть у дні великих релігійних свят. Чи то подіяли людські прокльони, чи то на пана прийшла Божа кара, але земля під маєтком розступилась і маєток із власником провалився туди. На цьому місці утворилося озеро, яке люди назвали Князь-озером. Інша легенда пов’язана з коханням князівської доньки і простого сільського парубка. Коли молоді таємно вінчались в церкві, то стара княгиня прокляла свою дитину, сказавши, щоб на місці де та брала шлюб утворилось озеро.

Князівка належить до давніх населених пунктів Березнівського краю. В історичних документах вперше поселення починає фігурувати від XVIII ст. перші відомі власники села – представники відомого на Волині роду Корженівських.

Наприкінці ХІХ ст. більшість земель в межах теперішнього Березнівського району належали до маєтків Малинських. В усіх навколишніх селах вони себе проявили з кращого боку, будували підприємста, надавали землю і будівельний матеріал робітникам. На жаль, в Князівці ситуація була дещо інакшою. Тут доходило до земельних конфліктів між Малинським з одного боку і церквою і селянами з іншого. Справа навіть розглядалась у земському суді.

Під час другої світової війни Князівка, як і інші села Березнівщини опинились у вирі воєнних подій. Околицями села в лютому 1943 р. рейдував загін Сидора Ковпака. Поблизу Князівки 20 червня 1944 р. відбувся бій між загонами НКВД та боївкою УПА.

З визначних архітектурних споруд в Князівці є Свято-Миколаївська церква – духовна святиня села. Храм мурований. В церкві встановлений іконостас, виготовлений відомим на Рівненщині майстром Анатолієм Бугринцем.

Околиці Князівки – дуже мальовничі, село лежить в оточенні лісів і озер. Найбільше з них – озеро Княже, воно дуже глибоке, в окремих місцях глибина досягає до 8 метрів. 

История активности
Князевка
Опубликовано 1 месяц назад
посещал(а)
Князевка
Опубликовано 1 год назад
посещал(а)
Augustina
Регистрация
Опубликовано 1 год назад
Князевка
Опубликовано 1 год назад
посещал(а)
Андрій
Регистрация
Опубликовано 3 года назад