карта Полтава
Область: Полтавская область
Город: Полтава
Население: 310755 чел.
Плотность населения: 4036 чел./кв. км.
Почтовый индекс: 36499
Телефонный код: +380 532
Координаты: 49°35'14″ с. ш. 34°33'02″ в. д.
Высота над уровнем моря: 156 м.
Площадь: 77 кв. км.
Река, озеро (море): р. Ворскла
Год основания: 899 г.
День города: 23 сентября (2024 г.)
Бывшее название: к 1430 г. Лтава

Городской совет

Адрес: вул. Жовтнева, 36
Телефон: 56-25-88
Факс: 2-08-64
Официальный сайт: http://www.rada-poltava.gov.ua
Полтава

Полтава - місто України, адміністративний центр Полтавської області, населення міста (за даними за 2008 рік) налічує 300 500 чоловік. Місто розташоване на Придніпровській низовині, на березі річки Ворскла. Адміністративно місто розділено на 3 райони (Жовтневий, Київський та Ленінський).

Походження назви Полтави, ймовірно походить від річки Лтави, як поселення по Лтаві. Інші прагнуть вивести назву «Полтава» від слов'янського кореня «пълътъ», «пълотъ» (українське «плетінь», «ліса», «огорожа»). Висловлювалася і думка про скіфсько-сарматські корені назви Полтави - у північнокавказьких, у багатьох тюркомовних етносів слова «ол», «ола», «ул». «ула» означають «поселення», «місто», а «таві» в осетинській і грузинській мовах означає «виток річки», «вершина», «крутий берег».

Полтава вперше згадується як укріплення на р. Лтаві в 1174 році в Іпатіївському літописі, але точно не відомо, де це укріплення знаходилося. Під час монголо-татарської навали в 1240 році укріплення було практично повністю зруйновано. На початку XV століття вперше згадується Полтава, яка перебувала в цей час під владою литовського князя Вітовта, який передав її татарському князю Олександру Глинському. У 1482 році Полтава піддалася нападу хана Криму Менглі I Гірея. З 1503 року Полтава належала князю Михайлу Глинському. У 1508 році вона була в нього відібрана польським королем Сигізмундом I за участь в антипольському повстанні, однак пізніше все ж таки була повернута сім'ї Глинських. У 1537 році господарем Полтави стає зять Глинських - Байбуза. У 1630 році Полтава віддали Б. Обалковському, в 1641 році вона перейшла до С. Конецпольського, а в 1646 році - до Я. Вишневського. До 1569 року Полтава перебувала у складі Великого князівства Литовського, з 1569 року у складі Польщі, з 1667 - Росії. Але вже в 1641 році, в історичному документі Полтава була названа містом, приблизно в ці роки Полтава отримала Магдебурзьке право.

Коли козацтво початок визвольну війну проти Польщі, Полтава стала військово-адміністративним центром Полтавського полку в складі Гетьманської України. У 1658 році Полтава стала центром повстання проти пропольської гетьмана Івана Виговського. Після Андрусівського перемир'я 1667 року Полтава разом з Лівобережною Україною увійшла до складу Російського царства.

Важливим історичним моментом для міста, стала Північна війна 1700-1721 років між Росією і Швецією. Ключовий битвою цієї війни стала Полтавська битва, яка стала переломним моментом всього конфлікту. Саме Полтава стала на шляху короля Карла XII, коли той ішов на Москву через Україну. Полтаву тоді охороняло лише три полки російської армії. Чотирьохтисячне населення Полтави підтримувало російський гарнізон під командуванням коменданта міста Олексія Келіна. Протягом трьох місяців місто стримував шведську армію, яка за весь цей час втратила безліч своїх воїнів. Цим і було створено передумови перемоги над шведами. Вирішальна битва відбулася 27 червня (8 липня) 1709 року, коли до міста підійшла шістидесятитисячне військо російської армія на чолі з Петром I. У складі обох армій були козацькі полки, в російській армії - на чолі з Семеном Палієм, у шведській - на чолі з Іваном Мазепою. Результатом бою стала повна поразка Карла XII, після якого той разом з гетьманом Мазепою втік до Туреччини. Після Північної війни місто стало відомим на всю Імперію як місто російської слави. У 1811 році, на центральній площі було відкрито пам'ятник «Слави», приурочений річниці перемоги російських військ над шведами.

У 1917 році, після Жовтневих подій, в місті було багато пробільшовицьких та проросійських налаштованих членів Полтавської Ради робітничих і солдатських депутатів. В 17 грудня 1917 війська Центральної Ради розігнали Полтавську Раду. Однак, потім місто було зайняте Червоною гвардією. 27 листопада 1918, загони озброєних комуністів увійшли до міста, але через два дні були вибиті українськими військами УНР. Після громадянської війни Полтава увійшла до складу УРСР. У 1923-37 роках було проведено кілька адміністративних реформ, остання з яких призвела до створення 22 вересня 1937 Полтавської області з центром в місті Полтава.

Окупація німецько-фашистських загарбників тривала в Полтаві з 22 вересня 1941 р. по 18 вересня 1943 р., коли о 23 годині командир 201-го стрілецького полку 84-ї стрілецької дивізії майор Єрмішина, на центральній площі міста встановив Червоний прапор. За час окупації було розстріляно і закатовано 18200 полтавців, в тому числі 5087 дітей, до Німеччини вивезено 20800 чол. 1 червня 1942 до Полтавської резиденції генерала Фон Бока завітав Адольф Гітлер.

Полтава завжди була історичним центром культурного і духовного життя України. З 1818 року тут діяла відома масонська ложа «Любов до істини», в якій перебували Іван Котляревський, В. Лукашевич, В. Тарновський та багато інших. У 1818-1819 рр. в училищі навчався Микола Гоголь. У полтавській гімназії навчалися драматург і театральний режисер Михайло Старицький, історик і громадський діяч Михайло Драгоманов, математик Михайло Остроградський. Тут практично все життя пропрацював Іван Котляревський. У 1844 році в місто приїжджав Тарас Шевченко. Тут працювали і творили Іван Нечуй-Левицький, Панас Мирний, Василь Докучаєв і його учень Володимир Вернадський, лікар Микола Скліфосовський.

История активности
VesnaVesna
Опубликовано 2 часа назад
нравится
Nicolas
Регистрация
Опубликовано 10 часов назад
Ната
Опубликовано 16 часов назад
 
Marik
Регистрация
Опубликовано 16 часов назад
Сергій
Опубликовано 19 часов назад: Сергій
Andre
Регистрация
Опубликовано 1 день назад
АнжелаАнжела
Опубликовано 1 день назад
«Привит»
Ольга
Опубликовано 1 день назад
нравится
Марина
Опубликовано 1 день назад
нравится
ІринаІрина
Опубликовано 1 день назад
нравится
Димыч
Регистрация
Опубликовано 1 день назад
ВікторіяВікторія
Опубликовано 1 день назад
нравится
Александр
Опубликовано 1 день назад: Александр
Александр
Регистрация
Опубликовано 1 день назад
ІринаІрина
Опубликовано 1 день назад
нравится
Інна
Опубликовано 1 день назад
«Привіт як що до кави?»
Roma
Регистрация
Опубликовано 1 день назад
Світлана
Опубликовано 2 дня назад
 
Світлана
Опубликовано 2 дня назад
нравится
АнжелаАнжела
Опубликовано 2 дня назад
«Привет»
НаталіяНаталія
Опубликовано 2 дня назад
нравится
НаталіяНаталія
Опубликовано 2 дня назад
 
СвітланаСвітлана
Опубликовано 2 дня назад
нравится
Андрей
Опубликовано 2 дня назад: Андрей
ІринаІрина
Опубликовано 2 дня назад
нравится
ІринаІрина
Опубликовано 2 дня назад
 
Александр
Опубликовано 2 дня назад: Александр
Александр
Регистрация
Опубликовано 2 дня назад
Олег
Регистрация
Опубликовано 2 дня назад
ДарьяДарья
Опубликовано 2 дня назад
 
Ivanarema
Опубликовано 2 дня назад: Ivanarema
bnBndml2Z2wucHZnbD01M18jJF9TRUdIKyQkJDU5ZjQ3MmYyMDljNWE5NThlMDJmY2FjNTc1ZTI1M2U5
Под Киевом пьяный судья Усатов Дмитро совершил крупное ДТП https://rian.com.ua/kiev/20180103/1030976040/sudya... https://ru.narodna-pravda.ua/2018/01/03/pod-kyevom... Українцям показали вражаючі статки судді, що влаштував п’яну ДТП https://politeka.net/ua/news/563472-ukrayintsyam-p... та багато інших новин на цю тему 03.01.2018 року. Усатов Дмитро Дмитрович суддя Києво-Святошинського районного суду активно приймає незаконні рішення на користь олігархічній будівельній мафії. Зокрема в 2006-2017 роках він узаконив всі незаконно побудованні багатоповерхівки в селі Софіївська Борщагівка. в 2012-2016 роках він фактично узаконив нечинний генеральний план села Софіївська Борщагівка, який прийнятий 21.12.2013 з грубими порушенннями Конституції України Закону України "Про місцеве самоврядування в України" Закону України "Про містобудівну діяльність" Закону України "Про інформацію" без проплати та на підставі СФАЛЬЦИФІКОВАНОГО ПІДРОБНОГО рішення №21 від 14.01.2011 року ЯКЕ БУЛО СКАСОВАНЕ за позовом Денисенка Ю. М. Тепер ХОЛОДНИЦЬКИЙ Н, І. ЗНОВУ ВІДМАЖЕ УСАТОВА бо він дуже цінний кадр для узаконенння безаконня.
ответить (0)
Расстрел Майдана: Парасюк сдал Луценко https://elise.com.ua/2017/11/27/rasstrel-majdana-p... Активист Майдана, а ныне депутат Верховной Рады Украины Владимир Парасюк начал косвенно говорить о расстрелах на Майдане.

Так Парасюк напомнил украинцам, что именно нынешний фейковый «Генеральный прокурор» Юра Луценко призывал украинцев громить склады с оружием и расстреливать Беркут.

Люди по всей стране взяли оружие, как велел им Юра Луценко. Последствия стали катастрофическими.

Парасюк прямо намекнул, что он не готов рассказывать правду пока у власти находится Порошенко. По его словам это слишком опасно для его жизни и жизни активистов Майдана которые вопреки всему еще остались в живых.

Далее фрагмент телепередачи:

Как сообщалось ранее, итальянский телеканал обвинил Пашинского и Парубия в расстреле протестующих. По словам автора сюжета именно Пашинский и Парубий спровоцировали хаотичный огонь в центре Киева с целью создать бойню, а в последствии совершить гос. переворот.

План оборотней удался. Майдан превратили в кровавую кашу, а власть досталась майданным оборотням которые уже третий год грабят и убивают собственный народ.

Далее репортаж:

По словам ответственного прокурора по расследованию преступлений на Майдане, они обязательно допросят фигурантов данного сюжета, ибо в фильме есть правда:

Как отметила вчера гражданская активистка и публицистка Лиза Богуцкая все указывает на то, что снайперами на Майдане руководили майданные оборотни которые впоследствии захватили власть:

Давно думаю об этом, но сейчас увидела очень близкий по смыслу пост и поняла, что я не одна.
ответить (0)
Власти Киева «простили» застройщикам около 2 миллиардов гривен https://ru.slovoidilo.ua/2017/11/02/novost/obshhes... https://biz.censor.net.ua/events/3035241/vlasti_ki... https://ufnytblog.wordpress.com/2017/11/03/%d0%b2%... В Киевской городской государственной администрации предлагают списать задолженности застройщиков за 2016 год по уплате паевого участия как безнадежные. Такую инициативу озвучил первый заместитель главы КГГА Геннадий Плис на брифинге 2 ноября, сообщает «Слово и Дело». Виталий Кличко Городской голова Киева
Кличко пообещал, что в Киеве будет построен современный "Центр защиты животных" Сказано 28 марта 2017 г. Статус обещания: В процессе «У нас был долг 1,8 миллиарда гривен в прошлом году. По этим деньгам давно уже истек срок исковой давности. Их нужно просто взять и списать. Все, что можно было, мы оттуда уже вытащили», – сказал он. В свою очередь эксперты отмечают, что перед списанием долга следовало бы провести проверку и выяснить, какая его часть неликвидна. На сегодня часть юрлиц-зайстрощиков уже может не существовать или же случай может быть безнадежным, отметил представитель «Реанимационного пакета реформ» Виталий Гриб. Ранее мэр Киева Виталий Кличко рассказал, когда начнется реконструкция Шулявского моста. Власти Киева предложили списать долги застройщиков на 1,8 миллиарда Первый заместитель главы Киевской городской государственной администрации Геннадий Плис предлагает списать задолженности застройщиков за 2016 год по уплате паевого участия как безнадежные. Об этом Плис ссобщил на пресс-брифинге, передает БизнесЦензор со ссылкой на Интерфакс-Украина. "У нас был долг 1,8 млрд грн в прошлом году. По этим деньгам давно уже истек срок исковой давности. Их нужно просто взять и списать. Все, что можно было, мы оттуда уже вытянули", – сказал Плис. По мнению представителя Реанимационного пакета реформ Виталия Гриба, перед списанием долга нужно провести проверку, какая его часть неликвидна. По его словам, часть юрлиц-зайстрощиков уже может не существовать или же случай может быть безнадежным. В то же время, по словам Гриба, существуют другие возможности привлечения должников к ответственности. Читайте также: Шулявский путепровод в Киеве начнут реконструировать в конце года, – Кличко "Зачастую такие задолженности связаны с криминальными деяниями. Не исключаю, что в некоторых случаях задолженность можно реанимировать за счет уголовной ответственности", – объяснил Гриб. Он отметил, что в 2017 году выросла задолженность по паевому участию в городской бюджет Киева: по состоянию на 1 октября этот показатель увеличился на 250 млн грн по сравнению с 1 февраля. В то же время Плис объяснил, что уровень уплаты паевых взносов застройщиками вырос, а задолженность увеличилась из-за роста инфляции и начисления пени. Плис добавил, что в результате проверок аудиторы существенно снижали заявленную застройщиками стоимость инженерных сетей, которую вычитают из паевого участия, поэтому благодаря нововведенной процедуре проверки инженерных сетей город сэкономил 200 млн грн. Подписывайтесь на БизнесЦензор в Facebook, Twitter и Telegram
ЗВІСНО СПИСАТИ СОБІ В КАРМАН БУДІВЕЛЬНО МАСОНСЬКА МОРМОНСЬКА МАФІЇ НЕ ДАРОМ ЗРОБИЛА ПЕРЕВОРОТ ТА РОЗПРОДАЄ УКРАЇНЦІВ ЯК ГОНЧИХ ПСІВ ОЛІГАРХАМ. А ти простий народе гни спину і в тебе заберуть останю рубашку
Чужие среди нас / 1988 Джон Карпентер
...
ответить (0)
Участники АТО могут оказаться в Гаагском трибунале - депутат https://zn.ua/UKRAINE/uchastniki-ato-mogut-okazats. ... Военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения. по общепризнанным международно-правовым нормам, военное применение вооруженных сил на территории своей страны может проводиться исключительно в условиях правового режима военного положения, с разрешения парламента и согласно Женевской конвенции о защите жертв войны от 12 августа 1949 г. и Дополнительного протокола к Женевским конвенциям от 12 августа 1949 г., что касается защиты жертв вооруженных конфликтов немеждународного характера (Протокол II), от 8 июня 1977 г.

"При этом не имеет значения, объявлялась война или не объявлялась, — статья 1 Протокола ІІ четко определяет, что он применяется ко всем вооруженным конфликтам, которые происходят на территории любой страны, присоединившейся к Женевской конвенции, между ее вооруженными силами или другими организованными вооруженными группами, которые, находясь под ответственным командованием, контролируют часть ее территории. А значит то, что происходит на востоке Украины в условиях правового режима мирного времени под названием АТО, это — сознательное грубое нарушение законов и обычаев войны. Для наказания нарушителей именно и существует Международный уголовный суд",
ответить (0)
Юрист Полтава, весь спектр юридичних послуг
- Оформлення документації будь-якої складності на майно.
- Переведення з житлового фонду в нежитловий.
- Зміна цільового призначення приміщень.
- Узаконення самочинного будівництва.
- Підготовка документів до продажу.
- Виділ в окрему одиницю.
- Здача в експлуатацію.
- Кадастровий номер.
- Приватизація землі.
- Вступ до спадщини.
- Реєстрація майна.
- Реєстрація юридичних осіб (ТОВ, ПП та ін.).
- Експертна оцінка.
- Технічні паспорти.
- Представництво інтересів в суді будь-якої інстанції.
- Абонентське юридичне обслуговування.
- Проекти і аналіз договорів.

Наша адреса: вул. Котляревського, буд. 2-А, офіс №21, (вхід зі сторони вул. Пилипа Орлика);
тел. 871 5550 050; 343 005 2350.
ответить (0)
Приглашаем Всех желающих посетить выставку Екимовой Светланы и непосредственно пообщаться в живую с художницей 20.05.2017 в стенах арт-галереи школы "Дивосвіт". Подробнее об открытии арт-галереи ниже по ссылке.

http://lintern.org.ua/%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BA%D1%...
ответить (0)
Рабочая виза в Польшу
Помощь в оформлении визы
Соберем полный пакет документов
Отправим новой почтой в любой регион Украины
-Приглашение Рабочее\Бизнес
-Все виды страхования
-Заполнение Анкет
-Загранпаспорт
-Фото на визу
-Справки
Официальное трудоустройство в Польше
Работаем рядом с Визовым центром
Консультация по визам бесплатно
Звони прямо сейчас - наши цены приятно удивят
882381779083 Снежанна
ответить (0)
Виконуємо кузовні роботи будь якої складності, а також займаємося фарбуванням та полірування автомобілів контактний номер 870866979083, 782753759083 Вадим
ответить (0)
«Мамаєва Слобода» гуртує «Мамаїв»!
Оголошуємо, що в переддень свята Дня Незалежності України – 23 серпня, року Божого 2012, в селищі «Козака Мамая» – «Мамаєвій Слободі» відбудеться з’їзд всіх людей із прізвищем Мамай, котрі мешкають як в Україні, так і за її межами.
Мета заходу – консолідація всіх українців навколо національно-культурних надбань козацької доби. Ми, сучасні українські козаки, тут – на «Мамаєвій Слободі» хочемо, аби люди в Україні мали ще одну нагоду задуматись про уроджений шляхетний оптимізм нашої козацької нації.
Прямісінько на майдані козацького селища «Мамаєва Слобода» 23 серпня 2012 року о 14-00 козаки та козачки сядуть за один святковий стіл спільно з людьми, що мають прізвище Мамай, так як це зазвичай робили наші прадіди, коли за один стіл разом сідала велика Родина. Пустять по колу братину «Козака Мамая» наповнену хмільним медом та гучно крикнуть «Слава!» на честь молодої, але з тисячолітньою історією Держави під назвою Україна.
Увага! Носії прізвища «Мамай»! Просимо надіслати підтвердження Вашої участі у заході на електронну скриньку moc.liamg@adobolsaveyamam або за тел. 84-89-163-440. По приїзді на «Мамаєву Слободу» обов`язково мати при собі посвідчення особи, яке підтверджує, що у Вас дійсно прізвище МАМАЙ.Для людей із прізвищем Мамай надаємо на безоплатній основі харчування та можливість проживання в хостелі «Козацький бурдюг» на «Мамаєвій Слободі».
ответить (0)