Сайт города Горохов

карта Горохов
Область: Волынская область
Район: Луцкий район
Город: Горохов
Население: 8847 чел.
Плотность населения: 789 чел./кв. км.
Почтовый индекс: 45700
Телефонный код: +380 3379
Координаты: 50°29'57″ с. ш. 24°45'32″ в. д.
Высота над уровнем моря: 213 м.
Площадь: 11.22 кв. км.
Река, озеро (море): р. Липа
Год основания: 1450 г.

Городской совет

Адрес: вул.Шевченка,17
Телефон: 2-18-41
Факс: 2-12-57
Горохов

Горохів – одне з найдревніших міст історичної Волині, районний центр однойменного району Волинської області. На перший погляд назва міста може походити від слова «горох». Однак так думка хибна, а в історичних джерелах ніякого пов’язання гороху і Горохова нема. На думку дослідників така назва населеного пункту могла утворитися за часів Київської Русі або русько-литовської держави шляхом злиття слів «гори» і «ховатися». Перші поселенці міста могли ховатися в найближчих пагорбах від ворогів. Міський статус Горохів має з 1600 р.

Довгий час вважалося, що Горохів належить до числа літописних поселень.  Згадки про поселення з такою назвою є в Іпатіївському літописі під 1249 р., однак там мова йде про населений пункт, який знаходився зовсім в іншому місці. Перша достовірна згадка про Горохів на Волині датується 1450 р. Тоді його власником став Олізар Шилович. Поселення боярин отримав за особливі заслуги указом польського короля.

Горохів досить швидко розвинувся до рівня містечка. Трохи більше, як за століття в історичних джерелах воно вже фігурує як поселення з міськими правами. В 1635 р. в місті працювало 21 ремісників різноманітних професій, в центрі поселення стояли ятки, з яких продавали різноманітний крам.

Активний розвиток Горохова припав на часи, коли містом володів М. Вельгорський. Він заснував два цехи: шевський і кушнірський та суконну фабрику. В цей час в місті побував Юліан Урсин Немцевич, який зробив його детальний опис. З другої половини ХІХ ст. в Горохові почали виникати порівняно великі промислові підприємства: пивоварний завод, цегельня та млин. Оскільки майже весь Горохів мав дерев’яну забудову, тому місто фактично повністю згоріло 1872 р.

Нововідбудований Горохів був поруйнований під час Першої світової війни. За часів відновленої Речі Посполитої місто було центром окремого повіту. В місті проживали головним чином українці, поляки та євреїв. Останніх було аж 40 % від загальної кількості населення міста.

Важкими і кровопролитними в житті Горохова видалися події Другої світової війни. Все єврейське населення Горохова і околиць було знищене в створеному ґетто. Під час «Волинської різні» в місті переховувалось більше 1200 поляків. Це дало можливість німцям в Горохові створити окремий поліційний батальйон, який вчиняв напади на українські села і вступав збройні сутички з відділами УПА.

Сучасний Горохів – одне з найменших міст Волині, тут проживає трохи менше 9000 жителів. Більшість підприємств міста працють в харчовій промисловості: цукровий завод, приватний ковбасний цех, дрібні пекарні, заклади громадського харчування.

У давньому волинському місті Горохові збереглося мало архітектурних пам’яток. В 1820 р. в стилі класицизму побудував палац Валеріан Стройновський. Свою маєтність він перетворив на музей з експонатами художнього і наукового змісту, тут були полотна видатних італійських, німецьких, нідерландських та французьких художників. В палаці були окремі великі колекції скульптури, графіки та нумізматики. Бібліотека славилася польськими та закордонними друками. Горохівський палац на своїй акварелі зобразив Наполеон Орда. В 20-х рр. ХХ ст. палац згорів і більше не відбудувався. Навколо палацу лишився лише вишуканий парк.

До 1960-х рр. в Горохові ще існував костел, але був знищений радянською владою. Єдина збережена давня архітектурна споруда Горохова – Вознесенська церква. Її було зведено в 1844  р. За часів Незалежності побудовано ще одну православну церкву – Святого Миколая.

Горохів – місце народження багатьох видатних українців, поляків та євреїв. З родини дідичів Горохова Вельгорських походив Юзеф. В історію Польщі увійшов як один з найактивніших військових діячів, борців за незалежність Речі Посполитої. Інший видатний діяч польського походження – Ян Дзерислав Тарновський. Відомий, як один з галицьких консерваторів.

История активности
Люба ПавлівнаЛюба Павлівна
Опубликовано 1 неделю назад
 
Ярослав
Регистрация
Опубликовано 1 неделю назад
Denusccc
Регистрация
Опубликовано 1 месяц назад
Вікторія
Регистрация
Опубликовано 1 месяц назад
Chemersyk
Регистрация
Опубликовано 1 месяц назад
Antonrasun
Регистрация
Опубликовано 1 месяц назад
Люба ПавлівнаЛюба Павлівна
Опубликовано 1 месяц назад
 
Люба ПавлівнаЛюба Павлівна
Опубликовано 2 месяца назад
нравится
Марта
Регистрация
Опубликовано 2 месяца назад
Андрій Михайлович
Опубликовано 3 месяца назад: Андрій
Андрій
Регистрация
Опубликовано 3 месяца назад
Vorobiovavika
Регистрация
Опубликовано 4 месяца назад
Оксана
Регистрация
Опубликовано 4 месяца назад
Юля
Регистрация
Опубликовано 5 месяцев назад
Н
Опубликовано 5 месяцев назад: Н
Н
Регистрация
Опубликовано 5 месяцев назад
Serhiy
Регистрация
Опубликовано 5 месяцев назад
Люба ПавлівнаЛюба Павлівна
Опубликовано 5 месяцев назад
нравится
Максим
Регистрация
Опубликовано 5 месяцев назад
Люба ПавлівнаЛюба Павлівна
Опубликовано 6 месяцев назад
нравится
Олег
Опубликовано 6 месяцев назад: Олег
Олег
Регистрация
Опубликовано 6 месяцев назад
Zoryana
Регистрация
Опубликовано 6 месяцев назад
ЗояЗоя
Опубликовано 6 месяцев назад
нравится
Alina
Регистрация
Опубликовано 7 месяцев назад
Єгорова  Мар'яна ІгорівнаЄгорова Мар'яна Ігорівна
Опубликовано 7 месяцев назад
нравится
Оля
Регистрация
Опубликовано 7 месяцев назад
bnBndml2Z2wucHZnbD04ODBfIyRfU0VHSCskJCQ2NGJmN2JkNDQyMDI2NmY2OWZiODJiNzU3ZWE1NTUyYQ==
"Особисто мені стає моторошно від того, що в нашій державі навіть для того щоб дитина пішла в дитячий садок в такому маленькому містечку як Горохів необхідно дати хабар."
Я не погоджуюся з вашими наклепами на цей дошкільний навчальний заклад
ответить (0)
Продається житловий дім. Заг. площа 120кв. м. - півтора поверховий. В домі є вода, газ, світло. Кімнати готові для проживання. Всіх кімнат 4. Кладовок -3. В окремій літній кухній є руська піч, вода, ванна. Прибудинкові будівлі - гараж- хлів, хлів для тварин, птиці, глибокий льох, + вода біля будинку. Дім і всі будівлі цегляні. Загальна площа участку, з садом і огородом -13 соток. В саду є кілька видів яблунь, слив, груша, горіх, багато кущів смородини чорної, малина голандська- родить до пізньої осені, суниця, виноград. Подвір'я асфальтоване до самої проїзджої дороги. Цііна договірна., можлива домовленість з виплатою частками. Галина
ответить (0)

Волинська обл., м. Горохів

Корупція в дитячому садку «Сонечко»

Щоб віддати свою дитину в дитячий садок «Сонечко», мені довелося заплатити завідуючій Гузар Оксані Василівні $50. Просто так мою заяву вона відмовлялася приймати, пояснюючи це тим, що немає місць. Вже пізніше я дізналася, що місць було достатньо і багато батьків також платили за те, щоб їх дітей прийняли в цей дитячий садок. А саме цікаво те, що всім про цю корупцію відомо.

Особисто мені стає моторошно від того, що в нашій державі навіть для того щоб дитина пішла в дитячий садок в такому маленькому містечку як Горохів необхідно дати хабар. А що робити тим в кого немає лишніх $50? В нашому місті для багатьох заробітна плата 1200 грн – це щастя! 50$ віддати взятку знахабнілій завідуючій дитячого садка – це вже занадто і переходить всі рамки.

І справа не втому що мене «душать» ті $50 котрі мені довелося віддати Оксані Василівні, - справа в тому, що про це хабарництво в дит. садку «Сонечко» всім відомо (в т.ч. міліції) і ніхто з цим навіть не пробує боротися. Що нас чекає завтра, коли вже сьогодні навіть в дитячі садки приймаються дітей за хабарі?

Дуже надіюся що моє повідомлення прочитають представники правоохоронних органів м. Горохова та області та втрутяться в цю ситуацію. В іншому разі буду вимушена направити офіційні заяви у всі обласні інстанції, а також міністерства. Комусь треба з цим покінчити.

ответить (2)
Нікому до цього ніякого діла немає.
ответить (1)
то точно
ответить (0)