(02.08.1964) Майстер спорту міжнародного класу з лижних гонок.

Біографія

28 листопада 2011 18:02 | Краснопілля, Сумська область

Навчався у Краснопільській середній школі № 2.

У 18 років він став героєм юніорського чемпіонату світу з лижних перегонів, що відбувся у фінському місті Куопіо, будучи студентом факультету фізичного виховання Сумського педагогічного інституту, майстром спорту. Він завоював золоту медаль на 15-кілометровій дистанції й став чемпіоном в естафеті 3х10 км. Земляки із квітами урочисто зустрічали героя на залізничному вокзалі в Сумах. Він тричі ставав чемпіоном світу з лижних перегонів серед молоді та один раз - бронзовим призером. В естафетній команді виступав з такими знаменитими лижниками, як Володимир Смирнов і Олексій Прокуроров. Був вісім років членом збірної команди Радянського Союзу.

У 24 роки залишив великий спорт, працював викладачем у Сумському педінституті. Через шість років перерви на чемпіонаті України в Сумах Олександр посів третє місце. Його запросили в збірну країни, де він знову став першим номером і виступав ще не один рік.

Майстер спорту міжнародного класу з лижних гонок. Дворазовий переможець чемпіонатів світу серед юніорів. Срібний та бронзовий призер зимової спартакіади народів СРСР. Багаторазовий чемпіон України. Володар Кубка України. Переможець багатьох престижних міжнародних змагань. Учасник зимових Олімпійських ігор у Нагано (Японія) 1998 рік.
Автор: Larisa
28.11.2011 18:02