Національний музей-садиба М. І. Пирогова

17 квітня 2016 11:17 | Вінниця, Вінницька область
Пирогов Микола ІвановичПирогов Микола Іванович - хірург та анатом, природознавець та педагог, член-кореспондент Санкт-Петербурзької академії наук; засновник оперативної хірургії та топографічної анатомії, військово-польової хірургії

Національний музей-садиба М. І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

Метою діяльності Національного музею-садиби М. І. Пирогова є збереження особливого культурного середовища, яке було за життя вченого.

Це визначає сенс музею, представленого взаємозв'язаною системою об'єктів культурної спадщини і пам'яток садово-паркового мистецтва, до складу яких входять:

  • будинок, в якому жив М. І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність.
  • музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня.
  • церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого.
  • меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М. І. Пироговим.

Музей відноситься до найважливіших об'єктів культурної спадщини України і займає особливе місце у внутрішньому і міжнародному туризмі.

Експозиція, яка розгорнута у будинку М. І. Пирогова, складається з 12 розділів.

Кожний розділ відображає певний період життя і діяльності вченого – дитинство, юність, навчання у Московському університеті, Дерптский і Петербурзький періоди, участь у війнах на Кавказі і в Криму, франко-прусській і російсько-турецькій, діяльність на посаді попечителя учбових округів, керівництво професорським інститутом за кордоном. Особлива увага приділяється висвітленню Вишенського періоду життя вченого.

Послідовно розкривається лікарська, наукова, педагогічна і громадська діяльність М. І. Пирогова. Особливо підкреслюється його внесок у розвиток вітчизняної і світової науки, показано пріоритет вітчизняної медицини в низці відкриттів і пропозицій вченого. Окремий розділ експозиції присвячений втіленню в життя ідей М. І. Пирогова.

До меморіального комплексу відноситься церква-некрополь, де зберігається доступне для огляду набальзамоване тіло М. І. Пирогова, музей-аптека, в якій розгорнута експозиція, що відтворює приймальну і операційну М. І. Пирогова. Створений інтер’єр сільської аптеки другої половини ХІХ ст., де представлене аптечне начиння та посуд. Фігури для музею-аптеки виготовив київський скульптор С. М. Британ.

Це єдиний в Україні і на теренах СНД музей, який має таку унікальну структуру.

Фондова колекція музею складає більше 17 тисяч одиниць збереження.

У музеї створено і обладнано спеціальну лабораторію, де фахівці Московського НДЦ БМТ (Науково-дослідний центр біомедичних технологій) разом з науковцями ВНМУ і працівниками музею виконують роботи з чергових ребальзамацій тіла М. І. Пирогова.

Джерело: http://www.pirogov.com.ua/

Національний музей-садиба М. І. Пирогова на карті

Зберегти мапу як зображення
17.04.2016 11:17
Музеї міста Вінниця
Музеї найближчих населених пунктів
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