Активність
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Арцизькі платники ознайомились з електронним адмініструванням ПДВ Про систему електронного адм...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Більше 160 млн. грн. направили платники Арцизького і Тарутинського районів до Зведенного бюджету за ...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Право на звернення – основне право людини Відповідно до Закону України «Про звернення громадян»...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«16 грудня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування Платники ...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Коли здійснюється взяття проб посадовими особами органу ДФС Відповідно до п. 1 ст. 356 Митного...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Якщо відмовили надати податкову накладну, то до декларації з ПДВ необхідно додати скаргу У разі...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Відповідальність за продаж немаркованих алкогольних та тютюнових виробів Згідно з ст. 226.9 ...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Обов'язкові реквізити в податковій накладній Згідно з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Припинення підприємницької діяльності не звільняє від зобов'язань сплатити податки З 19 листопа...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«В яких випадках суми ПДВ відносяться до податкового кредиту Право на віднесення сум податку до п...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«В яких випадках необхідно обов’язково реєструватись платником ПДВ Особа підлягає обов’язковій реєст...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Застосування митного законодавства у ВЕЗ «Крим» 27 вересня 2014 року набув чинності Закон Україн...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Податкова накладна складається у двох примірниках Податкова накладна складається у двох примір...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Переміщення товарів через митний кордон Перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщен...»
Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеські
Опубліковано 9 років тому
«Звітність по РРО Відповідно до абзацу 1 пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № ...»

Який порядок оподаткування доходу резидентів, які працюють в представництвах або консульствах іноземних держав

Доходи отримані платниками податків - фізичними особами – резидентами, які працюють в представництвах або консульствах іноземних держав слід розглядати як іноземні, сума яких має бути включена до загального річного оподатковуваного доходу такого платника. При цьому платник податку зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію.

Відповідно до п. п. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) нерезиденти – це, зокрема дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав і міжнародних організацій в Україні.

Підпунктом 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Кодексу встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують іноземні доходи.

Відповідно до положень п. п. 163.1.3. п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. При цьому п. п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу встановлено, що якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.

Відповідно до п. 13.5 ст. 13 Кодексу для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримано такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Підпунктом «б» п. 171.2 ст. 171 Кодексу встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з іноземних доходів є платник податку.

відповісти (0)

Як оподатковується дохід фізичної особи при отриманні товару зі знижкою від юридичної особи

Сума знижки включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку виключно у випадку, якщо дана знижка носить індивідуальний (персональний) характер.

Якщо знижка поширюється на будь – якого платника податку та не є індивідуальною, то сума такої знижки не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Нагадуємо, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у п. п 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначений розділом IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

відповісти (0)

Як відобразити в річній декларації про майновий стан та доходи ПДФО при отриманні інвестиційного прибутку лише в декількох місяцях звітного року

Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих від операцій з інвестиційними активами здійснюється у додатку 3 до податкової декларації про майновий стан і доходи.

При цьому, незалежно від кількості місяців, в яких протягом року було отримано інвестиційний прибуток, до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року.

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку встановлений п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

відповісти (0)

Які документи необхідно подати платнику для отримання права на податкову знижку щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки

- кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

- відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

- паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку, достатнього для проведення контролюючим органом податкової перевірки стосовно нарахування такої податкової знижки.

Платники податку зобов’язані на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчислення і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірності відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкової інспекції копії зазначених документів.

Відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 ПКУ.

відповісти (0)

Щодо приймання Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних

Шановні платники!

Починаючи з 1 січня 2015 року, скасована норма Податкового кодексу України, згідно з якою платники податку зобов’язані були подавати до органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних (пункт 201.15 статті 201 розділу V Кодексу).

Тобто, реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу, починаючи із звітності за січень 2015 року, не подається.

Посилання на роз'яснення ДФС: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/ele...

Враховуючи зазначене, доводимо до Вашого відома, що приймання Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних за формами:

J1200808 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (скорочена перероб. пiдпр.) п. 11.21;

J1201508 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;

J1209008 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;

J1209408 Реєстр отриманих та виданих податкових накладних
(до декларацiї з ПДВ (спецiальної), –
Державною фіскальною сужбою України будуть прийматися виключно за звітний період до 01 січня 2015 року.

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

«Пульс» Державної фіскальної служби

Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує про роботу антикорупційного сервісу «Пульс» Державної фіскальної служби. За допомогою цього сервісу можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (70-00-482 )440.

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість

Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.

Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:

у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

у полі «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;

у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати«Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;

у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

Особливості переміщення товарів через межі ВЕЗ «Крим»

На сьогодні переміщення товарів з України до Криму регламентується вимогами Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Цим законом врегульовані питання створення на тимчасово окупованій території України вільної митної зони та, зокрема, господарських відносин між суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території України, та іншими суб’єктами господарювання України.

Пунктом 6.5 Закону для цiлей митного законодавства договори, укладенi мiж суб’єктами господарювання iз мiсцезнаходженням (мiсце проживання) на територiї ВЕЗ «Крим» та iншими суб’єктами господарювання, прирівнено до документів, що використовуються замiсть зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв).

Переміщення товарів до Криму оформлюється в митному відношенні як поміщення товарів у митний режим вільної митної зони.

Митні органи, виконуючи положення вказаної норми закону, приймають як підставу для переміщення товарів на адресу підприємств, розташованих у Криму, договори між підприємствами на материковій частині України та суб’єктами господарювання, розташованими на тимчасово окупованій території.

Водночас, відповідно до підпункту 4 пункту 12.4 вказаного Закону Кабiнет Мiнiстрiв України має право тимчасово обмежувати поставки окремих товарiв (робiт, послуг) та/або пiд окремими (всiма) митними режимами з тимчасово окупованої територiї на iншу територiю України та/або з iншої територiї України на тимчасово окуповану територiю.

Таким чином митні формальності щодо переміщення товарів на територію ВЕЗ «Крим» виконуються митними органами у відповідності до вищезазначеного спеціального закону.

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

Фахівці ДФС зустрілися з представниками Американської торгівельної

палати в Україні

Врегулювання питань «технічної» податкової заборгованості обговорювалось під час зустрічі фахівців Державної фіскальної служби з представниками компаній – членів Американської торгівельної палати в Україні.

Учасники зустрічі розглянули нещодавно ухвалену Постанову Правління НБУ № 160 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Документ передбачає вимогу щодо надання суб`єктом господарювання довідки ДФС про відсутність податкової заборгованості при здійсненні операцій з купівлі та перерахуванні за кордон іноземної валюти.

Варто зауважити, що Державною фіскальною службою вжито необхідних заходів для спрощення процедури отримання такої довідки. Зокрема, для компаній, питання заборгованості по яких знаходиться на стадії врегулювання у фіскальних органах, розроблено форму листа для банківських установ.

За підсумками зустрічі прийнято рішення про звернення до Національного банку України з проханням, щоб листи, видані ДФС, приймалися банками, як довідка про відсутність у вищезазначених компаній податкової заборгованості.

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

Зміни у спрощеній системі оподаткування

Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області ГУ ДФС в Одеській області нагададує, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» зменшено з 6 до 4 кількість груп платників єдиного податку.

Так, до 1 групи включено підприємців, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню. Це платники, у яких обсяг доходу до 300 тис. грн. на рік та відсутні наймані працівники.

Друга група – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Обсяг доходу у таких платників визначено у розмірі до 1,5 млн. грн. та кількість найманих працівників – до 10 осіб.

У третій групі працюватимуть фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу – до 20 млн. грн., при цьому кількість найманих працівників необмежена.

У четвертій групі перебуватимуть сільгоспвиробники, в яких доля сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відс. Кількість найманих працівників для них та обіг коштів необмежені.

Детальніше з новаціями у спрощеній системі оподаткування можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

Функціональні можливості «Електронного кабінету платника податків» розширено

Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що платники податків можуть скористатися електронним сервісом ДФС «Електронний кабінет платника податків». За допомогою зазначеного сервісу платники податків мають можливість надавати податкову звітність до органів ДФС в електронній формі, що економить час та унеможливлює втручання людського фактору у взаємодію між платником податків та державним фіскальним органом.

Також повідомляємо, що функціональні можливості «Електронного кабінету» розширено. Відтепер, за допомогою цього сервісу, платники можуть подавати заяву щодо отримання довідки про відсутність заборгованості та отримувати її в електронному вигляді. Крім цього, можна заздалегідь визначити розмір пені, що буде нарахована після погашення суми боргу.

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

Подати податкову декларацію про майновий стан і доходи можна

через мережу Інтернет

Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує, що громадяни, які згідно діючого податкового законодавства, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік, можуть це зробити через мережу Інтернет. Для цього їм потрібно отримати ключі електронного цифрового підпису, які надаються Акредитованим центром сертифікації ключів Державної фіскальної служби. Клієнти Центру отримують посиленні сертифікати відкритих ключів безкоштовно, у той час як у комерційних центрах ця послуга є платною.

Крім того, за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники можуть звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів держстатистики та Пенсійного фонду.

Прогрмне забезпечення для роботи з електронним цифровим підписом, а також для подання звітності в податкові органи в електронному вигляді, можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС – www.acskidd.gov.ua.

Адреси представництв у м. Одеса та Одеській області для отримання електронних ключів:

- м. Одеса, Французький бульвар, 7, ІІ поверх, каб. 209, тел. 50-46-527(840);

- м. Одеса, вул. Стобова, 17, приміщення ЦОП, тел. 89-43-827 (840);

- м. Ізмаїл, вул. Кишиневська, 3, приміщення ЦОП, тел. 90-82-7(14840);

- м. Білгород-Дністровський, вул. Московська, 18а, приміщення ЦОП,

тел. 20-52-2 (94840);

- м. Котовськ, вул. Калиніна, 126, І-й поверх, каб. 11, тел. 15-51-2 (26840).

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

За два місяці поточного року платники Арцизького та Тарутинського районів сплатили 710,3 тисяч гривень військового збору

Протягом січня-лютого поточного року до державного бюджету Арцизького та Тарутинського районів надійшло 710,3 тисяч гривень військового збору. З цієї суми 437,4 тисяч гривень було сплачено платниками Арцизького району та 272,9 – платниками Тарутинського району.

Нагадаємо, що справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України

Військовий збір було запроваджено з 3 серпня 2014 року за ставкою 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти.

Об’єктом оподаткування збором для резидентів є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

З детальною інформацією щодо адміністрування військового збору можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України.

Прес-служба Арцизької ОДПІ ГУ

ДФС в Одеській області

відповісти (0)

Питання бюджетної децентралізації обговорили під час "круглого столу" в Одесі

Це вже друге засідання, організоване в рамках реалізації інформаційно-комунікаційної кампанії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні за участю експертів Мінрегіону, Мінфіну, ДФС, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства юстиції.

До обговорення питань бюджетної та податкової децентралізації залучились також представники обласних державних адміністрацій, районних, міських, сільських, селищних рад та Головних управлінь ДФС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Учасники засідання обговорили прийняті Верховною Радою у грудні 2014 року зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України у напрямку бюджетної децентралізації.

Так, нове бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади та надає їм бюджетну самостійність, а також розширює джерела наповнення місцевих бюджетів.

За січень-лютий 2015 року Головним управлінням ДФС в Одеській області до бюджетів усіх рівнів зібрано 1 мільярд 300 мільйонів гривень платежів, у тому числі до місцевих бюджетів надійшло 664 мільйони гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2014 року, збір платежів до місцевих бюджетів зріс на 66 мільйонів гривень.

Представник Департаменту оподаткування юридичних осіб ДФС України Вікторія Попова проінформувала про новації в адмініструванні акцизного податку з продажу підакцизних товарів, що з 1 січня 2015 року зараховується до доходів місцевого бюджету, податку на майно, єдиного податку тощо.

Прес-служба ГУ ДФС в Одеській області

відповісти (0)
Коли зупиняється нарахування пені у сфері ЗЕД

Відповідно до ст. 4 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» із змінами та доповненнями порушення резидентами, крім суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених ст. 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

У разі прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, передбачених експортно-імпортними контрактами, строки, передбачені ст. 1 і 2 Закону або встановлені Національним банком України, зупиняються і пеня за їх порушення в цей період не сплачується.

У разі прийняття судом рішення про відмову в позові повністю або частково або припинення (закриття) провадження у справі чи залишення позову без розгляду строки, передбачені Законом або встановлені Національним банком України відповідно, поновлюються і пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи період, на який ці строки було зупинено.

У разі прийняття судом рішення про задоволення позову пеня за порушення строків, передбачених ст. 1 і 2 Закону або встановлених Національним банком України, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.

Контролюючі органи вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену ст. 4 вказаного Закону.
відповісти (0)
У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування фізичні особи зазначають всі місця провадження господарської діяльності

Якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку має декілька місць здійснення господарської діяльності, то відповідно у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування такий платник зазначає всі місця провадження господарської діяльності.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.
відповісти (0)
Особливості сплати єдиного внеску

Особа, яка є підприємцем та одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як фізична особа-підприємець. Тобто, єдиний внесок фізична особа сплачує тільки з доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності. При цьому, така особа не має обов’язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності.

Якщо особа перебуває на обліку платників єдиного внеску в органах ДФС як підприємець, але підприємницьку діяльність не здійснює та доходів від цієї діяльності не отримує, така особа повинна стати на облік як платник єдиного внеску – фізична особа, яка забезпечує себе роботою самостійно – займається незалежною професійною діяльністю, та сплачувати єдиний внесок з доходів, отриманих від незалежної професійної діяльності.

Фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Єдиний внесок фізичні особи сплачують самі за себе шляхом перерахування безготівкових коштів з банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунка, сплачують єдиний внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку у такі терміни:

фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний внесок до 10 лютого року, наступного за звітним;

фізичні особи - підприємці на спрощеній системі оподаткування сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок;

фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року на підставі даних річної податкової декларації.
відповісти (0)
Електронні сервіси ДФС України

Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує платникам податків, що на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено електронні сервіси, завдяки яким можна сформувати, перевірити і надіслати податкову звітність та отримати корисну інформацію.
Сервіс «Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді. Сервіс «Реєстр платників ПДВ» - щоденно оприлюднює інформацію про платників ПДВ. Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес - партнера» - для перевірки надійності ділових партнерів, допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу. Сервіс «Інформаційно – довідковий ресурс» - сервіс, в якому у формі питань – відповідей представлена офіційна позиція ДФС України по всіх напрямах чинного та митного законодавства. Сервіс «Анульована реєстрація платника ПДВ» - надає можливість отримати інформацію про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду. Сервіс «Пульс» - упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань. Сервіс «Декларування on-line» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді. Сервіс «Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.
Також на даному веб –порталі можна скористатись такими сервісами як: «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів» «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації».

відповісти (0)
Обов'язки платників податків
Статтею 16 Податкового кодексу України визначено перелік основних обов’язків платників:
- стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;
- ведення в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;
- подання до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених;
- подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов’язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання;
- подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку);
- подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством;
- виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування, підписувати акти (довідки) про проведення перевірки;
- не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов’язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи;
- повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов’язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації);
- повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця;
- забезпечувати збереження документів, пов’язаних з виконанням податкового обов’язку, протягом строків, установлених ПКУ;
- допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених ПКУ, тощо.

відповісти (0)
Декларацію по ПДВ за вересень необхідно подати до 20 жовтня
Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно податкову декларацію за вересень 2014 року повинні подати до 20 жовтня 2014 року включно. А сплатити податкові зобов’язання, зазначені у поданій податковій декларації, потрібно до 30 жовтня 2014 року включно.
Також, разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за вересень 2014 року. Це стосується і платників ПДВ, які звітують поквартально. Вони теж повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.
відповісти (0)

Цінник на товарах необхідний
Ціна – це грошове відображення вартості товару (послуги) за його кількісну одиницю.
Займаючись торговельною діяльністю, суб'єкт господарювання зобов'язаний надавати споживачеві у доступній формі необхідну, достовірну та своєчасну інформацію про товари, позначати ціни на ярликах (цінниках) або в покажчиках цін товарів, що надходять до продажу.
Крім того, підприємці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України. Також звертаємо увагу, що відповідно до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов'язань, якщо інше не передбачено цим Декретом, іншими актами валютного законодавства України.
відповісти (0)
Електронний кабінет платника
Електронний кабінет платника − це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету, шляхом автентифікації з використанням електронного цифрового підпису та авторизації такого платника.
Користувачами Електронного кабінету платника є платники податків юридичні особи та самозайняті особи (фізичні особи − підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність).
За допомогою зазначеного сервісу у платника податків є можливість працювати з органами фіскальної служби дистанційно у режимі реального часу, а саме:
- подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису і переглядати подану та/або сформовану податкову звітність;
- отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
- отримувати інформацію щодо особистих реєстраційних даних (податковий номер платника податків, назва платника податків, основний вид діяльності; ПІБ бухгалтера та директора тощо);
- подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами фіскальної служби;
- вести в електронному вигляді Книги обліку доходів та витрат;
- переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема про заборгованість зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Для роботи в Електронному кабінеті платника необхідно здійснити наступні кроки:
– отримати електронні цифрові підписи, які видаються Акредитованими центрами сертифікації ключів;
− підключитись до мережі Інтернет та зайти до Електронного кабінету платника за адресою http://kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням «Електронний кабінет платника податків» на веб-сайті Державної фіскальної служби України.
− авторизуватись в Електронному кабінеті за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.
відповісти (0)
Надходження до Зведеного бюджету України збільшуються

Про це повідомив заступник начальника - начальник Тарутинського відділення Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області Олексій Судак під час зустрічі з представниками засобів масової інформації.
Керівник довів до присутніх, що за 9 місяців 2014 року фахівцями інспекції забезпечено надходження до Зведеного бюджету України у сумі 33,3 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого 2013 року, надходження зросли на 4,3 млн. грн.
Платники Тарутинського району поповнили Державний бюджет за звітний період поточного року на 4,3 млн. грн. У минулому 2013 році цей показник складав 3,2 млн. грн. Левову частку надходжень становить ПДВ, з початку року надійшло майже 2,2 млн. грн. цього податку. Також бюджет отримав 737 тис. грн. податку на прибуток.
Місцеві бюджети Тарутинського району за 9 місяців 2014 року отримали 29 млн. грн. податків і зборів. Питома вага надходжень до Місцевої скарбниці припадає на податок на доходи фізичних осіб – 17,4 млн. грн. Власники земельних ділянок сплатили до бюджету району 8,7 млн. грн. податку. Від платників, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, надійшло 1,9 млн. грн. єдиного податку.
Єдиного соціального внеску платниками Тарутинського району за 9 місяців 2014 року сплачено 39,7 млн. грн.
Олексій Судак нагадав, що з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України яким, зокрема, встановлено військовий збір. За цей період платниками району сплачено до бюджету 246 тис. грн. військового збору.
відповісти (0)
Яка благодійна допомога не оподатковується
Допомога, яка надається платнику податку його роботодавцем або благодійними організаціями для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів не оподатковується при наявності відповідних підтверджуючих документів.
Така норма регламентована Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», який прийнято Верховною Радою України 2 вересня та який набув чинності з 26 вересня 2014 року.
Відповідно до закону, сума благодійної допомоги, виплаченої благодійниками та фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Право на отримання зазначеної неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій та масових акцій громадського протесту, члени їх сімей, фізичні особи, які мешкали на території проведення антитерористичної операції або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.
До оподатковуваного доходу також не включається допомога на будь-яку суму, що надається учасникам бойових дій та членам їх сімей, для закупівлі або безпосередньо у вигляді спеціальних засобів індивідуального характеру, технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни та інших товарів, які належать до визначеного Кабінетом Міністрів України переліку, а також для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення тощо.
Крім того, відповідно до закону, вищевказані категорії платників мають право на отримання без оподаткування благодійної допомоги у сумі, що сукупно протягом звітного року не перевищує одну тисячу розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2014 році – 1 218 000 грн.), для відновлення втраченого майна та на інші потреби відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
відповісти (0)
Особливості справляння податків на території вільної економічної зони «Крим»
У зв’язку із набранням чинності Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636 – VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон № 1636), виконання норм статті 39 (трансфертне ціноутворення) Податкового кодексу України має відбуватися з урахуванням норм цього Закону.
Тобто, згідно пунктів 5.2 та 5.3 статті 5 Закону № 1636, які набрали чинності з 27.09.2014, взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно із статтею 39 Податкового кодексу України, а юридичні особи (відокремлені підрозділи) та фізичні особи, які мають податкову адресу (місцезнаходження/місце проживання) на території ВЕЗ «Крим», для цілей оподаткування прирівнено до нерезидентів.
Водночас, повідомляємо, що пунктом 12.3 ст.12 Закону № 1636 встановлено, що особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території АР Крим або
м. Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від виконання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» під час здійснення їхньої підприємницької діяльності на тимчасово окупованій території України.
відповісти (0)
Про оподаткування основних засобів юридичних осіб, які переносять місце своєї діяльності з тимчасово окупованої території
Будь-якій юридичній особі - резиденту України, яка змінює (змінила) своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України надається звільнення від будь-якого оподаткування (у тому числі згідно із статтею 271 Митного кодексу України) основних засобів і малоцінних та швидкозношуваних предметів, що належать юридичним особам, які переносять місце своєї діяльності з тимчасово окупованої території на іншу територію України, та вивозяться для подальшого використання у господарській діяльності, за умови, що ці основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 1 січня 2014 року у вільному обігу на території України.
Такі основні засоби можуть бути відчуженими до їх введення в експлуатацію за новим місцем розташування на іншій території України чи протягом 12 місяців після такого введення в експлуатацію за умови сплати податків, зборів згідно із статтею 30 Податкового кодексу України.
відповісти (0)
Коли можнареєструвати накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних
Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників, що внесення відомостей, що містяться у податковій накладній або розрахунку коригування, до Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній фіскальній службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.
Враховуючи викладене, подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години.
відповісти (0)
Чи стягується військовий збір з доходів, отриманих від надання нерухомого та рухомого майна в аренду
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Цивільно-правові відносини врегульовано Цивільним кодексом України, згідно ст.626 якого договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.
Статтею 759 ЦКУ визначено правові відносини про найм (оренду). Так, згідно цієї статті за договором найму (оренди), наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Разом з тим, нормами ЦКУ передбачено укладання інших цивільно-правових договорів, зокрема, договору підряду (ст. 837 ЦКУ) та договору про надання послуг (ст. 901 ЦКУ), відповідно до умов яких одна сторона (підрядник/виконавець) зобов’язується виконати роботу/надати послугу, а інша сторона (замовник) оплатити виконання зазначеної роботи/послуги, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами прийому – передачі).
Оскільки під об’єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв’язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно-правових договорів, сума доходу нарахованого (отриманого, виплаченого) у вигляді орендної плати, що виплачується суб’єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором.
відповісти (0)
Реєстрація податкових накладних
Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників, що реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється платником ПДВ не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Якщо п’ятнадцятий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний день, то терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, не переносяться.
відповісти (0)
Чи утримується військовий збір з суми вихідної допомоги
Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
Форми і системи оплати праці, розцінки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами (ст. 97 КЗпП).
Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (абз. 1 ст. 21 КЗпП).
Загальні підстави, випадки та порядок припинення трудового договору встановлено ст. 36-45 КЗпП. При припиненні трудового договору працівнику виплачується вихідна допомога.
Вихідна допомога – це грошова виплата працівнику, звільненому з роботи не з його вини та яка виплачується роботодавцем з підстав та у розмірах, встановлених ст. 44 КЗпП.
Згідно п. 1 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 сума вихідної допомоги, що виплачується при звільненні працівника обчислюється із середньомісячної заробітної плати.
Крім того, особливості визначення складу витрат платника податку на прибуток підприємств на оплату праці встановлені ст. 142 ПКУ, зокрема, п.142.2 якої встановлено, що до складу витрат платника податку включаються обов'язкові виплати, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством.
Таким чином, сума вихідної допомоги, яка є обов'язковою виплатою працівнику підприємства у зв'язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.
відповісти (0)
Припинення підприємницької діяльності
Відповідно до Закону України від 13 травня 2014 року № 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом», який набрав чинності 08.07.2014, відбулися зміни у порядку припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців в контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
За результатами опрацювання відомостей державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та аналізу карток особових рахунків платників податків до Реєстру самозайнятих осіб вноситься інформація про дату та номер запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та встановлюється обліковий стан «припинено, але не знято з обліку (КОР пусті або не закриті)».
Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з обліку в контролюючому органі у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи.
Останнім звітним періодом для платників, що перебували на загальній системі оподаткування та на спрощеній системі оподаткування (1 та 2 груп), буде рахуватись базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному року.
Для платників, що перебували на спрощеній системі оподаткування (3 та 5 груп) буде рахуватись базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, в якому було прийнято рішення про припинення.
При цьому, державна реєстрація припинення підприємницької діяльності або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не знімає строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.
Отже, фізичні особи, щодо яких починаючи з 08.07.2014 до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкові декларації у строки, визначені ст.49 ПКУ, в залежності від обраної ними системи оподаткування в період підприємницької діяльності.
відповісти (0)
Час для митного оформлення товарів і транспортних засобів комерційного призначення
Митне оформлення здійснюється протягом чотирьох робочих годин з моменту пред’явлення органу фіскальної служби товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що підлягають митному оформленню (якщо згідно з МКУ товари, транспортні засоби комерційного призначення підлягають пред’явленню), подання митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та всіх необхідних документів і відомостей.
При цьому, зазначений строк може бути перевищений на час виконання відповідних формальностей виключно у разі:
1) виконання митних формальностей поза місцем розташування органу доходів і зборів (відповідно до ч. 8 ст. 247 Митного кодексу України – далі МКУ);
2) підтвердженого письмово бажання декларанта або уповноваженої ним особи подати додаткові документи чи відомості про зовнішньоекономічну операцію або характеристики товару;
3) проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів, якщо товари не випускаються (відповідно до ч. 21 ст. 356 МКУ);
4) виявлення порушень митних правил, якщо товари не випускаються (відповідно до ч. 5 ст. 255 МКУ);
5) зупинення митного оформлення відповідно до Закону України від 02.12.2010 № 2735 – VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»;
6) подання додаткових документів (відповідно до ч. 3 ст. 53 МКУ).
Порядок митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення регламентується розділом VIII Митного кодексу України.
відповісти (0)
Заповнюємо правильно платіжні документи

При сплаті платежів до бюджету поле "Призначення платежу" розрахункового документа заповнюється з урахуванням вимог Наказу Міндоходів України від 22.10. 13 № 609 "Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів "
Як зазначено в Алгоритмі заповнення поля "Призначення платежу", в полі № 2 мають вказуватись коди видів сплати, зокрема код 101 - для сплати сум податків і зборів та єдиного внеску, код 125 - для авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів.
В полі № 3 вказується:
а) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);
б) реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті;
в) реєстраційний (обліковий) номер платника податків (завжди має 9 цифр);
у разі здійснення платником податків – юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата
В полі № 4 вказуємо інформацію про призначення платежу в довільній формі, наприклад «ПДВ за вересень 2014 року».
Також звертаємо увагу, що під час сплати платежів до бюджету при заповненні реквізиту "Отримувач" зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім'я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації (п. 15 додатка 8 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21 січня 2004 року N 22).
Зазначений порядок розповсюджується і на платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому у разі оформлення платіжних доручень щодо сплати ЄВ код бюджетної класифікації в полі "Отримувач" не вказується.
Перелік реквізитів рахунків по коду класифікації доходів бюджету, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов'язкові платежі) розміщені на субсайті територіальних органів ДФС в Одеській області в розділі «Бюджетні рахунки» http://od.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ .
відповісти (0)
Сплата збору за першу реєстрацію транспортного засобу юридичною особою
Юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному контролюючому органу за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України.
До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.
Таким чином, юридичною особою збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.
Якщо місце знаходження юридичної особи та місце реєстрації транспортного засобу не співпадають, то збір за першу реєстрацію транспортного засобу за місцем знаходження юридичної особи не сплачується, оскільки він сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.
відповісти (0)
Кошти для лікування працівника, перераховані на рахунок закладу охорони здоров’я, не оподатковується військовим збором
У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру. Тобто, така сума коштів військовим збором не оподатковується.
Об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
відповісти (0)