Активність
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Який порядок оподаткування доходу резидентів, які працюють в представництвах або консульствах інозем...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Як оподатковується дохід фізичної особи при отриманні товару зі знижкою від юридичної особи Сума з...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Як відобразити в річній декларації про майновий стан та доходи ПДФО при отриманні інвестиційного при...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Які документи необхідно подати платнику для отримання права на податкову знижку щодо частини суми пр...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Щодо приймання Реєстрів виданих та отриманих податкових накладних Шановні платники! Починаючи з 1 с...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
««Пульс» Державної фіскальної служби Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області нагадує ...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування кош...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Особливості переміщення товарів через межі ВЕЗ «Крим» На сьогодні переміщення товарів ...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Фахівці ДФС зустрілися з представниками Американської торгівельної палати в Україні Врегулювання пи...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Зміни у спрощеній системі оподаткування Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області ГУ ДФС в Одеській о...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Функціональні можливості «Електронного кабінету платника податків» розширено Арцизька ...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Подати податкову декларацію про майновий стан і доходи можна через мережу Інтернет Арцизька ОДПІ...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«За два місяці поточного року платники Арцизького та Тарутинського районів сплатили 710,3 тисяч гриве...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Питання бюджетної децентралізації обговорили під час "круглого столу" в Одесі Це вже друге засід...»
Тарутинське відділення Арцизьк
Опубліковано 9 років тому
«Коли зупиняється нарахування пені у сфері ЗЕД Відповідно до ст. 4 Закону України від 23 вересн...»
Арцизькі платники ознайомились з електронним адмініструванням ПДВ

Про систему електронного адміністрування податку на додану вартість платникам податків Арцизької ОДПІ розповіли представники Територіального відділення Всеукраїнського ГО «АППУ» в Одеській області.
Відкрив семінар Голова Комісії з реорганізації Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області Костянтин Желєзняков. Він розповів про досягнення інспекції за січень - листопад 2014 року, ознайомив з Концепцією реформування податкової системи.
Також Костянтин Желєзняков розповів про запровадження електронного адміністрування ПДВ та наголосив, що наслідком стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактора, зменшення рівня корупції та обсягу тіньової економіки, підвищення рівня надходжень ПДВ до бюджету.
Консультант «АППУ» Маргарита Медзеновська довела до присутніх новації в адмініструванні податку на додану вартість. Зупинилась на питаннях нарахування і сплати податку та інших актуальних питаннях по ПДВ.
Представники «АППУ» також ознайомили платників з особливостями нарахування та сплати військового збору, розповіли про зміни в оподаткуванні благодійної допомоги фізичним особам та іншими питаннями оподаткування.
Слухачі семінару отримали друковану продукцію з прикладами розрахунку суми, яка підлягає перерахуванню на електронний рахунок та податку, який підлягає сплаті до бюджету.
По закінченню семінару доповідачі відповіли на питання слухчів.

відповісти (0)
Більше 160 млн. грн. направили платники Арцизького і Тарутинського районів до Зведенного бюджету за 11 місяців 2014 року

Про це довідались представники засобів масової інформації на брифінгу, який провів Голова Комісії з реорганізації Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області Костянтин Желєзняков. Він також зауважив, що це на 49 млн. грн. більше ніж за 11 місяців 2013 року.
Державний бюджет за січень – листопад поточного року отримав більше 86 млн. грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого 2013 року, надходження збільшились на 45 млн. грн. Більше 90 відсотків надходжень до Державної скарбниці складає ПДВ, а це майже 79 млн. грн., у минулому році надійшло цього податку майже 36 млн. грн. Прибуткові підприємства сплатили до бюджету 3,3 млн. грн. податку на прибуток.
Місцеві бюджети Арцизького і Тарутинського бюджету за 11 місяців 2014 року поповнились на 74,5 млн. грн. що на 4 млн. грн. більше показника відповідного періоду 2013 року. Левову частку надходжень до Місцевих бюджетів становить податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року зібрано 49,3 млн. грн. Спрощенці сплатили 7,2 млн. грн., від власників та орендарів земельних ділянок надійшло 15,5 млн. грн. плати за землю.
Наприкінці брифінгу Костянтин Желєзняков довів до присутніх, що 1,4 млн. грн. військового збору направили платники Арцизької ОДПІ на підвищення обороноздатності країни.
відповісти (0)
Право на звернення – основне право людини
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення.
Звертаємо увагу, що звернення повинно містити:
- прізвище, ім'я, по батькові;
- адресу громадянина;
- контактний телефон;
- суть порушеного питання (зауваження, пропозиції, заяви, скарги, прохання або вимоги);
- підпис заявника (заявників) із зазначенням дати;
- надруковано або написано від руки розбірливо й чітко.
Звернення розглядаються та вирішуються в місячний термін від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вчення, – не пізніше 15 днів від дня їх отримання. В цілому термін розгляду звернень не може перевищувати 45 днів. Під час підготовки відповіді на звернення громадян слід дотримуватись норм ще й інших законодавчих актів: Законів «Про інформацію», «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих рад».
Для кожного виду звернень установлено особливий порядок розгляду й форми реагування. Відповідь за результатами розгляду звернень в обов’язковому порядку дає той орган, який отримав звернення та до компетенції якого входить вирішення порушених питань, такий орган повинен:
– об’єктивно та своєчасно розглянути звернення;
– перевірити викладені факти;
– прийняти рішення згідно чинного законодавства та повідомити громадян про наслідки розгляду.
Звертаємо увагу, що звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями. Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором є анонімним і розгляду не підлягає.
відповісти (0)
16 грудня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування
Платники інших податків і зборів, які планують з І кварталу 2015 року перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, останнім днем подання заяви таким платником є 16 грудня 2014 року.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку.

відповісти (0)
Коли здійснюється взяття проб посадовими особами органу ДФС
Відповідно до п. 1 ст. 356 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями взяття проб (зразків) товарів здійснюється посадовими особами органу ДФС в рамках процедур митного контролю та митного оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для:
1) класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД;
2) перевірки задекларованої митної вартості товарів;
3) встановлення країни походження товарів;
4) встановлення належності товарів до наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, сильнодіючих чи отруйних речовин;
5) встановлення належності товарів до предметів, що мають художню, історичну чи археологічну цінність;
6) встановлення належності товарів до таких, що виготовлені з використанням об’єктів права інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону.
Взяття проб (зразків) товарів проводиться уповноваженими посадовими особами органу ДФС на підставі вмотивованого письмового рішення керівника цього органу ДФС або особи, яка виконує його обов’язки. З дозволу органу ДФС можуть також братися проби (зразки) товарів, що зберігаються на митному складі, складі тимчасового зберігання.
При вивезенні товарів з митної території України взяття проб (зразків) товарів може здійснюватися тільки в органі ДФС відправлення. При цьому проби (зразки) можуть братися до завантаження товарів у транспортний засіб, за умови забезпечення надійної ідентифікації всіх товарів, призначених для завантаження. Взяття проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем, посадовими особами інших державних органів, а також декларантами або уповноваженими ними особами здійснюється спільно з посадовими особами відповідного органу ДФС.
Декларанти або уповноважені ними особи мають право бути присутніми під час взяття проб (зразків) товарів посадовими особами органу ДФС та інших державних органів.
Органи ДФС повинні бути ознайомлені з результатами проведених досліджень (аналізів, експертиз) проб (зразків) товарів, взятих іншими державними органами, декларантами або уповноваженими ними особами, не пізніше наступного робочого дня після їх отримання зазначеними органами та особами, а також отримати примірники результатів таких досліджень (аналізів, експертиз).
Декларанти або уповноважені ними особи сприяють посадовим особам органів ДФС під час взяття проб (зразків) товарів і здійснюють вантажні та інші необхідні операції.
Органи ДФС не відшкодовують витрат, здійснених декларантом або уповноваженою ним особою внаслідок взяття проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем. Витрати на проведення дослідження (аналізу, експертизи) проб (зразків) товарів, здійснені органами ДФС, не відшкодовуються декларантом або уповноваженою ним особою, крім випадків, коли таке дослідження (аналіз, експертиза) проводиться з ініціативи зазначених осіб.
За бажанням декларанта або уповноваженої ним особи, за умови забезпечення сплати митних платежів відповідно до обраного митного режиму, товари, проби (зразки) яких взяті для проведення дослідження (аналізу, експертизи), випускаються органом ДФС до одержання результатів відповідних досліджень (аналізів, експертиз), якщо вони не підпадають під дію встановлених законодавством України заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України.
З метою встановлення характеристик товару, необхідних для його митного оформлення, органи ДФС можуть письмово, у тому числі з використанням засобів інформаційних технологій, затребувати з підприємств-виробників, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та громадян наявну у них техніко-технологічну документацію про склад, фізико-хімічні властивості товарів, інформацію про основні технологічні стадії їх виробництва та призначення.
відповісти (0)
Якщо відмовили надати податкову накладну, то до декларації з ПДВ необхідно додати скаргу
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.
Також, до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів.
відповісти (0)
Відповідальність за продаж немаркованих алкогольних та тютюнових виробів
Згідно з ст. 226.9 Податкового кодексу України немаркованими вважаються:
- алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;
- алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 зі змінами, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;
- алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.
Відповідальність за недодержання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи відповідно до ст. 228.9 Податкового кодексу України.
У разі, зокрема, виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

відповісти (0)
Обов'язкові реквізити в податковій накладній
Згідно з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
- у паперовому вигляді;
- в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата виписування податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
відповісти (0)
Припинення підприємницької діяльності не звільняє від зобов'язань сплатити податки
З 19 листопада 2014 року, набрали чинності зміни до Порядку обліку платників податків і зборів.
В Порядку зазначено, що державна реєстрація припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання.
Особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу фізичної особи - підприємця або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, є така фізична особа.
Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.
Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.
відповісти (0)
В яких випадках суми ПДВ відносяться до податкового кредиту
Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
відповісти (0)
В яких випадках необхідно обов’язково реєструватись платником ПДВ
Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі:
- якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн., крім особи, яка є платником єдиного податку;
- проведення нею операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 300 тис. грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн.
відповісти (0)
Застосування митного законодавства у ВЕЗ «Крим»
27 вересня 2014 року набув чинності Закон України вiд 12.08.2014 N 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».
Функціонування вільної економічної зони «Крим» здiйснюється з урахуванням особливостей, визначених роздiлом II "Перехiднi положення" зазначеного Закону.
У межах ВЕЗ «Крим» діє особливий режим оподаткування (звільнення від сплати майже всіх податків і зборів) та особливий порядок розрахунків (дозволено проводити мультивалютні операції), а також у її межах встановлено особливий порядок здійснення митного контролю при ввезенні/вивезенні. товарів за/в межі ВЕЗ «Крим».
Митне оформлення українських товарів, які переміщуються з iншої територiї України на територiю ВЕЗ "Крим" для помiщення їх у митний режим вiльної митної зони, здiйснюється у вiдповiдних пiдроздiлах митного оформлення Херсонської та Запорiзької митниць.
Особливості здійснення митних формальностей при перемiщеннi товарiв та транспортних засобiв комерцiйного призначення через межi вiльної економiчної зони "Крим" визначено листом Державної фіскальної служби України від 26.09.2014 № 5626/7/99-99-24-01-06-17.
відповісти (0)
Податкова накладна складається у двох примірниках
Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.
Відповідна норма визначена п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.
відповісти (0)
Переміщення товарів через митний кордон
Перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 436 (зі змінами), а саме:
1) перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;
2) перелік товарів, зовнішньоекономічні операції з якими підлягають ліцензуванню;
3) перелік лісоматеріалів та пиломатеріалів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;
4) перелік товарів, які є об'єктами застосування заходів нагляду або регіонального нагляду за імпортом в Україну;
5) перелік культурних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;
6) перелік дослідних сортів рослин, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;
7) перелік товарів, які підлягають обов'язковій сертифікації під час переміщення через митний кордон України;
8) перелік продуктів лову та харчової продукції з них українського походження, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;
9) перелік товарів військового призначення та подвійного використання, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;
10) перелік валютних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;
11) перелік товарів, на які встановлено обмеження під час проведення зовнішньоекономічних операцій з реекспорту;
12) перелік товарів, які під час переміщення через митний кордон України підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів.
Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами ДФС на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам ДФС передбачено законами України.
Обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню затверджені постановою Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» відповідно до з яким фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.
відповісти (0)
Звітність по РРО
Відповідно до абзацу 1 пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями «Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку».
Тобто, суб’єкти господарювання, які у своїй діяльності використовують РРО та повинні подавати до органів ДФС по дротових та бездротових каналах зв’язку звітність про використання РРО, не подають звіт про використання РРО (КОРО) за формою 3ВР-1.
відповісти (0)
Термін розгляду документів – до 5 робочих днів
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.
відповісти (0)
З 1 грудня 2014 року платники ПДВ почнуть заповнювати податкову накладну за новою формою
Нова редакція форми податкової накладної та розрахунку коригування містить нові рядки, в яких відображатимуться обсяги постачання товарів за ставкою 7%. Також внесені зміни в заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер покупця» у деяких випадках при складанні податкових накладних.
Тепер при експорті, при виписуванні підсумкової податкової накладної, податкової накладної, складеної у разі використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг, за якими суми ПДВ попередньо були включені до податкового кредиту, не в господарській діяльності, податкової накладної, складеної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною (у разі здійснення контрольованих операцій), вказується умовний індивідуальний податковий номер покупця.
У випадках, коли не визначено порядок заповнення окремих рядків заголовної частини податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, такі рядки не заповнюються (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).
Нову редакцію форми податкової накладної, додатку до неї та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників. затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. № 957.
відповісти (0)
Більше 1 млн. грн. направили платники Арцизької ОДПІ на підвищення
обороноздатності країни

Про це повідомив перший заступник Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області Костянтин Желєзняков.
Військовий збір платники сплачують з 03 серпня 2014 року. За цей період платниками Арцизького і Тарутинського районів сплачено до бюджету 1012 тис. грн. військового збору. Тільки за жовтень 2014 року Арцизькою ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області забезпечено надходження цього збору у сумі 431 тис. грн. Надходження військового збору мають тенденцію збільшення, що свідчить про свідомість платників, які таким чином допомагають військовослужбовцям в обороні нашої країни.
Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
відповісти (0)
Пенсіонер, працюючій на підприємстві не звільняється від ЄСВ
Згідно п. 2 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування.
На підставі п.1 частина 2 ст.6 вищевказаного Закону, платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати ЄВ
відповісти (0)
Порядок заповнення уточнюючого розрахунку за ф. 1-ДФ
Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49.
Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.
Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати ”1” - на виключення рядка.
Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати ”0” - на введення рядка.
Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно вилучити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому – «0» - рядок на введення.
відповісти (0)
Реєстри податкових накладних необхідно заповнювати за новою формою з 1 грудня 2014 року
Нова форма реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядок його ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 року № 958, який набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
Опублікуваний цей наказ 7 листопада 2014 року у виданні «Офіційний вісник України».
Реєстр виданих та отриманих податкових накладних ведеться платниками ПДВ в електронному вигляді у затвердженому форматі та за власним бажанням платника у паперовому вигляді.
У Реєстрі окремо обліковуються операції:
- з постачання товарів/послуг, які оподатковуються податком на додану вартість за основною ставкою, ставкою 7 % чи нульовою ставкою, звільнених від оподаткування та тих, що не є об'єктом оподаткування, послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено за межами митної території України;
- з придбання товарів/послуг з метою використання у господарській діяльності платника для здійснення операцій, які оподатковуються податком на додану вартість за основною ставкою, ставкою 7 % чи нульовою ставкою, звільнених від оподаткування та тих, що не є об'єктом оподаткування, а також тих, які не призначаються для використання у господарській діяльності цього платника податку.
Також уточнено, що підписувати реєстр має право керівник (уповноважена особа) або фізична особа (законний представник) та головний бухгалтер (особа, відповідальна за ведення бухгалтерського обліку).
відповісти (0)
Затверджена нова форма декларації з ПДВ
Платники податку на додану вартість за грудень 2014 року будуть подавати звітність з ПДВ за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 року № 966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2014 р. за № 1267/26044, та опубліковано 4 листопада 2014 року в «Офіційному віснику України»)
У новій формі декларації додано рядки, в яких вказуються обсяги постачання та придбання товарів за ставкою 7%, та відображено коригування податкових зобов'язань або податкового кредиту згідно із статтею 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України.
Зокрема, Порядком визначено, що при від'ємному значенні суми податку на додану вартість, розрахованої інвестором (оператором) за угодою про розподіл продукції, така сума підлягає відшкодуванню інвестору (оператору), в порядку та строки, передбачені угодою про розподіл продукції, затвердженою Кабінетом Міністрів України. При цьому інвестор (оператор) має право на автоматичне бюджетне відшкодування такої суми в повному обсязі.
Платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді при заповненні додатка 8 «Заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних)», подають скановані копії документів, передбачених пунктом 201.10 статті 201 розділу V Кодексу (копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг).
У разі, якщо платником податку відповідно до пункту 200.6 статті 200 Кодексу приймається рішення про отримання на рахунок у банку бюджетного відшкодування сум податку, задекларованих у рядку 23.2 «у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів» декларацій попередніх звітних (податкових) періодів, то таке рішення приймається платником податку за умови наявності в картках особових рахунків на момент прийняття такого рішення залишку невикористаної суми податку, що була задекларована до бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань наступних звітних (податкових) періодів. Платником податку за такий відповідний звітний (податковий) період подається уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок. У такому уточнюючому розрахунку сума залишку бюджетного відшкодування (або сума його залишку) зазначається у рядку 23.2 із знаком "-", а у рядку 23.1 - зі знаком "+". До такого уточнюючого розрахунку подаються (Д2) (додаток 2), (Д3) (додаток 3), (Д4) (додаток 4).
відповісти (0)
Як здійснюються поставки товарів з території ВЕЗ «Крим»
Поставка товарів з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України з метою їх вільного обігу здійснюється у митному режимі імпорту із застосуванням норм законодавства України про державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фіто-санітарний, екологічний, радіологічний контроль, інших заходів тарифного і нетарифного регулювання.
Поставка товарів, що мають митний статус українських товарів, з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» прирівнюється до митного режиму експорту, в тому числі для цілей тарифного та нетарифного регулювання.
відповісти (0)
Орендна плата за нерухоме (рухоме) майно військовим збором не оподатковується
Цивільно-правові відносини врегульовано Цивільним кодексом України, відповідно до ст. 626 якого договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.
Правові відносини про оренду визначено главою 58 ЦКУ, згідно ст. 759 якої за договором оренди, наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ст. 762 ЦКУ).
Також, нормами ЦКУ передбачено укладання інших цивільно-правових договорів, зокрема, договір підряду (ст. 837 ЦКУ) та договір про надання послуг (ст. 901 ЦКУ), відповідно до умов яких одна сторона (підрядник/виконавець) зобов’язується виконати роботу/надати послугу, а інша сторона (замовник) оплатити виконання зазначеної роботи/послуги, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами прийому – передачі).
Відповідно до п. п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Оскільки під об’єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв’язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно-правових договорів, сума доходу нарахованого (отриманого, виплаченого) у вигляді орендної плати, що виплачується суб’єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором.
відповісти (0)
Порядок та терміни надання звіту про рух валютних цінностей
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» здійснення операції з відкриття рахунків в іноземних банках вимагає отримання резидентом України індивідуальної ліцензії.
Порядок видачі індивідуальної ліцензії регулюється Положенням про порядок та умови видачі Національним банком України резидентам індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 року № 485.
Зокрема, згідно з п.6.3 гл.6 Положення №485 власник ліцензії не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом (першим звітним місяцем є місяць видачі ліцензії), зобов’язаний подавати управлінню Національного банку України та контролюючому органу, у якому власник ліцензії зареєстрований як платник податків, щомісячний, а фізична особа, яка не є підприємцем, - піврічний звіт про рух валютних цінностей за рахунком (рахунками). Разом із звітом подається розшифровка за проведеними за рахунком (рахунками) операціями з відображенням відповідних статей зарахування і списання (крім фізичної особи, яка не є підприємцем) та копії банківських виписок за рахунком (рахунками).
При цьому, розміщення власником ліцензії валютних цінностей на рахунку та/або проведення через цей рахунок інших операцій без отримання ліцензії, та/або порушення вимог цього Положення тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України та цього Положення.
Зокрема, відповідно постанови Правління Національного банку України від 8 лютого 2000 року №49 «Про затвердження Положення про валютний контроль» несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком звітності про валютні операції тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
відповісти (0)
Оподаткування середнього заробітку працівника, призванного на військову службу
Відповідно до частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. п. «и» п. п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
На даний час відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Крім того, у додатку 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України» до Закону України від 16 січня 2014 № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» зазначені компенсаційні виплати не передбачені.
Таким чином, оскільки відсутній порядок компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент оподатковує суму середнього заробітку, виплачену таким працівникам, на загальних підставах за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).
відповісти (0)
Права та обов'язки платників податків
Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області доводить до відома платників податків їх права та обов’язки, визначені Податковим кодексом України. Статтею 17 Податкового кодексу України визначено перелік основних прав платників:
- безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов'язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю;
- представляти свої інтереси в контролюючих органах самостійно, через податкового агента або уповноваженого представника;
- обирати самостійно, якщо інше не встановлено цим Кодексом, метод ведення обліку доходів і витрат;
- користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому цим Кодексом;
- одержувати відстрочення, розстрочення сплати податків або податковий кредит в порядку і на умовах, встановлених цим Кодексом;
- бути присутнім під час проведення перевірок та надавати пояснення з питань, що виникають під час таких перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим Кодексом;
- оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами податкові консультації;
- вимагати від контролюючих органів проведення перевірки відомостей та фактів, що можуть свідчити на користь платника податків;
- на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов'язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами;
- на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом;
- на повне відшкодування збитків (шкоди), заподіяних незаконними діями (бездіяльністю) контролюючих органів (їх посадових осіб), у встановленому законом порядку;
- за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, вести облік тимчасових та постійних податкових різниць, та використовувати дані такого обліку для складання декларації з податку на прибуток.
Платник податку має також інші права, передбачені законом. Статтею 16 Податкового кодексу України визначено перелік основних обов’язків платників:
- стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;
- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;
- подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання;
- подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку);
- подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством;
- виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки;
- не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи;
- повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації);
- повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця;
- забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом;
- допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
відповісти (0)
Як заповнювати поле «Призначення платежу»
Арцизька ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує платникам податків правила заповнювання поля "Призначення платежу" розрахункового документа при сплаті платежів до бюджету заповнюється з урахуванням вимог Наказу Міндоходів України від 22.10. 13 № 609 "Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів ".
Так, як зазначено в Алгоритмі, при заповненні поля № 2 вказують коди видів сплати, перелік яких наведено у додатку до зазначеного документу .
Зокрема, при перерахуванні грошових зобов‘язань, визначених за результатом проведеної контрольно - перевірочної роботи підрозділам податкового та митного аудиту вказуються наступні коди видів сплати:
- 130 — сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
- 131 — сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
- 134 — сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження);
- 354 — сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної невиїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту;
- 355 — сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної виїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту.
Перелік реквізитів рахунків по коду класифікації доходів бюджету, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов'язкові платежі) розміщені на субсайті територіальних органів ДФС в Одеській області в розділі «Бюджетні рахунки» http://od.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ .
відповісти (0)
Як оподатковується заробітна плата працівників, які проживають на території ВЕЗ «Крим»
Доходи найманих працівників, які мають постійне місце проживання на території ВЕЗ "Крим", як заробітна плата та інші подібні виплати та компенсації, що виплачуються роботодавцем з місцезнаходженням на іншій території України, оподатковуються за загальними правилами за місцезнаходженням такого роботодавця.
На території вільної економічної зони "Крим" не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України, та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Нагадуємо, вільна економічна зона "Крим" запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 № 1636-VII. Тобто, з 26 вересня 2014 року. Строк дії може бути продовжено або скорочено законом України. Закінчення режиму тимчасової окупації не є підставою для припинення дії ВЕЗ "Крим".
відповісти (0)
Порядок електронного адміністрування ПДВ затверджено
Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість».
Рахунки будуть відкриті автоматично й безкоштовно до 25 грудня поточного року в Державній казначейській службі України згідно із поданим до 15 грудня 2014 р. Державною фіскальною службою реєстром таких платників.
У такому реєстрі зазначаються найменування або прізвище, ім’я та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку та дата реєстрації його платником податку.
Казначейство повідомлятиме органи ДФС про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформуватиме платника податку про реквізити його електронного рахунка.
Датою початку здійснення платником податку операцій з використанням електронного рахунка є дата реєстрації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 січня 2015 р., -1 січня 2015 року).
Також платник податку матиме право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на обмежену суму податку, обчисленою за формулою, визначеною п. 9 Порядку.
Якщо ця сума податку є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в Реєстрі, такому платнику необхідно буде перерахувати необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок.
Платник податку зможе отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
відповісти (0)
Деякі питання оподаткування благодійної допомоги
Законом України від 02.09.2014 № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» підрозділ 4 розділу XX «Перехідні положення» доповнено положеннями, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, до інших витрат звичайної діяльності без обмежень, передбачених підпунктом "а" підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 цього Кодексу, включаються суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.
Податковий кодекс України не містить спеціальних вимог щодо підтвердження вищевказаних витрат. Отже, такі витрати визнаватимуться на підставі первинних документів, обов’язковість ведення яких передбачена правилами бухгалтерського обліку.
відповісти (0)
Майже 37,7 млн. грн. надійшло до Зведеного бюджету від платників Тарутинського району за 10 місяців 2014 року

Довів до присутніх представників масової інформації, під час брифінгу, заступник начальника - начальник Тарутинського відділення Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області Олексій Судак.
Керівник інспекції звернув увагу присутніх, що у відповідному періоді 2013 року Зведений бюджет отримав 33,2 млн. грн., тобто у 2014 році надходження збільшились на 4,5 млн. грн.
Державний бюджет за 10 місяців поточного року отримав 5,2 млн. грн., що на 1,5 млн. грн. більше минулорічного показника. У минулому 2013 році цей показник складав 3,2 млн. грн. Більше 90% надходжень до Державного бюджету становить ПДВ, з початку року цього податку надійшло майже 2,8 млн. грн. Податку на прибуток бюджет отримав 0,8 млн. грн.
Тарутинський район за 10 місяців 2014 року поповнив свою скарбницю на 32,5 млн. грн., тут теж спостерігається тенденція збільшення. У минулому році за цей період до Місцевого бюджету надійшло тільки 29,5 млн. грн., тобто на 3 млн. грн. менше. Питома вага надходжень до Місцевої скарбниці припадає на податок на доходи фізичних осіб – 19,7 млн. грн. Власники земельних ділянок сплатили за користування землею 9,5 млн. грн. податку. Від платників, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, надійшло 2,2 млн. грн. єдиного податку.
Єдиного соціального внеску платниками Тарутинського району за 10 місяців 2014 року сплачено 44,7 млн. грн.
Наприкінці брифінгу Олексій Судак зазначив, що незважаючи на нинішні складні умови, платежі надходять до бюджетів своєчасно та у повному обсязі, що свідчить про велику свідомість платників.
відповісти (0)
Більше 107 млн. грн. надійшло до Зведеного бюджету від платників Арцизького району за 10 місяців 2014 року

Довела до присутніх представників масової інформації, під час брифінгу, начальник Арцизької ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області Лілія Фотка.
Керівник інспекції звернула увагу присутніх, що у відповідному періоді 2013 року Зведений бюджет отримав 65 млн. грн., тобто у 2014 році надходження збільшились на 42 млн. грн.
Державний бюджет за 10 місяців поточного року отримав 72,3 млн. грн., що на 41 млн. грн. більше минулорічного показника. У минулому 2013 році цей показник складав 31,3 млн. грн. Більше 90% надходжень до Державного бюджету становить ПДВ, з початку року цього податку надійшло майже 69,2 млн. грн. Податку на прибуток бюджет отримав 1,4 млн. грн.
Арцизький район за 10 місяців 2014 року поповнив свою скарбницю на 34,9 млн. грн., тут теж спостерігається тенденція збільшення. У минулому році за цей період до Місцевого бюджетів надійшло 33,8 млн. грн., тобто на 1,1 млн. грн. менше. Питома вага надходжень до Місцевої скарбниці припадає на податок на доходи фізичних осіб – 24,8 млн. грн. Власники земельних ділянок сплатили за користування землею 4,8 млн. грн. податку. Від платників, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, надійшло 4,2 млн. грн. єдиного податку.
Єдиного соціального внеску платниками Арцизького району за 10 місяців 2014 року сплачено 56,2 млн. грн.
Наприкінці брифінгу Лілія Фотка зазначила, що незважаючи на нинішні складні умови, платежі надходять до бюджетів своєчасно та у повному обсязі, що свідчить про велику свідомість платників.
відповісти (0)
Останній податковий період при припиненні підприємницької діяльності
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.
Нагадуємо, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.
Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
відповісти (0)
Коли анулюється ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями
Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:
- заяви суб’єкта господарювання;
- рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта господарювання;
- несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;
- рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом господарювання марок акцизного збору (стосовно імпортерів);
- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору;
- рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;
- порушення вимог статті 15 прим.3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.
Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.
відповісти (0)