Міська рада:

Адреса: пл. Авіації, 1
Телефон: 2-24-50
Факс: 2-24-50

Новий Калинів

Область: Львівська
Район: Самбірський
Місто: Новий Калинів
Населення: 3584 осіб
Щільність населення: 4480 осіб/кв.км.
Поштовий індекс: 81464
Телефонний код: +380 3236
Координати: 49°33'33″ пн. ш. 23°18'20″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 275 м.
Територія: 0.8 кв. км.
Рік заснування: 1951 р.


Новий Калинів – наймолодше місто України, міський статус йому було надано в 2005 р. Назва пов’язана з калиною – рослиною, одним із символом України. Поселення з такою і схожими назвами трапляються по всій Україні.

Історію Нового Калинова логічно виводити з виникнення німецької землеробської колонії Кайзердорф або по-українські Калинів. Точної дати її заснування нема, однак наприкінці XVIII ст. тут вже існував римо-католицький храм.

Ще польською владою розроблявся проект побудови військового летовища на Самбірщині. Тоді були розпочаті початкові роботи, які перервав вибух Другої  світової війни. До побудови аеропорту повернулися вже в радянський час. На початку 50-х рр. сюди було привезено фінські будиночки, які не потребували тривалої побудови, оскільки швидко складалися. Для вищого офіцерського складу побудували добротний триповерховий будинок, також звели декілька гуртожитків, адміністративні будівлі та споруди військового призначення. Злітні смуги летовища облаштували віддалік міста, ближче до села Калинів.  Від 1960 р. в місті базується Бреславський транспортно-бойовий вертолітний полк. Військові з Нового Калинова брали участь у війні СРСР з Афганістаном та при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. За часів Незалежності пілоти полку брали участь в миротворчих місіях в Конго, Ліберії, Югославії, Сьєра-Леоне та в Іраці.

Сучасний Новий Калинів гарне та впорядковане селище. Тут є супермаркет, декілька магазинів, заклади харчування, Народний дім. В останні десятиліття побудовано школу та храм. Новий Калинів – місто молодих, середній вік жителів 35 років, тут  майже 1000 дітей шкільного віку та декілька сотень дошкільнят. В місті найнижчий показник смертності, за 5 років тут померло лише 8 осіб.

13 жовтня 2015 р. на території меморіального комплексу в Новому Калинові було відкрито пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам та ліквідаторам ЧАЕС. У відкритті взяли участь представники районної та міської влади.