Міська рада:

Адреса: вул. Грушевського, 24
Телефон: 2-61-16
Факс: 2-44-22
Офіційний сайт: www.novyrozdil.lviv.ua
Email: novyrozdil@gmail.com

Новий Розділ

Область: Львівська
Місто: Новий Розділ
Населення: 28471 осіб
Щільність населення: 1294 осіб/кв.км.
Поштовий індекс: 81655
Телефонний код: +380 3261
Координати: 49°28'14″ пн. ш. 24°08'17″ сх. д.
Висота над рівнем моря: 300 м.
Територія: 22 кв. км.
Рік заснування: 1953 р.
День міста: 28 травня


Новий Розділ

Новий Розділ – одне з наймолодших міст України. Лише декілька років тому воно відсвяткувало свій півстолітній ювілей. Назва містечка пов’язана із давнім селищем Розділ (Старий Розділ). Слово «розділ» означає те ж саме, що й «межа». Раніше на місці Роздолу існували поля, що були своєрідним кордоном між селами. До категорії міст обласного значення Новий Розділ віднесено 26 грудня 2002 р.

Своєю появою Новий Розділ завдячує геологам, які тут віднайшли поклади сірки. Це родовище виявилося напрочуд вигідним, сировина в ньому знаходиться близько від поверхні, запаси досить потужні (товщина пластів від 13 до 30 м.). Сірка в середині минулого століття була вкрай необхідна для економіки СРСР, особливо для хімічної і військової галузей.

В 1953 р. на місці Нового Роздолу виникло селище будівельників чергового промислового гіганта Львівщини. Спорудження сірчаного заводу велося швидкими темпами. Московська газета «Відомості» у числі від 5 листопада 1958 р. сповістила про запуск підприємства напередодні. Після відкриття сіркозаводу тут було запущено заводи, що обслуговували масштабне виробництво. Зараз в Новому Роздолі працюють підприємства будівельної, металообробної, машинобудівної, легкої та харчової галузей промисловості.

Для потреб місцевих жителів у Новому Роздолі було побудовано лікарню декілька загальноосвітніх шкіл, дитячих садків, десятки закладів торгівлі і побутового обслуговування населення. Місто, попри стабільний приріст населення, має чимало проблем. Передовсім побічна продукція видобування сірки становить небезпеку для населення навколишніх сіл і містечок, дощами шкідливі речовини вимиваються в Дністер.

Більшість відомих особистостей, пов’язаних з Новим Роздолом – люди нового покоління. Зокрема, тут народилася українська телеведуча, модель Ольга Фреймут. Працює головним чином на «Новому каналі» та телеканалі «1+1». Серед найуспішніших проектів ведучої можна відмітити передачі «Ревізор» (5 сезонів) та «Інспектор Фреймут» (стартувала в 2014 р.).