Городской совет:

Адрес: вул.Кривоноса, 8-а
Телефон: 34-242

Сосновка

Область: Львовская
Город: Сосновка
Население: 11838 чел.
Плотность населения: 5979 чел./кв.км.
Почтовый индекс: 80193
Телефонный код: +380 3249
Координаты: 50°17'33″ с. ш. 24°15'04″ в. д.
Высота над уровнем моря: 197 м.
Територия: 1.98 кв. км.
Год основания: 1955 г.


Сосновка

Соснівка – промислове, гірниче місто (населення 11500 жителів), що підпорядковане Червоноградській міській раді. Розташоване у Львівській області.

Соснівка виникла при будівництві шахт в Галицько-волинському вугільному басейні. Спочатку називалося селищем шахт № 5-9, потім – селищем ім. Кірова. Теперішня назва з 1957. Назва міста напряму пов’язана з місцем розташування. Це знайшло своє відображення і на сучасному гербі Соснівки, на ній поруч з білкою і гірничими молотами зображено соснову шишку. Статус міста Соснівка отримала 13 травня 1968 р.

Робітниче селище тут виникло в 1955 р. у зв’язку з будівництвом шахт. Зводили ці промислові об’єкти бригади з Нововолинська. Коли сюди прибули перші поселенці (1954 р.), тут не було ні будинків, ні магазинів, ні доріг. Будівельники поселилися по приватних садибах у сусідніх селах, а продукти доставляли із Червонограда.

В січні 1955 р. залізницею на місці майбутніх шахт були доставлені збірні будинки. Для забудови селища було вирішено вирубати посеред соснового лісу галявину. Історія зберегла пам’ять про перший будинок в Соснівці, зараз він розташований за адресою Грушевського, 9. Разом з цим було зведено дитячий садок, школу, адже більшість сімей мала дітей. Розвиток міста зумовив пізніше необхідність у побудові ще однієї школи, її було здано в експлуатацію в 1969 р.

В 1979 біля залізничної станції Сілець у Соснівці було побудовано гірничозбагачувальну фабрику «Червоноградську» - найбільше підприємство такого типу в той час у Європі. Виробничі потужності цього підприємства були розраховані на переробку 9600 тис. т. в рік, тобто всього об’єму вугілля, що видобувалось на шахтах Волині і Львівщини. Товарний концентрат мав забезпечувати паливні потреби ТЕС всього західного регіону України і Придніпров’я. Спад економічного розвитку в останнє двадцятиліття зумовив падіння переробки вугілля на цьому підприємстві в рази. Зараз фабрика входить до групи компаній «Львів Систем Енерго».

Окрім гірничозбагачувальної фабрики в місті працює ряд деревопереробних підприємств, зокрема тут є чи не найбільша фабрика дерев’яних вікон та дверей, що забезпечує своєю продукцією усі західні області України.