Городской совет:

Адрес: пл.Ринок,1
Телефон: 297-59-00
Факс: 297-57-47
Официальный сайт: www.city-adm.lviv.ua
Email: mayor@city-adm.lviv.ua

Львов

Область: Львовская
Город: Львов
Население: 725202 чел.
Плотность населения: 4533 чел./кв.км.
Почтовый индекс: 79000
Телефонный код: +380 32
Координаты: 49°50'31″ с. ш. 24°01'53″ в. д.
Высота над уровнем моря: 284 м.
Територия: 160 кв. км.
Река, озеро (море): р. Полтва
Год основания: 1256 г.
День города: 06 мая


Львов

Львів – обласний центр Львівської області та західноукраїнське місто з багатовіковою історією, яке справедливо вважається головним духовним осередком культури, мистецтва та туризму нашої країни.

Після заснування міста у XIII столітті руським князем (згодом королем Русі) Данилом з династії Романовичів, воно було назване на честь його сина Лева Даниловича. Відтоді і дотепер Львів зберіг і жодного разу протягом століть не змінював своєї назви та статусу міста.

Перша в історії згадка у Галицько-Волинському літописі датується 1256 роком. Видатною подією тих часів стало надання місту статусу столиці Галицько-Волинської держави в 1272 році, що стало потужним поштовхом до розвитку Львова як центру книговидання, ремесел і мистецтв. Вже тоді центром міста була сучасна площа Ринок. У 1356 році місто Львів отримало «маґдебурзьке» право самоврядування. Ще однією передумовою розквіту стає унікальне розташування міста на перетині головних торгових шляхів Сходу та Заходу. Завдяки цьому в XV-XVII століттях Львів перетворюється на провідний торгівельний центр Східної Європи та найбільше місто України. У XVIII-XX століттях Львів здобуває популярність, як місто технічних інновацій, де вперше у всьому світі винаходять гас, запускають повітряну кулю на рідкому паливі та споруджують перший залізобетонний міст у Європі. З другої половини XIX століття починається видобування нафтового родовища біля Бориславу; закінчується будування залізничних шляхів до столиці Австро-Угорської імперії, а згодом і європейських міст. Архітектурна перлина розбудовує церкви, театри та нові квартали, виникають розкішні готелі, громадські установи та банки. В той же час місто освітили – спочатку гасом, а потім і електрикою, з`явилась перша трамвайна колія.

Після Першої світової війни Львів окупувала Російська Імперія. У 1918 році він перетворюється на столицю офіційно проголошеної Західноукраїнської Народної Республіки, а пізніше цього ж року опиняється під владою Польщі. Під час Другої світової війни з 1941 до 1944 року Львовом керувала нацистська Німеччина, доки він не був звільнений Червоною Армією. В результаті місто потрапило під владу СРСР, де залишалось до здобуття Україною незалежності. Варто також зазначити, що кінець XIX – початок XX століття ознаменувались національним піднесенням серед українців Галичини і місто Лева було центром національного відродження. А в 1998 році сучасний Львів внесли до списку світових пам'яток архітектури, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Протягом 750-річної історії міста його прославили багато видатних діячів – акторів, письменників, вчених та науковців. Серед них можна виділити, по-перше, Івана Франка, поета, публіциста, громадського та політичного діяча, номінанта до Нобелівської премії з літератури. Також місто дало світові письменника-фантаста, футуриста Станіслава Лема, найпопулярнішого польського письменника за кількістю мов, на які перекладено його твори. Однією з найвизначніших постатей львівської історії була Соломія Крушельницька, ще за життя визнана найвидатнішою оперною співачкою світу з численними нагородами та відзнаками, зокрема, зі званням "Вагнерівська примадонна" ХХ століття. Її успіхи на оперних сценах світу були визнанням музики й мистецтва всієї країни. Навчання у Львівському університеті спонукало майбутнього актора театру і кіно, лауреата Шевченківської премії Ступку Богдана Сильвестровича на продовження та поширення української культури у світі. У 1991 році він був визнаний народним артистом СРСР, а у 2011 Героєм України за визначний особистий внесок у збагачення національної культурно-мистецької спадщини, багаторічну плідну творчу діяльність та високу професійну майстерність. Сьогодні місто продовжує пишатися своїми городянами. Засновник та лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук навчався у Львівській Лінгвістичній Гімназії, згодом на фізичному факультеті Львівського університету, і нині його пісні надихають до збереження мови та творчих традицій нашої країни.

Львів – це місто, де в культурних традиціях і архітектурі гармонійно сплітається старовина та сучасність. Його неповторна атмосфера в кожному куточку, містика середньовіччя та відчуття свята в будь-яку пору року змушують повертатись сюди знову і знову.