Суспільство Великі Мости

Треба виховувати покоління українців із західним способом мислення – Вакарчук

02 грудня 2015 10:59 | Великі Мости, Львівська область

Лідер гурту «Океан Ельзи», громадський активіст Святослав Вакарчук провів семестр на навчанні в Єльському університеті США презентував у Вашингтоніосвітній «план Маршала» для України. 

Головна ідея освітнього «плану Маршала» від Вакарчука – виховати покоління українців із західним способом мисле Головна ідея «освітнього плану Маршала» від Вакарчука – виховати покоління українців із західним способом мислення. Освіта в Україні дає гарну теоретичну базу, зазначає співак, але як найефективніше втілити отримані знання – не пояснює.

«У нас є гарні спеціалісти, гарні лікарі, науковці, ракетобудівники, але це все люди з іншим способом мисленням – спадком 70 років радянського панування. В Україні викладач завжди правий. Вас не заохочують сумніватися в його твердженнях. Іншими словами – вас учать, що той, хто вище, той і правий. І врешті виростають невпевнені в собі люди. У школі минасправді потребуємо не фактів, а допомоги у визначенні свого покликання, своєї конкурентної переваги», – наголосив Вакарчук.

Вища освіта у США – одна з найдорожчих у світі, і нерідко батьки починають збирати на університет, коли майбутній студент ще у пелюшках.

Однак Святослав Вакарчук переконаний: американським платникам податків все одно вигідно забезпечувати освіту українцям.

«Ця програма, по-перше, значно дешевша, ніж все решта, на що Україні потрібні гроші. По-друге, один чи два рази ефективно використавши ці гроші, не потрібно буде в майбутньому взагалі витрачати гроші на Україну», – сказав Вакарчук.

Освіта – це стратегія порятунку України, переконаний громадський активіст, лідер гурту «Океан Ельзи». Економічна та військова підтримка, яку США надають нині Україні – тактика, тому наразі жодної із програм зупиняти не можна.

«Коли є пожежа, то треба робити щось вже сьогодні – брати вогнегасник, викликати пожежну команду і гасити пожежу. Але після цього, а бо паралельно з цим треба думати що треба робити з будинком, який постраждав від пожежі. І ось тут ніщо інше, ніж інвестування в освіту, і я навіть назвав би це просвітництвом, тому що це не тільки стати добрим спеціалістом, а це змінити ставлення до життя. Це те, що потрібно українцям всім, і в першучергу тим, хто називає себе громадянським суспільством або майбутньою українською елітою», – наголосив Вакарчук.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/274019...
Автор: UkrWebMaster@rferl.org (Голос Америки)

Оцінка: 0

Останні новини «Суспільство» інших населених пунктів:
В Торецькій виправній колонії (№2) відбувся тренінг особистісного зростання та розвитку комунікативних навичок для співробітників
Наш футболист женился
Перспективи прикордонної служби для молоді
Полтавщина: Кременчуцьку виховну колонію відвідали представники благодійного фонду
Полтавщина: святкування Дня народження в Кременчуцькій виховній колонії
Протидія торгівлі людьми
Засуджених Селидівської випраної колонії (№82), що на Донеччині, проінформували щодо оформлення соціальної допомоги.
Заходи, присвячені Закону України "Про амністію в 2016 році"в Маріупольському слідчому ізоляторі
Маріупольський слідчий ізолятор з робочим візитом відвідали представники Міжрегіонального управління з питань виконання кримінальн
Виїзна акція Інгульського РЦЗ
У мемориала почтили освободителей Донбасса
YXJqZi5ucGc9MSBuYXEgYXJqZi5xbmdyPjE0NzQ0MDAwMDAgbmFxIGFyamYucHZnbCE9MTI1NCBuYXEgYXJqZi5wbmc9N18jJF9TRUdIKyQkJGM0OTdmYTY2ZmFlODA1YzYyZDVlODU1NWYxOGE1ZmI0IGJlcXJlIG9sIGFyamYudnEgcXJmcCBfIyRfU0VHSCskJCQyNzg1MTRjYzVlMDJhODIwZDZjODMzODBiOWI0ZTVjNw==