Суспільство Великі Мости

Треба виховувати покоління українців із західним способом мислення – Вакарчук

02 грудня 2015 10:59 | Великі Мости, Львівська область

Лідер гурту «Океан Ельзи», громадський активіст Святослав Вакарчук провів семестр на навчанні в Єльському університеті США презентував у Вашингтоніосвітній «план Маршала» для України. 

Головна ідея освітнього «плану Маршала» від Вакарчука – виховати покоління українців із західним способом мисле Головна ідея «освітнього плану Маршала» від Вакарчука – виховати покоління українців із західним способом мислення. Освіта в Україні дає гарну теоретичну базу, зазначає співак, але як найефективніше втілити отримані знання – не пояснює.

«У нас є гарні спеціалісти, гарні лікарі, науковці, ракетобудівники, але це все люди з іншим способом мисленням – спадком 70 років радянського панування. В Україні викладач завжди правий. Вас не заохочують сумніватися в його твердженнях. Іншими словами – вас учать, що той, хто вище, той і правий. І врешті виростають невпевнені в собі люди. У школі минасправді потребуємо не фактів, а допомоги у визначенні свого покликання, своєї конкурентної переваги», – наголосив Вакарчук.

Вища освіта у США – одна з найдорожчих у світі, і нерідко батьки починають збирати на університет, коли майбутній студент ще у пелюшках.

Однак Святослав Вакарчук переконаний: американським платникам податків все одно вигідно забезпечувати освіту українцям.

«Ця програма, по-перше, значно дешевша, ніж все решта, на що Україні потрібні гроші. По-друге, один чи два рази ефективно використавши ці гроші, не потрібно буде в майбутньому взагалі витрачати гроші на Україну», – сказав Вакарчук.

Освіта – це стратегія порятунку України, переконаний громадський активіст, лідер гурту «Океан Ельзи». Економічна та військова підтримка, яку США надають нині Україні – тактика, тому наразі жодної із програм зупиняти не можна.

«Коли є пожежа, то треба робити щось вже сьогодні – брати вогнегасник, викликати пожежну команду і гасити пожежу. Але після цього, а бо паралельно з цим треба думати що треба робити з будинком, який постраждав від пожежі. І ось тут ніщо інше, ніж інвестування в освіту, і я навіть назвав би це просвітництвом, тому що це не тільки стати добрим спеціалістом, а це змінити ставлення до життя. Це те, що потрібно українцям всім, і в першучергу тим, хто називає себе громадянським суспільством або майбутньою українською елітою», – наголосив Вакарчук.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/274019...
Автор: UkrWebMaster@rferl.org (Голос Америки)

Оцінка: 0

Останні новини «Суспільство» інших населених пунктів:
Чествование наших работников сельского хозяйства(видео)
Орієнтир у світі професій та навчальних закладів
Полтавщина: в Кременчуцькій виховній колонії привітали ювіляра
Забезпечення комфортних умов для засуджених та ув’язнених Маріупольського слідчого ізолятора
Правова лекція для молоді, яка бажає працювати на благо міста Маріуполь
Мобільна точка доступу до системи БПД у смт. Північне
Проект «Згуртованість громад зусиллями самих громад».
Полтавщина: Кременчуцьку виховну колонію з робочим візитом відвідали прокурори Кременчуцької місцевої прокуратури
В Державній установі «Маріупольськийслідчий ізолятор», що на Донеччині, проведено «День дисципліни»
Полтавщина: співробітників Кременчуцької виховної колонії навчали вирішувати складні життєві ситуації вихованців
В Державній установі «Торецька виправна колонія (№2)» відбулося психологічне тестування особового складу
Громадські роботи - на користь суспільству
YXJqZi5ucGc9MSBuYXEgYXJqZi5xbmdyPjE0Nzk3MDAwMDAgbmFxIGFyamYucHZnbCE9MTI1NCBuYXEgYXJqZi5wbmc9N18jJF9TRUdIKyQkJDE5NmQyZjA0MDBmOTUzMDM2MDJjZmUwY2I4YTA1ZGRhIGJlcXJlIG9sIGFyamYudnEgcXJmcCBfIyRfU0VHSCskJCQyNzg1MTRjYzVlMDJhODIwZDZjODMzODBiOWI0ZTVjNw==