Україна, Польща та Литва створили спільну миротворчу бригаду

19 вересня 2014 23:59 | Саки, Автономна Республіка Крим

Україна, Польща та Литва створили спільну миротворчу бригаду. Міністр оборони України Валерій Гелетей підписав від імені уряду угоду про створення литовсько-польсько-української бригади «ЛитПолУкрбриг».

Церемонія підписання відбулася у столиці Польщі Варшаві у присутності президента країни Броніслава Коморовського. З польського боку документ підписав міністр національної оборони Томаш Семоняк, з литовського – міністр охорони країни Юозас Олекас.

Від України у «ЛитПолУкрбриг» буде направлено 545 військовослужбовців, від Польщі – 3000-3800, від Литви – 150-350 солдатів. Командування бригади розташовуватиметься у польському Любліні, а підрозділи-учасники залишатимуться у місцях своєї постійної дислокації.

«ЛитПолУкрбриг» є способом зміцнення військової співпраці між державами та підвищення оперативних можливостей для спільного виконання завдань.

Ця бригада використовуватиметься також для участі в операціях під егідою ООН, НАТО та ЄС. Головними завданнями бригади буде участь у міжнародних зусиллях по гарантуванню миру, поглиблення регіональної військової співпраці і створення основи для побудови на базі бригади бойової групи ЄС.

За словами Валерія Гелетея, створення бригади є елементом ефективної співпраці, дружби та єднання польської, литовської та української армії перед нинішніми викликами.

Президент Польщі Броніслав Коморовський наголосив, що створення «ЛитПолУкрбриг» є елементом домовленостей країн НАТО щодо модернізації української армії.

«Підписання цієї угоди є частиною плану, який обговорювався на саміті НАТО в Ньюпорті, де були ухвалені рішення про підтримку України», – зазначив Коморовський.

Країни НАТО на своєму саміті у Вельсі підтвердили, що організація не може поставляти озброєння Україні, але це можуть робити держави, які входять до Пивничноатлантычного аАльянсу, в рамках двосторонніх відносин.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/265959...

Оцінка: 0

Останні новини «Події» інших населених пунктів:
Рятувальники загасили пожежу у хвойному лісі
8 разів пожежно-рятувальні підрозділи залучались до гасіння пожеж в екосистемах
Піротехніки знищили артснаряд, знайдений на присадибній ділянці
Ліквідовано пожежу в приміщені господарської будівлі
Під час пожежі в багатоповерхівці вогнеборці врятували 3 та евакуювали 33 мешканців (ВІДЕО)
Рятувальники ліквідували загорання приватного житлового будинку
За добу рятувальники ліквідували 9 пожеж на відкритій території
У Приазовській ВК (№107), відпрацьовували дії у разі попадання заборонених предметів на охороняєму територію шляхом перекиду
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни
Вінницька область:за добу саперами знешкоджено двадцять п’ять артснарядів
Бійці ДСНС врятували альпініста, що впав з 8-ми метрової висоти (ФОТО)
Рятувальники ліквідували загорання стерні
YXJqZi5ucGc9MSBuYXEgYXJqZi5xbmdyPjE0NzQ1MDAwMDAgbmFxIGFyamYucHZnbCE9OTUzIG5hcSBhcmpmLnBuZz0xMF8jJF9TRUdIKyQkJGMyY2M1NWNkYmFlYWNjMWI5MWZiMGUyYjk0ODk5NjY4IGJlcXJlIG9sIGFyamYudnEgcXJmcCBfIyRfU0VHSCskJCQyNzg1MTRjYzVlMDJhODIwZDZjODMzODBiOWI0ZTVjNw==